cfare te bej qe njerzit mos te me gjykojne si te padjallezuar

Diskutime tek 'Psikologjia' filluar nga Fede, 9 Dec 2017.

 1. Fede

  Fede Primus registratum

  Pershendetje, jam nje vajze e rezervuar ne shoqeri por e cilter njekohesisht ne kuptimin qe,nuk ushqej intriga te kota te njerzit. Mirepo ciltersine ma marrin per naivitet dhe gjithmone tentojne te me bejne keq ndonjehere edhe kot. Ka kohe qe nuk hapem me njeri dhe mbaj distance nga njerzit. Kjo me ka bere te dal nga vetja dhe te jetoj nje jete qe nuk me pelqen e mbyllur ne vetvete. Larg edhe njerzve te afert. Tani kane filluar te me respektojne me shume dhe mbajne distance nga une.
   
 2. Aki

  Aki Paint It Black

  Do te thoja behu me selektive ne shoqeri dhe zgjidh rreth vetes njerez qe te duan e te pranojne ashtu sic je, qofte dhe nese gjen vetem nje te tille, ndersa per te tjeret hic ama hic mos te te behet vone se cmendojne per ty, behu vetvetja dhe mos u jep peshe mendimeve te tjereve, madje as mendimit tim nese ste pelqen :p
   
  MrCool and Fede like this.
 3. MrCool

  MrCool Oldschool

  Aki likes this.
 4. Aimilius

  Aimilius Forumium praecox

  Ne i mesojme te tjeret sesi ata sillen me ne. Cfaredo gje qe toleron do te thote qe e pranon...
  Shumica e njerezve jane nevative dhe toksike, kjo gje nuk eshte ndonje hata pasi kjo eshte normalja.
  Nese ke mundesi te menjanohesh dhe te shoqerohesh me njerez si vetja apo me te mire, beje.
   
 5. Alivia

  Alivia Forumium maestatis

  Ne shkrimin me siper vec naive sme dukesh :p
  Pertej shakas.
  Seleksionimi eshte rruga.
  Shoqeria, konfidenca behet gjithnje me natyra te aferta me tenden.
   

Shpërndajeni këtë faqe