Dashuria dhe Urrejtja! Kush eshte me e forte?

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga ledioni, 23 May 2005.

 1. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Po ka ndodh edhe e kunderta nje person ne dukje qe e urren ke kaluar komplet ne te kundert ne nje dashuri te fort ..
   
 2. dr love

  dr love Locus omnem

  kam degjuar per kte dhe eshte e vertete..dhe eshte dashuri me e forte...
   
  Hektor12 likes this.
 3. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  eee keshtu thone edhe une prrandaj e shkruajta se me duket se eshte e vertete :p
   
 4. dr love

  dr love Locus omnem

  Ne fakt me mire eshte ta kalosh nga urrejtja ne dashuri..sesa nga dashuria ne urrejtje.sepse kjo e dyta do ishte shkaterruese per personin.
   
  Hektor12 and scadarsko like this.
 5. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  Model i femres shqiptare kjo......rrihet njeher pastaj dashurohet!mendoj se urrejtja eshte me e forte se dashuria,dashuria eshte vetem momentale..
   
  Hektor12 likes this.
 6. dr love

  dr love Locus omnem

  Pse bohesh racist..ato jane ndjenja universale..mund ti ndodh gjithkujte ne bote..mund ta urresh nje njeri per arsye te ndr...por ate qe te ka rrahur e te ka dhunuar..s'mund ta dashurosh kurrsesi..
   
  scadarsko and Hektor12 like this.
 7. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  po kur te urren dikush pa e prek me dore si behet ... pa ushtruar dhune pa e prek me dore ... cfare mund te kete ndodhe
   
  scadarsko likes this.
 8. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  Attention !kjo eshte vetem gjelozi ndaj pamjes fizike, prsh kur je me i bukur se femra qe ke ajo gjithmon kerkon te shkarravis ......mundohet me CDO kusht te jesh e saja skllav!
   
  dr love and Hektor12 like this.
 9. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  [qumelove, post: 967851, member: 12320"]Pse bohesh racist..ato jane ndjenja universale..mund ti ndodh gjithkujte ne bote..mund ta urresh nje njeri per arsye te ndr...por ate qe te ka rrahur e te ka dhunuar..s'mund ta dashurosh kurrsesi..[/quote]
  Je me reale naqe mos m thuj se n shqipni femrat nul dhunohen n familje.... E JAN te detyruara ne darke te flen me et mashkull que i ka ven dore ?
   
 10. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Po jo se seshte vetem ajo e pamjes fizike ... po ndodh per kete te siguroj ...
   
  scadarsko likes this.
 11. dr love

  dr love Locus omnem

  une po flas per veten time..jo per femrat e tjera...
   
  Hektor12 and scadarsko like this.
 12. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  Pervoja jote nuk mjafton ama..... sepse spaske kalu situata te tilla que te tregosh an en tjeter copertines !
   
 13. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Ca urren pa shkak ndonje apo te ndodh qe nga urrejtje te transformohet
   
  scadarsko likes this.
 14. dr love

  dr love Locus omnem

  Nqs te ka pelqyer ajo edhe pse s'eshte e bukur sa ty..kjo do te thote qe e ke pelqyer si njeri dhe ajo duhet te dije te te vlersoje dhe ty si njeri..por edhe faj s'ka..se do ishe gjithmone i pelqyer nga te tjerat...duhet te jet zotsia e saj..qe mos ti shikosh ti te tjerat.po te kesh sy vetem per ate..dhe me xhelozi kjo nuk arrihet vetem prish pune
   
  scadarsko and Hektor12 like this.
 15. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  Po m duket se mos eshte bisnesmene e la gjelozi dyqanin perball....
   
  dr love and Hektor12 like this.
 16. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Jo se se besoj po derisa egzistojne te dyja ne jeten reale mbase njeh ndonje nuk flet mbase nga eksperiencate e veta
   
 17. dr love

  dr love Locus omnem


  Une arrij te urrej vetem veten time..kur nuk arrij te bej gjerat qe dua..asnje tjeter..urrejtja eshte fjale e rende..inate ose besdisje mund te them..
   
  Hektor12 likes this.
 18. dr love

  dr love Locus omnem

  Jeta me ka mesuar te jem diplomate ne dashuri dhe jo xheloze
   
  Hektor12 likes this.
 19. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  inati nga urrejtja nje hap larg jane ... mbase edhe gaboj po shumica e gjerave qe kemi inat flas nga kendveshtrimi im transformohen ne urrejtje
   
 20. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Cdo gje me teprice eshte e demshme edhe diplomacia e tepert nuk eshte per kete lloj fushe veprimi ...
   
  dr love likes this.

Shpërndajeni këtë faqe