dr.dre apo eminem

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga JA boy, 7 Nov 2002.

 1. JA boy

  JA boy Primus registratum

  dr.dre apo eminem

  djem dhe vaiza,kush mendoni se esht me i mire dr.dre apo eminem.
  me respekt JAboy /pf/images/graemlins/smile.gif :rockband:
   
 2. klodi@n

  klodi@n Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  EMINEM EMINEM EMINEM... :rockband:
   
 3. Visi S

  Visi S Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  Qe te dy jan te mire.
  Eminem ka shume sukses pasi i kane bere shume rreklame, por kete sukses e gezon fal DRE-se.
  Dr.Dre eshte gangsta', dhe nje producent i madh.

  Per mendimin tim Dr. Dre ngelet gjithmon Nr.1

  Shnet,
   
 4. Ardi

  Ardi Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  Wazup forumi.Ej per sa i perket temes me duket si pak e pa vende se s'mund te behen te tilla krahasime.Natyrisht qe DRE is the best.Por pa ja ulur vlerat dhe SLIM SHADYit.Por duhet thene qe pas gjithe suksesit te Eminemit fshihet DR.DRE.Apo jo?? :smash:
   
 5. the-skull

  the-skull Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  True True
   
 6. mostro

  mostro Putraku

  Re: dr.dre apo eminem

  RRini se ka per ta pare ndonjeri nga keta te dy dhe do pellcas sherri :smash: .
  si boni dhe juve!!!si keni pare kur dalin bashke,njeri i jep makines dhe tjetri i bo shoqni.
  midis shokes sikur nuk ka kshu gjonash.... /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 7. barbilove

  barbilove Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  asnjeri por pak me shume dr.dre dhe pastai eminem
   
 8. barbilove

  barbilove Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  asnjeri por pak me shume dr.dre dhe pastai eminem :rockband:
   
 9. Nevila Dergjini

  Nevila Dergjini Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  Te dy yll jan po he. Esht si te thush mami apo babi, fundja te dy te kan bo koken, edhe babi ka ndihmu. Kshu jan edhe ato.
   
 10. Boby

  Boby Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  hej mer zot ca temash qe hapni.jo per gjo po te boni dhe me shkrujt

  E di si thone kesaj????
  HAJT BABE TE TE TREGOJ ARAT.......Tani Eminem ka talent dhe eshte shume i zoti,por pa Dr.Dre ndoshta do ishte akoma ne ndonje vrime te amerikes......mua personalisht me pelqejne te dy,po Dre per mua eshte nje nga pioniert e Hip Hop (NWA)..mos flasim pastaj per albumin "The Chronic"
   
 11. a1

  a1 Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  pershendetje te gjithve ne radhe te pare
  Nuk mund te krahasohet keta te dy ,nuk kane asnje lidhje me njeri tjetrin..DR DRE nuk ka pasur kurre suksesin e Eminem si kengetar , kurse EMINEM nuk ka per tu bere kurr manaxher si DR DRE..
  per mua si kengetar EMINEM eshte me i miri ne bote nuk ka te dyte mbrapa , nuk duken fare jane shume larg , me pak fjale eshte i pakapshem..
  Kurse DRE eshte nje mesues i perkryer ka bere qindra njerez kengetar
   
 12. RediRock

  RediRock Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  meqenese llogjika qenka qe derisa dr. dre ndihmoi eminemin te jete aty ku ai eshte sot, atehere hajde tju pyes une dicka tjeter, kush eshte me i miri Biggie Smalls apo Puff Daddy qe e beri Biggien ate qe ai ishte??????

  Eminem jo vetem qe eshte nje nder raperat me unike, dhe me te talentuar qe ka pare ndonjehere bota e hip hopit, por eshte gjithashtu dhe nje nga best producers. ai prodhoi vete komplet albumin "marshall mathers". ka prodhuar te gjithe albumet e D12, ka prodhuar kenge per jay z, per nas, per jadakiss, per fat joe, per 50 cent dhe te gjithe g-unit, etj. per aftesi lirike, per talent, per freestyle, dhe origjinalitet, dr. dre nuk e prek dot eminemin.

  megjithate, dr. dre do jete gjithmone nje old school classic kurse eminemi do te jete gjithmone the crazy white boy who changed the rap game...
   
 13. a1

  a1 Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  po DR DRE mos di gje per sa kengetar ka qen producent!!!???B-More's Finest padyshim qe EMINEM eshte kengetari me i mire , por nuk duhet te ulim posht dhe DR DRE si producent ....apo jo ??
   
 14. RediRock

  RediRock Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  dr. dre ka qene dhe do te jete nje nga producentet me te mire qe ka patur ndonjehere hip hopi (ne mos me i miri). sidoqofte pyetja origjinale ishte per raper. arsyeja pse komentova ne aftesite producente te eminemit eshte sepse shume njerez kane pershtypjen e gabuar qe cdo kenge e eminemit eshte prodhuar nga dr. dre!!!

  le ta bejme te thjeshte kete muhabet. ne nje shkalle nga 1 ne 10 cfare note i jep eminemit si raper. pastaj ne nje shkalle nga 1 ne 10 cfare note i jep dr. dre si raper. me pas, ne nje shkalle nga 1 ne 10 cfare note i jep eminemit si producent. dhe e njejta gje, nga 1 ne 10 me dr. dre si producent. ky vleresim do te ishte me i sakte dhe do te jepte kujtdo kreditin e merituar ne fushen e duhur. si mendon...
   
 15. a1

  a1 Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  10 EMINEMI't si raper ,, dhe 2 DR DRE si raper....
  kurse si pruducnt DR DR 10 dhe EMINEM't 4(mbasi nuk ka bere shume akoma, eshte i ri ne kete fushe )
   
 16. RediRock

  RediRock Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  ndoshta une jam pak me i veshtire per tu kenaqur se ti, nejse gjithkush ka shijet personale.

  Raper
  Eminem--9 (pasi 10 i takon te paprekshmeve)
  Dr. Dre--6

  Producent
  Eminem--6
  Dr. Dre--9 (pasi 10 i takon te paprekshmeve)
   
 17. a1

  a1 Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  hahaha po une nuk votoje per te vdekurit
   
 18. RediRock

  RediRock Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  as une nuk votoj per te vdekurit, por kur te vdekurit kane me shume se 5 vjet qe kane vdekur dhe te gjallet akoma perpiqen ti arrijne, I HAVE NO CHOICE...
   
 19. a1

  a1 Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  ok resp , por besoje qe EMINIM i ka arritur te gjithe si kengetar ( dhe po te pyesesh sot jame i bindur qe do thot qe DR DRE si manaxher nuk po arrije dote)
   
 20. RediRock

  RediRock Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  akoma nuk ka nxjerre nje double disk "te suksesshem". te vetmit qe ja kane dale mbane jane biggie, tupak, wu tang, jay z (megjithese nuk ishte i suksesshem), dhe naz po perpiqet te nxjerre nje tani "Streets Disciple". pra ka akoma pak vend per permirsim dhe per eminem...
   

Shpërndajeni këtë faqe