Cili është libri më i bukur që keni lexuar?

Diskutime tek 'Letërsia' filluar nga MeLoDy, 22 Jan 2008.

 1. Anushka

  Anushka Primus registratum

  Re: Libri me i bukur qe ke lexu nojhere

  Libra te bukur kam lexuar plot, por do vecoja TROPIC OF CANCER -- Henry Miller.
   
 2. honey_4you

  honey_4you Primus registratum

  Re: Libri me i bukur qe ke lexu nojhere

  Mua me pelqejn shum librat e shkrimtares DANIEL STEEL...

  Me ka pelqyer shum libri i saj:

  TE DASHUROSH PERSERI...dhe UNAZA...
   
 3. zuzu

  zuzu Primus registratum

  Re: Libri me i bukur qe ke lexu nojhere

  "Dashuria ne Koherat Koleres" - Gabrien Garsia Markes
   
 4. Has

  Has Primus registratum

  Re: Libri me i bukur qe ke lexu nojhere

  Per si eshte ber pyetja del se po e thash nuk do lexoj me, por pyetjes libri me i bukur qe keni lexuar DER ME SOT do thoja:

  "Tre shoket" Remark
   
 5. Iliada

  Iliada Primus registratum

  Re: Libri me i bukur qe ke lexu nojhere

  Living ,Loving ,Learning - Leo Buscalia
   
 6. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Re: Libri me i bukur qe ke lexu nojhere

  Libra te bukur ka shume, s'mund te thuash qe eshte nje i vetem qe mund te me kete pelqyer me shume se te tjeret *ndonjehere*. Varet dhe nga vete personi cfare lloj letersie preferon. Personalisht mua s'me pelqejne librat e 'zvarrisur' dhe mundesisht te jene te nderthurur ne tematike. Dhe megjithate, me ka pelqyer "Lavjeresi i Fukoit" ndonese ka zgjatje te shumta. Me ka pelqyer shume dhe "Idjoti" me ate tematiken qe eshte ne dukje shume e thjeshte. Dostojevski eshte ne kulmin e gjenialitetit ne ate liber.

  Libra ka shume.
   
 7. kokona

  kokona Forumium praecox

  yasushi inoue, " tri gra"
  haruki murakami, " e dashura ime sputnik"
  leon tolstoi, " sonata e krojcerit"
  hygo, " njeriu qe qesh"
  rhonda byrne, " sekreti"
  keto jane te fundit qe me kane rene ne dore. dy te parat jane mbreselenes.
   
  Hank likes this.
 8. Holland2010

  Holland2010 Forumium maestatis

  Kolegu im i zyres "sputnik" ka pas passwordin e PC_se :)
   
  kokona likes this.
 9. Holland2010

  Holland2010 Forumium maestatis

  Libri me i bukur qe kam lexuar ndonjehere dhe mundohem ta kujtoj here pas here ka qene nje me perralla "1000 e nje nete" :) ne nje mosh shume te re, kurse libra te arrire artistikisht me pelqejne te Remarkut, dhe Gabriel Garcia Marquez
   
  OlaOla likes this.
 10. kokona

  kokona Forumium praecox

  sputnik eshte quajtur sateliti i pare i hedhur ne orbite nga bashkimi sovjetik. :)
   
  Hollan2010 likes this.
 11. Holland2010

  Holland2010 Forumium maestatis

  [​IMG]
   
  kokona likes this.
 12. Megg

  Megg Carpe Diem

  Libri me i bukur qe kam lexuar deri tani eshte ''Mendafshi francez''
  dhe ''Go home'' e Daniele Steel
   
  Almaa'95 likes this.
 13. peshkatari

  peshkatari Forumium praecox

  Trendafila me kredi
   
 14. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  Triologjia princeshes SULLTANA
  (A true story of life behind the veil in Saudi Arabia)
   
 15. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  [​IMG]
  Shahrazade ku ka me bukur se libra erotik!
   
 16. katsune

  katsune cherry blossom

  nga te tere ato qe kam lexuar ndjej te vecoj keto 4:

  Komedia Hyjnore - Dante Alighieri
  Idioti - Fedor Dostojevski
  Ne kerkim te kohes se humbur - Marcel Proust
  Uno, nessuno, centomila - Luigi Pirandello

  por ka plot te tjere te bukur...
   
  Last edited: 28 Jul 2015
 17. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  s'e kam lexuar akoma me te bukurin. Por pres ta has rruges. Rruges per ne vendin e shijes liberlexuese.
   
 18. agim40

  agim40 Valoris scriptorum

  [​IMG]
   
  joetisti_ likes this.
 19. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Nuk po me kujtohet titulli,por ka vite
  flitej per jeten e nje prostitute.

  E kam lexuar pa shkeputje.

  Shume liber rrenqethes
   
  joetisti_ likes this.

Shpërndajeni këtë faqe