Dieta e Univeritetit te Vjenes

Diskutime tek 'Trupi dhe Shëndeti' filluar nga spider, 9 Sep 2007.

 1. spider

  spider Forumium praecox

  Dieta e Univeritetit te Vjenes

  ja vodha dikujt qe e mbante si xhevahir ne duar /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif dhe shpresonte te bente 1.000.000 euro me te, e experimentova tek kusherira (vajzat me elegancen e tyre /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/tonguee.gif )dhe humbi 8 kg per 2 javet e djetes, ndiqe me rreptesi nese do rezultat dhe shperndaje sa me shume te jete e mundur

  <u>DIETE E UNIVERSITETIT TE VIENES
  Rregullat kryesore te dietes jane:
  Pak vaj, Pak kripe, uje natyral ose mineral
  NUK LEJOHEN NE MENYRE KATEGORIKE:
  SHEQERI DHE PIJET ALKOLIKE,
  </u>
  Kjo diete zgjat nje jave dhe ne fund te javes se pare duhet te perseritet patjeter dhe po te mbahet rregullisht ne te dy fundet e javeve duhet te kesh humbur nga 8-10 kg. Ne trupin tuaj ndodhet nje metabolizem qe per tre vjet nuk shendoshesh me. Dieta duhet filluar o te merkuren o te henen dhe nuk duhet te ndryshohen vaktet e drekes dhe darkes.

  Dita 1. Mengjesi : nje kafe nero
  Dreka: Dy veze te ziera, sallate spinaqi
  Darka: Nje biftek i madh, sallate jeshile

  Dita2. Mengjesi : nje kafe me pak qumesht, nje panine te thekur
  Dreka : Nje biftek me sallate jeshile, fruta sipas deshires
  Darka : proshute koto

  Dita 3. Mengjesi : nje kafe me pak qumesht nje panine
  Dreka : Dy veze, sallate jeshile dhe domate
  Darka: Proshute koto, sallate jeshile

  Dita 4. Mengjesi : nje kafe, nje panine
  Dreka: Nje veze, sallate karrotash te gjalla ose te zjerash, pak djathe magro
  Darka: Nje gote kos natyral ose me fruta


  Dita 5. Mengjesi : Karrota me limon, nje kafe me qumesht
  Dreka: Peshk zgare me domate
  Darka: Nje biftek, sallate jeshile

  Dita 6. Mengjesi : nje kafe me nje panine
  Dreka: 1/2 pule dhe sallate jeshile
  Darka: Dy veze, Karrota


  Dita 7. Mengjesi : Caj me limon
  Dreka : Nje biftek dhe fruta
  Darka : mund te zgjidhni nje nga darkat e mesiperme

  <u>MBAS DY JAVE DIETE MUND TE FILLONI TE HANI NORMALISHT DHE RREGULLISHT CFARE TE DONI</u>
   
 2. aristokratja

  aristokratja Forumium praecox

  Re: Dieta e Univeritetit te Vjenes

  Hahahahahahaha me duket se kete dieten e kam provuar.
  Fillova te haja normalisht qe diten e dyte te dietes.
  Qe atehere nuk u shendosha me. /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/pippiripi.gif
   
 3. policia

  policia Forumium maestatis

  Re: Dieta e Univeritetit te Vjenes

  po une qe du me rene vetem 2 kg sa dite ta mbaj kete diete...
   
 4. Julianna

  Julianna Primus registratum

  Re: Dieta e Univeritetit te Vjenes

  Dy veze ne dite nuk bejne mire per nje femer. /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif 3-4 ne jave max. /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif Kjo dieta nuk me pelqen, ku eshte mishi i pjekur /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/grin.gif
   
 5.  
 6. esidino

  esidino Guest

   

Shpërndajeni këtë faqe