cili eshte qyteti i perferuar

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga princ, 20 Jan 2013.

 1. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  dridhe like me.lesh fabrike.. si nderroj ato
   
 2. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Saranda.
   
 3. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  Vitia-Kosovë
   
 4. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  tirana . pastaj te tjerat qe kam thene
   
 5. Narkomane

  Narkomane Valoris scriptorum

  Parisi lool :D
   
  Pinky and scadarsko like this.
 6. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  Shkodra,Gjirokastra,Vlora,Saranda,Tirana ne shqiperi!
  Beograd,Selanik,Zagreb,Sarajevo,Dubrovnik,Mostar,Sofia ne ballkan!
  WIENN,PARIS,MILANO,FIRENZE,BERLIN,FRANKFURT,PRAGUE,ROTERDAM,BUDAPEST,STRASBOURG,BRUSSEL,DUBLIN,LONDON,COPENHAGUE,STOCHOLM,WARSOVIE,ST PETERSBOUG ne europe!
   
  Hektor12 likes this.
 7. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Po nje ore jo gjithe Ballkanin dhe europen :p
   
  scadarsko likes this.
 8. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  po vetem keto m pelqejn zotni,ka tjera plot per tjere ......
  te them nje del shkodra,e eja rreth nga nje lagje sajen ne qender te sillem ......hajt thash t dal neper ballkan iher hahhaah
  [​IMG]
   
 9. Pinky

  Pinky Forumium maestatis

  London
   
  scadarsko likes this.
 10. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

 11. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Fieri eshte i padiskutueshem.
  Per momentin dua te shkepus dy qytete, qytetin tim aktual qe fillon me emrin VAL si dhe VALonen (Vlora e sotshme) ne ujrat e kristalta te se ciles gjeta edhe varesen qe me ra nga qafa, ku hengra midhjet me te mira te jetes time, ku hengra nje qengj te pjekur ne hell dhe paidhaqe shija e te cilave me ka ngelur ende ne goje. Per diversitet peisazhi, atje ku deti takohet me token, ku nxehtesia e dites perballohet nga freskia e nates e cila zbret nga kodrinat perballe saj, ku burimet me uje te embel e te fresket te lagin buzet e rreshkura nga etja, ku lumi, shkembi, deti, pylli dhe toka jane perhere ne aleance, per qyfyret e pashtershme ne Guc Baba i cili me nje veshtrim gati mosperfilles «tallet» me Guc Lalane e Lushnjes dhe Guc Camcane e Fierit dhe i duket vetja sikur i ka cliruar nga pushtuesi....dhe ku nen ndikimin e Amarules (krem whiskey) tregon barsaletat e labit dhe lalit duke u perpjekur te nenvleftesoje kete te fundit...jane pak nga ato elemente qe do te vecoja per momentin.

  Sot po ngre nje dolli me egg-nog per keto dy qytete.

  Ps. Nje mendim momental: Fjala Burim dhe fjala Krua a nuk ju kujtojne fjalet burre dhe grua!?

  Éléonore

  A ka ndonje vlonjat ketu?
   
 12. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Durresi.
   
 13. Moonlight85

  Moonlight85 Forumium maestatis

  Singapore, Shanghai
   
 14. guest17

  guest17 Forumium maestatis

  Palau,sardegna
   
 15. Anabell

  Anabell Forumium maestatis

  rio de janeiro ose sydney .. kto qe kam ne plan ti shoh ne te ardhmen
   
  Last edited: 18 Jul 2017
 16. Rimseb10

  Rimseb10 Valoris scriptorum

  Tokyo edhe Londra
   
 17. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Kalaja e Dodes,Cakrani i myzeqese,Terbaqi i mesaplikut dhe Zallbastari tiranas.
   

Shpërndajeni këtë faqe