Citate dashurie...........................

Diskutime tek 'Dashuria' filluar nga Sweety el, 18 Feb 2011.

 1. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  Asnjehere mos u frikoni te bini ne dashuri.Ajo mund t’ju lendoj shume, mund t’ju sjell dhembje, por nese nuk e ndiqni zemren tuaj, atehere me ne fund do te qani edhe me teper pse nuk i keni dhene shans dashurise. . .
  Dashuria eshte sikur te qendrosh ne cimento, qe nuk eshte thare.Sa me gjate qe qendron, aq me veshtire e ke te largohesh. . . dhe asnjehere nuk mund te largohesh pa mos lene gjurme prapa.
  Dashuria e vertet nuk thuhet dhe kupton gjithcka qe nuk sqarohet.Per zemren nuk punohet me goje, as me mendje, por me zemer.
  Kur dashuron, patjeter te mos presësh asgje per kthim, sepse nese pret, atehere nuk dashuron, por investon
  Me mire ta humbish krenarine per ndonje qe e dashuron, se sa ta humbësh ndonje qe e dashuron per krenarine tende te panevojshme
  Nuk mund te zgjedh cilen do ta dashuroj, por as qe mund ta dashuroj ate qe do te me zgjedh te me dashuroj mua…dhe nuk mund te me fajesosh mua sepse te zgjodha te te dashuroj ty, ashtu si une qe nuk mund te te fajesoj pse nuk je mesuar te me dashurosh mua
  Gjera me e keqe qe mund t’ja bej nje mashkull femres eshte ta lejoj ajo te bie ne dashuri me te dhe te mos te mundohet ta mbaj kur ajo do te bjere.
   
  Robert Bicaku likes this.
 2. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

  Nje dit dielli me pa dhe me tha:
  -Nese kaq shum te mundon
  pse nuk e harron
  Kurse un iu pergjigja:-A mund te rrosh ti diell,pa qiell?
   
 3. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

  Harroje i thashe zemres,por ajo nuk mundi
  vuajti ne heshtje gjersa na erdhi fundi
  Mos qaj!:i thashe syrit,por ajo s'me degjoi
  sa here qe ti e tradhetove,ai vec lotoi
   

Shpërndajeni këtë faqe