Diktatura e Demokracisë

Diskutime tek 'Politika Shqiptare (ne te gjitha trojet shqiptare)' filluar nga GJENERALI, 9 Oct 2004.

 1. GJENERALI

  GJENERALI Primus registratum

  Diktatura e Demokracisë

  Diktaturat dhe diktatoret e rinj,hodhen spirancat ne Shqiperi qe ne vitet '90!
  Kjo mbase duket e cuditshme por filloi me rrahjen e popullit neper mitingjet e PSSH dhe PAD,dhe aleateve te tjere!
  Me pas vazhdoi me rrahjen e Gazetareve si ADI KRASTA, etj ..madje dhe me rrahjen e gazetareve sportiv!
  Me vone kjo diktature e demokracise,zhduku edhe njerez ne menyre te fshehte,me urdher te Prof.Dr.Sali Berishes apo strukturave te tjera.Ushtria e Safet Zhulalit,Garda e Agim Shehut dhe SHIK-u i Bashkim GAzidedes,kishin marre rolin e policise. {aktualisht B.Gazidede dhe A.Shehu jane ne drejtim te paditur dhe kerkohen nga Interpoli)
  Me vone u dogj gazeta KOHA JONE!
  Dhuna u be dhe vazhdon te jete makaber ne cdo miting apo tubim! Sharjet dhe censura ne media dhe libra shkollore eshte e dukshme qarte.
  Ne letersine e shkollave te mesme permendet vetem FADIL PAÇRAMI dhe KASEM TREBESHINA,ndersa KOle Jakoves dhe Shefqet MUsarait i kane lene ne dispozicion nje paragraf te shkurter rrreth jetes se tyre.
  Shkrimtaret si Pjeter Arbnori dhe Visar Zhiti,jane ngritur ne piedestal sikur te kene sjelle "demokracine e shumepritur"
  Edhe ne librat e historise thuhet: <span style="font-weight: bold">&quot;PARTITE KRYESORE GJATE LUFTES SE DYTE BOTERORE,NE SHQIPERI,ISHIN: LEVIZJA E LEGALITETIT,BALLI KOMBETAR etj...&quot;</span>
  Dmth ajo qe beri luften (PKSH) dhe qe e njeh gjithe bota,nuk ishte parti kryesore ne L2bB!
  Dhe sa do vazhdoje kjo gjendje diktature ne demokraci?
  Diktatoret e Rinj po mbushin xhepat!
  Dikur ne kohe te Sulltan Kukudhit (ZOG-ut),dhuna te detyronte per shume gjera! NDersa sot,disa nga ne jane gati te shesin dhe shtepine dhe familjen per leke.Kulmi ka arritur.PO perdhunon vellai motren,dhe po dergon e ëma bijen prostitute!
  A ka me turp vellezer?
  E kuptutat qe diktaturen e vendos shteti por e mbeshtet populli?
  Dhe sa do vazhdoje ???
  <span style="font-style: italic">NJE BOTE E RE LULEZON GERMADHASH...</span> ndoshta!

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. komino

  komino Valoris scriptorum

  Re: Diktatura e Demokracisë

  fjala demokraci nuk qendron ne kete postim

  ti po flet per paradiktaturen saliniste ?

  apo per kete te nanos?

  cudi!
  ku kane mesuar keta te sillen keshtu???!!!
   
 3. GJENERALI

  GJENERALI Primus registratum

  Re: Diktatura e Demokracisë

  ehhh gene ...demokracia e premtuar kjo eshte &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/laugh.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt; pse mos priste gje tjeter populli?
  ramë nga shiu ne bresher &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/laugh.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt;
   
 4. komino

  komino Valoris scriptorum

  Re: Diktatura e Demokracisë

  jo kaq pesimist djale

  ne sapo kemi nisur nje rruge te gjate e te veshtire

  duhet te bejme gjithcka nga fillimi

  kjo mund te jete dicka e keqe po mbase edhe e mire nese tentojme te jemi pak origjinale (pa kopjuar te tjeret po duke vrare mendjen vete)
   
 5. rosen

  rosen Primus registratum

  Re: Diktatura e Demokracisë

  veshtire sot te mos kopjosh te tjeret.Kjo per vet faktin se te tjeret kane me shume eksperience nga ne. Problemi eshte se ne shqiptaret nuk dime te kopjojme. Nese tema i referohet tiranise se mazhorances,kjo eshte per fat te keq nje efekt anesor i demokracise perfaqesuese.sa per ide origjinale, ne nje fare menyre shqiperia sot eshte origjinale...
   
 6. Male850

  Male850 Primus registratum

  Re: Diktatura e Demokracisë

  Si i thon atij muhabeti
  Hem i ha e hem i djeg
   
 7. Kondrapedali

  Kondrapedali Kondrapedali

  Re: Diktatura e Demokracisë

  Megjithatë më mirë sot se me Dullën! Nuk e di se ç'rëndësi ka për disa LIRIA apo se ç'koncept kanë ata për LIRINË (sigurisht jo për atë të Salës) por për mua të paktën kjo është fillimi për të ndryshuar diçka! Pa LIRINË nuk ke mundësinë as të kritikosh diçka e jo më të mund të ndryshosh diçka.
  Për më tepër sot kemi edhe ndihmën e të tjerëve (sado poshtëruese të jetë) si dhe një mundësi që problemi shqiptar të rregullohet përfundimisht!

  Për budallalliqet e tjera që njihen si merita të dullizmit as nuk e marr mundimin të flas se jam lodhë me do morra këtu në AF! &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/laugh.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt;
   
 8. FRUSA

  FRUSA Primus registratum

  Re: Diktatura e Demokracisë

  [​IMG]
   

Shpërndajeni këtë faqe