Ditari i dites

Diskutime tek 'Shkodërlocja jonë' filluar nga paradise, 12 Nov 2002.

 1. bebi

  bebi Primus registratum

  Re: Ditari i dites

  jam moj, s'jam mar [​IMG]

  keke unshem pervedi me duket... qe mor zotni [​IMG]

  jena te kalitun na nuk dobsohna kollaj... sidomos qysh se kena ra n'cimcakeza [​IMG]
   
 2. paradise

  paradise Primus registratum

  Re: Ditari i dites

  Ti Nak bane e na dhe ma ata sugjerime tash pa te kapi per vesh te qes jasht prej temes teme, maje mar at sugjerim per vedi,se un nuk deshta me e dit at lloj gjaje...
  Qe reagimi jem :smash:
   
 3. paradise

  paradise Primus registratum

  Re: Ditari i dites

  Un nuk thash asnje gja mar Skodrinon se ca ke ba ti, sygjerimet i dhane ato dy tjert....
  Po nejse ma mir mos na e trego.... /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 4. skodrinon

  skodrinon Primus registratum

  Re: Ditari i dites

  Rosi mas ma luj Nakun vete ke e ke than me lart me te lame e t palame /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 5. paradise

  paradise Primus registratum

  Re: Ditari i dites

  Un me duket se kam fol me ty dhe jo me Nakun, te takote ty me u pergjigj...
  Mandej Naku t`na e kishte dhan sygjerimin pak si me kode,jo aq shqip :smash: :tipsy:
   
 6. skodrinon

  skodrinon Primus registratum

  Re: Ditari i dites

  Naku naqe si duket do ta ket pas 10 edukaten seksuale /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 7. paradise

  paradise Primus registratum

  Re: Ditari i dites

  I lumte Nakut nqs do ta ket pas 10...
  Naku i shkruvi njata fjal aty e tesh nuk po na bahet i gjall..
  Duhet me dal para gjyqit ktu se ka thy rregullat /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 8. skodrinon

  skodrinon Primus registratum

  Re: Ditari i dites

  Nakut duhet me ja ba ate gjan e keqe se e kena llastu
   
 9. paradise

  paradise Primus registratum

  Re: Ditari i dites

  Ca asht mar aja gjaja e keqe?
  Ma mir mos na e trego se po na thu edhe ti nja j fjal qe nuk duhet /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 10. Albsniper

  Albsniper Primus registratum

  Re: Ditari i dites

  O ti kar(l) a si e ke emrin? Para se te jemi shkodrane jemi shqiptare te gjithe e na i ler keto feudalizma e zotin qe na ka bekuar boll deri tani...e mos u fut kudo per te fituar fame a cfare dreqin do te fitosh? Do te shkruaj shqip sa here te me teket zoti pyke dhe po ia lejoj vetes te jem shume mendjengushte dhe gabim kete here kur lexoj akoma budallalleqe si keto te tuat...

  Tan t'mirat e zoti ta bekoft mendjen tande mor grup! E sa per shkodran ajo edhe ne shkoder asht shkodran ne numrin njejes e shkodrane ne numrin shumes...shko mso shqip...

  Genti
   
 11. paradise

  paradise Primus registratum

  Re: Ditari i dites

  Hejjjjjjjjj ti zotni albsniper,kot i re ne qaf te shkretit se nuk ka than asnje gja te keqe, nuk e meritote me marr nje pergjigje te atill.Here tjeter numro deri ne 100 dhe pergjigju.. :smash:
   
 12. albscutar

  albscutar Primus registratum

  Re: Ditari i dites

  -------------------------------------------------
  upssssssssssssssssssssssssss gento :eek:

  -------------------------------------------------
  " Art is long , but live is short "
   
 13. Albsniper

  Albsniper Primus registratum

  Re: Ditari i dites

  ....100...numerova...rosi, keta si puna e von geges po hedhin gurin e po mshehin doren.... megjithse nuk kam shum kunder tyne ne keto momente sidomos ne Kosove po farketohet nji identitet i ri kosovar (qe sipas meje nuk ekziston ndaras nga shqiptar) dhe po kapen me gegnisht...neve si shkodrane nuk na prish fort pune, por ktu ne Kosove po luhet shum me kete karte nga njerez qe thjesht po duan qe 2 milion vete t'i quajne kosovare, t'u shpikin nji flamur te ri (sic e kane shpikur para ekzaktesisht dy javesh) dhe nje himn te ri...mbrojtja e ktyre eshte nje gjuhe e re e paster gege...qe per mua nuk ekziston...Une besoj dhe jam krenar qe jam shqiptar, besoj ne gjuhen shqipe, flas shqip e jam shqiptar...Kur kam qejf shkruj shkodranisht, kur kam qejf cfare du une...kurse keta bukuroshat si ky kushedi ku i kan qellimet...

  Sa ma larg jam prej shqipnie aq ma shqiptar jam...Pastaj jam shkodran.

  Nejse, ka mundesi si i fola pak ashper...por asht ba boze kjo teme ...
   
 14. skodrinon

  skodrinon Primus registratum

  Re: Ditari i dites

  Albsniper atyne kosovarve thuju vetem ça ka than i madhi Fishta per ta : E dona Kosoven pa kosovar . Nuk ja vlen mu marr me ta se ata jan patriota vetem per fjal .
   
 15. Albsniper

  Albsniper Primus registratum

  Re: Ditari i dites

  O bos, un te ngatrrova me nji shok temin ne nji mesazh tjeter...desha vetem me than si kta ne Kosove jan shume shqiptare...per momentin nuk me pelqen me e than, vec jane shum ma patriota se ne...une mendoj si shqiptaret jane nji komb, nji zemer, nji gjuhe...dhe kane potencial njerezor dhe intelektual per te qene nder kombe te nderuara te botes...prandaj, megjithse nuk bej shume per shqiptarizem, besoj fort se nje dite shqiptaret do te kene vendin e tyre mes kombeve te tjera te begata...shpresoj, permbahem per te mos prishur pune, bej dicka ne qofte se mundem...

  Juaji,

  Albsniper

  ps. sa pak shkodrane shkruajne ketu...sa shume te tjere shkruajne neper tema te tjera
   
 16. paradise

  paradise Primus registratum

  Re: Ditari i dites

  Ktshu me pelqen te shoh mar albsniper pa nerva..
  Se gjithkush ka liri per me shpreh mendimin e tij..si thu ti?
   
 17. skodrinon

  skodrinon Primus registratum

  Re: Ditari i dites

  Albsniper na vetem se kena ken edhe jena nje popull qe kena vujt n histori s kena mujt me ba hajr kund per njat na ka dal nami i keq si i thojn fjals prej hallit por qe jena nje popull i kulturum ate as qe e kam me dyshim .Psh ktu n Turqi kan shum respekt per shqiptaret dhe ate respekt e kemi fituar dmth siç e kemi fituar ketu mund ta fitojm gjithkund edhe kena figura si Kadare ose Noli qe respektohen ne çdo vend te botes dmth ne e kemi ate potencial dhe kulture qe te jemi nje popull qe respektohet kudo por ndoshta nga ndryshimi i regjimeve dhe eksodet shkuam ne ate pike qe tani shqiptaret perdhunohen dhe nuk respektohen por ma merr mendja se koha do ta tregojn ç popull jemi .
   
 18. paradise

  paradise Primus registratum

  Re: Ditari i dites

  Hej rini,po si nuk na tregut par zoten njaj ngjarje interesante....
  Apo tan njesoj me jete monotone.. /pf/images/graemlins/frown.gif
   
 19. skodrinon

  skodrinon Primus registratum

  Re: Ditari i dites

  Un e prishi monotonin tu mendu tan kohen per Rosin pa s pa ju tregoj se ç bej /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 20. paradise

  paradise Primus registratum

  Re: Ditari i dites

  Mos me mendo shum per mu mar Skodrinon se kam frik se po te bahet edhe aja monotoni..
   

Shpërndajeni këtë faqe