Cilen superfuqi do kishit preferuar ta keni?

Diskutime tek 'Chit Chat me Chatistet e Tjere' filluar nga Aki, 17 Aug 2015.

 1. Aki

  Aki Paint It Black

  Kafshet i kaluam me duket, tani edhe pak fantazi, ose keni lexuar Marvel e DC comics, ose keni pare X-men e Heroes, po keni menduar ndonjehere cfare superfuqie do donit te keni? Te fluturoni, te lexoni mendime, te manipuloni me pajisjet elektronike, apo me motin- te krijonit ere e stuhi e shi, etj etj... Lironi imagjinaten e zgjidheni nje :p
  E di qe shume nga cunat do donin te kene nje te dashur si Mystique nga X-men :p
  Une per vete perhere e kam pelqyer ate gocen Jean Grey, do behesha si kjo psh:

   
  gurax likes this.
 2. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Phoenix eshte madheshtore. E vetmja qe ne fakt do te ishte ne gjendje te krahasohej me fuqite dhe 'zonen e influences se Proff. X'. I cili meqe ra fjala, eshte nje i preferuar per mua.
  Mistique eh? Me fjalet e Magnetos, "She takes so many shapes". :p  Xavier dhe Mistique jane shoke femijnie. :D
   
  Aki likes this.
 3. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  une si i thjeshte do doja vetem te fluturoja.
   
  Dreamer and gurax like this.
 4. Aki

  Aki Paint It Black

  Si ky :p

   
 5. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Ne fakt duke pare kete videon nderrova mendje.

  Me mire do doja te isha nje "Jumper"

   
 6. Aki

  Aki Paint It Black

  Hahahhaha
   
 7. Universal

  Universal AnonymouS

  [​IMG]

  Nuk e di sa e keni pare kete film,por per mua eshte jashtzakonisht i bukur.
  Gjate luftes se dyte boterore matematiceni Alan Turing perpiqet te deshifroje kodin e Enigmes,makineria qe gjermanet perdorin per komunikim.

  E adhuroj inteligjencen qe paraqet ne film,e besoj kjo do ishte per mua idealja pa kaluar ne fantashkence. :)
   
 8. Aki

  Aki Paint It Black

  Po ti e ke vene re se aty shpjegohet dhe si ky ate 'kompjuterin' e pare qe e krijoj e quan Christopher pas njeriut te vetem qe ka dashur ne jete:)
   
 9. Aki

  Aki Paint It Black

  @gurax ose nese do qe te sinkronizohesh me Mystique mund te zgjedhesh Dr.Manhattan :p
   
 10. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Dr Manhattan? Ai qe ka namin si "The Blue Man, with a blue dong who is everywhere and always brings everywhere his blue dong, even becoming multiple Blue Men with multiple blue dongs?" Ewww...
   
 11. Aki

  Aki Paint It Black

  Hahahahahahahahah
   
 12. Aki

  Aki Paint It Black

   
  gurax likes this.
 13. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Te fluturoja :D Si puna e Superman-it :D
   
  Lisa and joetisti_ like this.
 14. Mirabel

  Mirabel Locus omnem

  Kalipsos....harresen nder njerez...
   
  Dreamer likes this.
 15. katsune

  katsune cherry blossom

  Edhe une do doja te fluturoja :)

  Ndoshta ne nje jete tjeter realizohet deshira ime :)
   
  joetisti_ likes this.
 16. Monroe

  Monroe Valoris scriptorum

  te isha e pavdekshme
   
  joetisti_ likes this.
 17. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  t'i ulja breket vajzave
   
  Balahk likes this.
 18. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Hahahahahaha kam frike se kjo superfuqi do te bej te mos e duash kaq shume sikunder e do,ate qe ndodhet nen breke,se do behesh si gjinekologu pastaj,qe nuk i ben pershtypje hic :p:D:D
   
  joetisti_ likes this.
 19. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Edhe une si @Dreamer :D
  Vecse superwomen :p:p
   
  joetisti_ and Dreamer like this.
 20. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  :)
  Po gjinekologu merret me brendesine, me veglat e tij. Une vetem nje apo dy sy do t'u hidhja :p S'do me merzitej jo, s'e besoj :)

  (tema) te shikoja pertej mureve
   
  Balahk likes this.

Shpërndajeni këtë faqe