Ditari i nje vajze....

Diskutime tek 'Letërsia' filluar nga Lisa, 16 Apr 2015.

 1. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Ne Femrat kemi nje raft plot me “nuk di se cfare te vesh”, nje zemerplot me “kushedi a me do edhe ai si e dua une?” dhe nje dashuri plot me “po t’i telefonoj mbase e shqetesoj”…
   
  kacurrelsja..., Artin, KoRn and 2 others like this.
 2. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Ti je i vetmi mister, që ia vlen te zbulohet.
  Mjafton t'i mbyll sytë. Dhe në çast mbërthehem nga madhështia, që në fshehtësi gufon brenda teje.
  Në një mendim të vetëm, shkrihem në pafundësi. Aty ku vetmia ime fiton kuptim.
  Një forcë e mistershme e merr kontrollin mbi mua.
  Madje edhe në ëndrra. Edhe aty i shënon kufijtë e ri.
  Kufijtë e tu.
  Dhe unë nuk rezistoj.
  Nuk rezistoj!
  Sepse ti nuk je i huaj në shpirtin tim.
  ....
   
  KoRn, Sweety_boy, Hektor12 and 2 others like this.
 3. Hope

  Hope dans ton coeur

  Hmmm
   
 4. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  what?
   
 5. Hope

  Hope dans ton coeur

  Po me pelqeu bre nai hapi syte sa e lexume
   
  Lisa likes this.
 6. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Hej !ti ,,ti po ti 'vetja ime ''Une'..Besoj se ka ka ardhur koha ta lesh te shkuaren pas.!Ta jetosh te tashmen dhe te mendosh per te ardhmen..!Gropose ate te .te kaluar te shemtuar.!Beje per mua..Te lutem.!Beso se cdo gje do rregullohet.!Beso se cdo gje do jet ndryshe.!Larg guackave te mashtimeve,,larg premtimeve boshe,,!Kete her ma premto se do veprosh drejt,,se sdo te shqetesohet per te tjeret,,madje dhe per ata qe stregojn shqetesim per ty..!ME PREMTO SE DO JA DALESH PAVARSISHT TE GJITHAVE..KETE KESHILL E KE NGA ''UNE'' VETJA IME..''
   
  KoRn, Hektor12, Balahk and 1 other person like this.
 7. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Me ata që nuk na lidh asgjë. Me dikë që sapo e kemi takuar! Gjithnjë e gjejmë një mënyrë që të tregohemi të kujdesshëm dhe ta lëmë një përshtypje të mirë. Ndërsa me ata që nuk na braktisin kurrë. Ata që na durojnë edhe atëherë kur nuk mund ta durojmë as veten tonë. Me këta nuk e tregojmë as edhe durimin më të vogël. Menjëherë pëlcasim. Bërtasim dhe shajmë. Na kanë faj edhe për gjërat që vet i komplikojmë. A e di pse? Sepse verbërisht besojmë se ata do të jenë aty përgjithmonë. Do të durojnë. Do të angazhohen. Do të kujdesen. Sa gabim jemi? Sa gabim...
   
  Artin, KoRn, Balahk and 1 other person like this.
 8. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Vjen nje pike dhe ti kupton se ke bere shume per dike dhe e vetmja gje me mend qe mund te besh tjeter eshte te ndalosh se beri shume per te.
  Lere vetem.Largohu.Ndoshta vetem ashtu mund te ta kuptojne vleren e vertet. ;)Nuk eshte se ti po dorezohesh,apo se ti nuk duhet te perpiqesh me shume.Thjesht ti duhet te vendosesh kufirin midis vendosmerise dhe deshperimit.Ajo cka eshte vertet e jotja,gjithmone ka per te qene,dhe cfare nuk eshte,pavarsisht sa shume mund te mundohesh,nuk mund te behet kurre.
   
  KoRn, Hektor12 and Balahk like this.
 9. FENIKSI

  FENIKSI Forumium maestatis

  Duke qen ditari i nje vajze, ne djemt, thjeshte po shfletojm ....:p
   
 10. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  shume mire...
   
  Hektor12 and FENIKSI like this.
 11. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Bukur me pelqen
   
  Lisa likes this.
 12. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  ...flm qe egjete dhe qe i lexove..!!
   
  Hektor12 likes this.
 13. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Per zotin shkruan bukur me pelqen ..
   
  Lisa likes this.
 14. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Flm...
   
  Hektor12 likes this.
 15. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Te lutem je e mirepritur
   
 16. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Vetem se kam nje te keqe.. i ha shume trileche :p.loool....
   
  Hektor12 likes this.
 17. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  edhe une shume i ha me pelqejne ... ne pergjithesi vdes per embelsirat
   
  Lisa likes this.
 18. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Ju uroj nje pasdite sa me te qete ...
  Po largohem...
   
  Hektor12 likes this.
 19. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Sa me bukur ja kalofsh edhe ti
   
 20. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Ajo kishte kohe qe nuk ishte me ajo qe ishte dikur. Thone se zhgenjimet dhe genjeshtrat i ndryshojne njerzit, por jo ate, nuk ishin keto arsyet e ndryshimit te saj edhe pse genjeshtra dhe zhgenjime kishte marr shume.
  Kishte gjithcka, bukurine, ciltersine ne sy, magjine e buzeqeshjes se bukur dhe prap nuk kishte asgje. Ishte dicka qe e bente te ndihej e pamjaftueshme, i mungonte dikush. Dikush qe me largimin e tij i kishte marre asaj veten. Ndodh edhe keshtu, t'i perkasim me shume te tjerve se vetes.
   

Shpërndajeni këtë faqe