Sugjerim Dedikuar kryesisht per femnat e chatit

Diskutime tek 'Dhoma #Shqiperia' filluar nga NexT, 25 Jan 2019.

 1. NexT

  NexT Primus registratum

  Pershendetje,

  kam vu re qe disa djem per me terhek vemendjen e femnave ne chat e kalojn muhabetin edhe deri ne ofendime.
  Pasi ne main zakonisht ndalohen nga stafi (ne kundert mund ta bani edhe ju vet prezente ne dhomen #Ndihme qe te merren masa) problemi qendron
  kur ofendimet i vazhdojn edhe ne privat. Pikerisht per ndalimin e bezdisjeve ne privat ju sygjeroj disa nga komandat me posht:

  komanda e pare sherben per te injoruar personin:

  /SILENCE +nickname

  shembull: /SILENCE +NexT

  natyrisht ekziston edhe komanda /ignore nickname , por kam vu re qe disa JAVA (faqe qe mundesojn hyrjen ne chat) nuk e kan si opcion.
  Per te hequr ignore ( ne rast se me pare keni perdor /silence +nick ) komanda eshte /silence -nickname
  ne rast se keni perdor /ignore nickname atehere bejeni keshtu /ignore -r nickname.


  Komanda ma posht myll privatin, dhe ndalon notice te userave qe SKAN nickname te rregjistrum

  /umode2 +R

  Per me e hek /umode2 -R
  Me komanden /msg nickserv info nickname mund te shikosh a asht a jo nji nick i rregjistrum.


  Komanda tjeter mbyll privatin per te gjithe*

  /umode2 +D


  Per me e hek /umode2 -D

  *perjashtohet stafi Ircop e siper.


  Ne raste se bezdisjet jan te pandalueshme, te shpeshta mund ta bisedoni direkt me stafin ne dhomen #Sherbimet
  /JOIN #Sherbimet

  Ju rikujtoj qe komandat mund te behen ne cdo faqe te chatit (ne status, ne dhoma apo ne privat) pasi te jet vendos karakteri / para.

  E mirpritun cdo ide apo komand tjeter kunder rasteve te tilla. Flm
   
  alesia1, Vilsoni and vampo like this.
 2. chatist

  chatist Primus registratum

  Kjo komanda ketu eshte mese e gjetur : shembull: /SILENCE +NexT

  Problemi qendron te pamundesia e nje "femne" per ta zbatuar kete komande duke mare parasysh faktin qe nje irc operator sikurse je ti mund tju flase ne privat "femnave" edhe nese ato perdorin ignore sidomos kur perdorin java.Tani si ti mbrojme "femnat" nga ato djemte qe shajne ne privat e gjetem fale teje po me i mbrojt nga ti dhe shoket e tu Ircopa,admina,root nese ka abuzime si tja bejn kto "femnat" ke ndonje ide bre plak i urte dhe i mencur se djale ke kohe qe sje me?
   
 3. NexT

  NexT Primus registratum

  Ishalla pik se pari meson me respektu kulturen e tjerve tu fillu prej te menyra e te folunit.

  Persa i perket komandes /SILENCE +nick perfshin ne injorim te gjith pa perjashtim edhe me JAVA , keshtu qe mos jep info te gabume.

  Abuzimet e stafit jan marr parasysh historikisht ne forum me heqje apo pezullim accessi.
   
  SmS and vampo like this.
 4. vampo

  vampo Sa`Femra`Kot`Ka`Chati

  @NexT si ide eshte shume e mire. Po varet sa userat femra e perdorin forumin per ti marre vesh keto komanda. Ndoshta mund te vendoset nje lloj lajmerimi ne topic apo dicka e ngjashme. Mendimi im !!
   
 5. SmS

  SmS Forumium praecox

  Next me gjith respektin qe kam per ty por me pjesen e fundit sjam dakort historiksht eshte abuzu nga stafi ircop e lart e vazhdon te abuzohet te vetmit qe jan ber kurban kan qen Aopat qe kan qen ne sy per tu hequr e jan ber kurban si shembull shikoni si marrim masa ne ;)
   
  snatch likes this.
 6. Daja

  Daja Primus registratum

  Stafi pa heq vesin e perversitetit nuk mund tjap sugjerime apo kritika ne shoqeri.
   

Shpërndajeni këtë faqe