Dhurata me e bukur....

Diskutime tek 'Koktej Diskutimesh' filluar nga Ema, 3 Dec 2002.

1. Ema

Ema Goddes

Dhurata me e bukur....

Une votoj per lulet,gjithmone dhe ne cdo rast...
    Si keto poshte:

Ti c'do doje te merrje si dhurate?
  2. TEDI

TEDI Anëtar aktiv

Re: Dhurata me e bukur....

Une Do Preferoja Nje Cakmak Te Rralle...
  3. Ofelia

Ofelia Anëtar

Dhurata me e bukur qe kam marre - Veprat e Shakespeare (te gjitha) ne nje volum gjigand edicion i Oksfordit.
  4. Rrapatushja

Rrapatushja Fillestar

Lulet, ehe s'kane piken e imagjinates, megjithese jane shume te bukura.

Para nje jave ne mengjes p.sh. gjeta nen jastik nje kuti me cokollata bacci /pf/images/graemlins/smile.gif , dhe nje pusulle te vogel. Pa asnje arsye, sepse ashtu donte...hmmm /pf/images/graemlins/wink.gif

Ndersa ajo qe me ka ngelur gjithmone ne mendje dhe qe s'kushtonte asgje ishte ne Gusht te 98 kur kishte nje meteor shower. Ai u ngjit ne ballkonin tim aty nga 1 e nates, futi koken ne dritaren e hapur dhe me kudulisi kembet derisa u zgjova (dhe te mendoje qe flija ne te njejten dhome me motren) kurse prinderit ishin ne dhomen ngjitur. I hypem makines dhe na coi ne maje te nje kodre/ observatory, nxorri batanijen dhe u shtrime ne bar e pame meteoret deri ne mengjes.
  5. Ema

Ema Goddes

Qeka romantik....huh /pf/images/graemlins/smile.gif :eek:
  6. Kordelja

Kordelja Anëtar aktiv

/pf/images/graemlins/frown.gif ...une, vetem te bej dhurata te bukura di, per te marre hmmmmmmm, c'ka.
  7. personazh

personazh Fillestar

ato qe s'te shko menja! /pf/images/graemlins/wink.gif
  8. edda

edda Fillestar

Dhurata tashti ne date 6 do marr shume se kam ditelindjen..ohhh sa qejf..
    Me e bukura e fundit qe per shen valentino: nje darke ne nje restorant luksoz, nje trendafil blu dhe dy bileta per ne koncertin e Laura Pausinit (nje per mua dhe nje per time eme meqe kishte ditelindjen).
    Per ditelindje dua nje divan qe kam pare keto kohet e fundit eshte shume modern dhe i rehatshem - Tani kije parasysh
  9. Eddi

Eddi Fillestar

Une do te thoja dhurata me e mire per mua do te ishte nje arke me birre. :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
  10. Heneza

Heneza Fillestar

Nje diamant mire do ishte... e vetmja gje qe nuk me kane dhene deri tani /pf/images/graemlins/frown.gif

Surprizat jane te kendeshme ama. E fundit per mua ishte nje byzylyk qe ma nisem me poste kur mendoja se e kishin harruar rastin... Nuk ka rendesi materiali aq sa menyra se si te prezantohet dhurata. Origjinaliteti eshte gje e madhe.
  11. mars

mars Fillestar

Dhuratat me te bukura jane te gjitha ato qe behen me gjithe zemer sado te vogla dhe pa vlerete jene.
    Dhe pa nje dite te caktuar,kjo do te ishte surprize,se ne nje dite te caktuar gjitmon je ne pritje te nje dhurate,ka mundesi dhe te zhgenjehesh.
  12. Diavolessa

Diavolessa Anëtar aktiv

Si materialiste qe jam diamant dua /pf/images/graemlins/smile.gif
    Unazen e kam marre vjet , simjet dua nje girocolo
    me nje fije te bardhe e un brillante /pf/images/graemlins/smile.gif

Edhe 24 karat mire se te vij /pf/images/graemlins/wink.gif

Ishalla e mor /pf/images/graemlins/wink.gif
  13. Fabiana

Fabiana Fillestar

Diamantet kane vlere te madhe, kushtojne. E keqja eshte se nuk te japin gjithmone emocione sa kujtimet e bukura. Mua me pelqejne diamantet dhe guret me njgjyre, por pershembull tashme do te me pelqente te me dhuronin nje nga ata aparatet fotografike "con i contracazi". Ata qe bejne foto te mrekullueshme edhe nga larg. Dua te ulem paksa larg femijeve te mi, qe ato te luajne te qeta pa me vene re dhe t'u bej foto, nga ato qe nuk harrohen kurre.
  14. Petroninsja

Petroninsja Fillestar

Dhurata me e bukur hmmmmmmmm
    Nje udhetim neper bote, pa te drejte kthimi thjeshte nje ikje larg ne ato vende te papara ...

Dashuria, kenaqesia e te qenit 2, frika se mos behesh 3, tmerri se mos ngelesh 1...
  15. MALINA

MALINA Fillestar

Mbetem tek trendafilat e kuq flake. Per ato me buzeqesh fytyra./pf/images/graemlins/angel.gif))
  16. karamel

karamel Fillestar

Dhurata me e bukur qe me kane bere, qeni im, nje bukurosh German Shepherd, 49 kilesh tani.
  17. picasso

picasso Anëtar aktiv

dhurata me e bukur???sado qe femrat thon se mesjkujt jane te gjith nje soj...dhe meshkujt thone se femrat jan te gjitha...
    (pra pergjithsojne)une mendoj se sesili apo secila ka mendime ide dhe deshira e pasione te ndryshme...dhurata me e bukur eshte "perkujdesja"...pra ta shikosh per ca ka verte nevoj...ndofta e mbulon me nje milion dhurata...e ajo/ai ka nevoj vetem per nje fraz...ndaj dhurata me e bukur eshte te shofesh me perkujdesje per ca ka nevoj(dhe mundesisht te ja plotesosh)jo gjithnje ama!
  18. alb_girl82

alb_girl82 Fillestar

si the vetvete??? jo gjithmone ama!

se pastaj mesohet keq eee? /pf/images/graemlins/tonguee.gif
  19. picasso

picasso Anëtar aktiv

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
    si the vetvete??? jo gjithmone ama!

se pastaj mesohet keq eee? /pf/images/graemlins/tonguee.gif

[/ QUOTE ]llastohet!
  20. MALINA

MALINA Fillestar

Mund te me japesh nje mendim , ca dhurate ti blej babes per datelindje ?

Share This Page