Copëza shkrimesh.

Diskutime tek 'Letërsia' filluar nga dr love, 4 Jul 2013.

 1. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  People say to you, ''you've changed'', or something like that, well, I hope, for the sake of God that you have changed, because I don't want to be the same person all my life.
  I want to be expanding. I want to be changing. Because animate things change, inanimate things don't change.
  Dead things don't change. And the heart should be alive, it should be changing, it should be moving, it should be growing, its knowledge should be expanding.
   
  Hope likes this.
 2. Hope

  Hope dans ton coeur

  e di se thahen edhe dashnitë,
  si pa u ndi,
  në majën e ditëve si manikyr
  por syve t'mi, iu merren kambt, gjithmonë
  kur t'ecin nëpër ftyrë.
   
  abs likes this.
 3. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  We are what we wish we were, we are. We wait and watch others and waste wishes with wanting without seeing that we were always what we wished, if only we stopped wasting the wishes on what we've always been.
   
  Hope likes this.
 4. joetisti_

  joetisti_ Pietrae stellaris

  nuk e kuptoja
  heshtjen tende
  derisa pashe
  mjegullen e mengjesit.
   
  Hope likes this.
 5. Hope

  Hope dans ton coeur

  Beauty is not the appearance of someone, but, it is their personality and how they are on the inside, as well as their heart. Even the most beautiful of people can have the most ugliest of hearts. While, even the most ugliest of people can have the most pure and wonderful of hearts. Sometimes beauty is just a mask to hide the ugly inside them
   
  TinkerBell likes this.
 6. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Indeed :)
   
  Hope likes this.
 7. joetisti_

  joetisti_ Pietrae stellaris

  me te tjeret bej gjoja se luaj
  por dita eshte e gjate dhe me duket derrmim.
  Sa rraskapitese eshte pritja per te dashuruarit!
  O diell, hene, do te doja me shpesh
  t'ju mungonte drita.
   
 8. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Ndaj është e rëndësishme që të heqësh dorë nga disa gjëra. T'i lesh ato të ikin. Të çlirohesh. Njerëzit duhet ta kuptojnë që askush nuk luan me karta të hapura, disa herë ne fitojmë, disa herë humbim. Mos prit të të kthehen të mirat mbrapsh, mos prit vlerësim për përpjekjet e tua, mos prit që gjenialiteti ytë të zbulohet apo dashuria jote të kuptohet. Mbylle ciklin! Jo nga krenaria, paaftësia apo arroganca, por sepse thjesht, nuk është më pjesë e jetës tënde. Mbylle derën, ndrysho të dhënat, pastro shtëpinë, fshiji pluhurat. Lere atë që ishte pas dhe bëhu ajo që je!
  ~ Paulo Coelho
   
  joetisti_ and Hope like this.
 9. joetisti_

  joetisti_ Pietrae stellaris

  po qe se puthja ime te ofendon
  po qe se te duket denim
  me ndeshko edhe ti ...
  ma fut me puthje buzeve !
   
 10. Airbourne

  Airbourne Valoris scriptorum

  So zärtlich wie ein Trampeltier,
  so eiskalt wie der Mond,
  unschuldig wie der schwarze Teufel,
  der in der Hölle wohnt.
  So temperamentvoll wie die Schnecke
  und störrisch wie ein Vieh,
  so eingebildet wie ein Filmstar,
  so bist du ...................................... NIE!!

  Autor unbekannt

  PS: kshu motla, ne merre me krahe te lehta, se frymezimin e lejme ne audiencen tjeter.

  Chapeau.
   
 11. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  She doesn't say 'I love you' like a normal person. Instead, she'll laugh, shake her head, give you a little smile, and say... You're an idiot.
  If she tells you you're an idiot, you are a lucky man. xD
   
  joetisti_ likes this.
 12. joetisti_

  joetisti_ Pietrae stellaris

  Sipas ketij shkrimi, do te kishte sens nje dialog i tille:
  -pse qenke kaq i lumtur?
  -po si te mos jem, ajo me tha idiot ! :p

  I bukur shkrimi, por sikur te ishte: 'idiot i embel' apo dicka e tille, do te ishte me mire :)
   
  TinkerBell likes this.
 13. joetisti_

  joetisti_ Pietrae stellaris

  s'duhet te kem frike
  qe te me shkelin
  bari i shkelur
  behet nje shteg.
   
 14. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Nëse do thuhej fjala I Embël, atëherë nuk do duhej fare fjala Idiot, se do të kuptohej më :p
   
  Hektor12 likes this.
 15. joetisti_

  joetisti_ Pietrae stellaris

  mashkulli qe do nje femer rri e degjon nga a-ja te zh-ja perfshi "idiot" dhe nuk thote gje. Sepse ka sigurine qe eshte shprehje dashurie nga ana e saj dhe shume rralle s'e kupton. Por ti... Ti s'paske frike fare se humbet mashkullin tend...! :)

  (tema)
  Sado qe vala
  e fjaleve
  na e kalon
  thellesite tona
  jane perhere te heshtura.
   

Shpërndajeni këtë faqe