dr.dre apo eminem

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga JA boy, 7 Nov 2002.

 1. a1

  a1 Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  pse duhet te nxjerresh double CD qe te jesh i pari!!!? une besoje qe EMINEM vetem 2PAC-un si njeri nuk arrin dot (se si kengetar ja ka kaluar) 2 PAC e donin me shume njerzit , ishte shume i dashur , mbase kjo ka te beje me tekset qe bente/ kurse DR DRE nuk hyne fare tek te kengetaret e medhenjte ne hip-hop....une e kame shtuar dhe me larte qe keta te dy nuk krahasohen , nuk kane asnje lidhje me njeri tjetrin ,...ai qe hapi kete teme duhesh te bente ne nje menyre tjeter!!!!
   
 2. RediRock

  RediRock Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  sepse eshte vendosur si nje milestone qe duhet kaluar ne karrieren e secilit qe perpiqet te jete me i madhi... besoj se me kupton. jam komplet dakort me pjesen tjeter te komentit tend. personalisht, di shume nga jeta e tupak (meqe u lind ne baltimore) dhe asnjehere nuk e kam respektuar si Gangsta por si krijues dhe liricist, he is very good. personalisht, EAST COAST till i die...
   
 3. a1

  a1 Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  kete se dija , qe duhet te nxjerresh double CD per te qene i pari!!!!ca dreqi pret EMINEM qe nuk e nxjerr!!! ,,por besoje qe nuk ka edhe shume nevoje per ate , se e ka shkruar emrin e tije me germa te arta ne hip-hop , dhe po ndihmon dhe te tjere
   
 4. RediRock

  RediRock Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  me kupto drejt, nuk eshte ligj i shkruar neper libra, por eshte perdorur gjithmone si nje nga kriteret kryesore ne vleresimin e me te mireve.

  psh. jay z eshte vleresuar si nje nga raperat me te mire te hip hopit te sotem. kur kritiket flasin per te, te vetmet dy gjerat negative qe mund te permendin jane 1) beteja qe humbi me nasin dhe 2) blueprint 2 (the gift and the curse) double disk qe nxorri nuk ishte ne standartin e duhur dhe nuk beri shitje (megjithese u perpoqen tja vejne fajin bootlegerve). megjithate nuk kam dyshim qe shume shpejt, eminem do ta nxjerre nje dyshe. meqe po flasim per te, ke degjuar ndonje kenge nga albumi i ri qe i del javes tjeter??? eshte krize fare...
   
 5. a1

  a1 Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  kame te degjuar disa qe para 1 jave , mos u habite se eshte e vertet,,"mosh , i love you more ,real 911 , just lose it , bully , etj.." , jane kenge te medhaja , mbase ndonjere nuk mund te jete tek CD ENCORE nuk e di se i kam zbritur nga interneti dhe sjam i sigurt por jane shume te mira...por nuk ma merre mendja te kete suksesin e MARSHALL MATHERS LP mbase nga qe fitoje BUSH-i perseri....kurse per DR DRE nuk kam gje per te shtuar sot (bene mire te shikoje te nxjerri ndonje kengetar tjeter se EMINEM nuk ka nevoje per te) EMINEM lindi per te zevendesuar 2PAC , por mendimin time ai e kaloje , dhe jam i bindur qe s'ka per te nxjerr CD tjeter (nuk po e sulmon me njeri , si JA RULE me shoke
   
 6. RediRock

  RediRock Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  ja rule e sulmoi eminemin per dy arsye:

  1) sepse eminemi po ndihmonte 50 cent dhe G-Unit
  2) sepse duke sulmuar eminemin, ja rule i dha rendesi vetes dhe njerezit ishin te interesuar te degjonin albumin e tij (komplet arsye komerciale, te njejtat arsye per te cilat jay-z sulmoi nas)

  albumi i fundit i eminemit eshte krize fare. ndoshta nuk barazohet me "marshall mathers" por megjithate ka jashte mase me shume substance ne idete dhe misionin qe ka si album. perpiqu te degjosh albumin e ri te nas (qe del 1 muaj pas atij te eminem) dhe besoj se do te surprizohesh. nas ka perfshire jashte mase gospel, blues, dhe jazz ne kete albumin e fundit dhe me te vertete qe eshte i jashtezakonshem (megjithate nuk barazohet dot me "illmatic")...

  me fal per biosin por une jam tifoz i Nas deri ne fund.

  the boy is just so illmatic,
  even when he dropped the stillmatic,
  like nostradamus he foresaw his succes,
  godson was no second guess,
  nasir jones speaks only the truth,
  no need for written stories when he jumps on the booth,
  just rhyme and think, and think and rhyme,
  that's all nasir has done since the first time,
  and these verses i wrote, this is how i feel about nas,
  the man is the street's disciple, keep that between us...

  me fal per devijimin por me rane vargjet ne koke duke shkruar postimin tim dhe thashe ti shkruaj. nejse, peace out...
   
 7. a1

  a1 Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  dhe NAS eshte nga me te medhenjte e hip-hop'it , une nuk jam aq i cmendur pas ti po ate video clipin e HATE ME e shikoje cdo dite ,keme degjuar nje kenge qe kane kenduar EMINEM , 50 CENT, OBIE TRICE , G UNITS , DR DRE etj qe shajne JU RULE kjo kenge fillon me disa vargje nga 2PAC nuk me kujtohet titulli , nuk me merre mendja te kete dale ne treg!! eshte e mire fare... dhe ky JU RULE eshte si MR ELVIS qe kemi ne , filloje te shaje te tjeret kur ishte 0 vete hahah , po G UNITS ka nxjerr ndonje CD tani ??? se do kete bashkpunime me EMINEM ai
   
 8. X-GoodBoy

  X-GoodBoy Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  Ja Rule ka ber nje kenge qe shan Eminem , 50 Cent dhe Dr. Dre.

  Lose Change - Ja Rule


  Check it out.
   
 9. RediRock

  RediRock Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  kenga qe flet a1 ishte pergjigja kundrejt kenges qe beri ja rule.

  ja rule i sulmoi i pari. arsyeja ishte per te terhequr vemendjen dhe te rriste shitjet e albumit te tij qe doli nje jave pas kenges. kenga sic e tha x.dj e (by the way, where you been homeboy) quhej loose change. nese s'gabohem, vargjet qe i perkiten eminemit ishin vargjet mbyllese ku ja rule thote:

  your mom is a crackhead and kim is a slut,
  so what's hailey gonna be when she grows up?

  pergjigja e eminemit, 50 cent, obie trice, dhe dr. dre qe flet ti, quhej "hail mary". ata perdoren ritmin dhe melodine e nje kenge te tupakut. tupaku nuk ka asnje varg aty. ne fillim eshte 50 cent qe ben rep dhe perpiqet te kopjoje tupakun sa me shume qe ka mundesine (nje nga arsyet e tjera qe se duroj dot) psh:

  mamma looking in my bedroom,
  i ain't there...

  arsyeja pse zgjodhen kengen e tupakut eshte sepse eshte tradite qe ne betejat freestyle, kur east coast zihet me west coast, perdorin melodine e tjetrit por me fjalet e veta qe ti shajne. kjo filloi kur biggie dhe tupak u zinin me njeri tjetrin dhe tupaku perdorte kenget e biggiet ne freestylet e veta dhe biggie perdorte kenget e tupakut ne te tijat, psh.

  who shot ya, separate the weak from the obsolete (biggie verse)

  dhe tupaku perdori te njejten kenge per biggien kur ai thote:

  you claim to be a player but i f*cked your wife...

  nejse qe mos te zgjatem, "hail Mary" ishte e paperseritshme. pika e dobet ne ate kenge qe nuk me pelqeu ishte repi i 50 cent (aspak origjinal). megjithate, po te degjosh kengen e ja rule qe doli e para, eshte jashte mase e mire (megjithese se duroj dot ate zhapik). peace out...
   
 10. a1

  a1 Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  jo jo nuk po flas per ate kengen , eshte nje tjeter , nuk me po e gjeje dhe ne internet me se nuk me kujtohet titulli , ketu kendon d12 , obie trice , dhe fillon me nje varge nga 2PAC,

  {2PAC )
  GET ON YO KNEES NIGGA , GET ON YO KNEES AND PRAY
  ketu kendon JA RULE--EM , yo claim ya mother's a crackhead and KIM is a known slut so what's HAILIE gon' be when she grows up ?
  .............
  EM- COME HERE BABY , BRING DADDY HIS OSCAR
  H-- OKAY
  EM-WE'RE GONNA SHOVE IT UP JA RULE's ***
  H--LAUGHS
  .............
  YEAH
  DONT YOU NEVER SAY MY LITTLE GIRL's NAME IN A SONG AGAIN
  F***in PUNK ***** LITTLE *****
  I'LL F*** YOU UP BOY
  NEVER NEVER IN YOUR MUTHAF***IN LIFE
  I'LL CHOKE THE SHIT OUTCHU LITTLE MUTHAF**IN *****
  HAILIE CAN WHIP YOUR MUTHAF***IN ***

  dhe nga fundi--
  H-- DADDY IS JA RULE TALLER THAN ME
  EM-NO HONEY , YOU GUYS ARE THE SAME SIZE...

  ...............
  mbase nuk eshte nga me te egrat qe jane bere ndonje here , por ule shume JU RULE qe merret me kalamanje dicka shume e ulet per mendimin tim qe nje kengetar profesionis si JA RULE ,, eshte megjithmend nje k*** i vertet..
   
 11. X-GoodBoy

  X-GoodBoy Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  Kenga qe thot a1 eshte:
  Doe Rae Me

  teksti:

  [Tupac Shakur]
  Get on your knees nigga
  Get on your knees and pray, haha

  (*scratching*)

  [Ja Rule from +Loose Change+]
  Em you claim your mother's a crackhead and Kim is a known slut
  So what's Hailie gonna be when she grows up

  [Intro - Eminem - talking] + (Hailie) (*echo*)
  A ha
  Yeah
  C'mon, G-G-G-G-UNIT!
  Hailie (what?)
  Come here baby
  Bring daddy his Oscar (okay)
  Where gonna shove up Ja Rule's *** (*laughing*)

  [Verse 1 - Swifty McVay]
  I'm about to get rid of some hoes, it's simple
  I'm quick to Murder Inc. with lead and I ain't talkin about a pencil
  Look at what the **** you done got into
  I see you found your niche you just a ***** with a menstrual
  Claimin you a murderer and spelt it wrong
  You put "E" before the "D" because that's all you on
  You on Pac's **** (***** ), you a replica guy (*gunshots fired*)
  If he was still alive, you would never get by (for real)
  All you do is cry, ***** keep it real
  Life is more than imitatin niggaz and eatin pills
  And what kinda ************ ruins three deals
  That another nigga got you, they didn't see skills
  And I ain't playin, you a brother gettin cheated
  And Ja Rule be prayin on his color cause he need it
  (2Pac: Get on your knees and pray)
  And all you niggaz hatin, shut your mouths
  It's just the real niggaz ain't buyin that shit y'all put out

  [Verse 2 - Obie Trice]
  Doe Rae Me, but we don't sing motherfuckers
  So Murder Inc. do your thing motherfuckers
  You unleashed on a team
  Who expects nothin less than R & B comin from that regime
  Regime, is a little extreme
  That connect some soldiers, motherfuckin Marines
  Ja sold his soul to sing
  Weave our witness team on the TV screen
  Chased the greed, now that you embraced the green
  Don't **** with them triple beams
  You's a motherfuckin actor slash Pac impersonatin rapper
  Slash Billy Holiday, how it happen?
  Artists and repertoire saw him in action
  Pac assassination, Def Jam grabbed 'em
  Told 'em reenact 'em, you go platinum
  They seen it for sure, I know that Afeni Shakur don't enjoy
  Jeffrey Atkins reenactin her boy
  So I'm click clackin the toy, mash and destroy (*gun cocked and fired*)
  Shady slash Aftermath in Detroit ************ (*gunshots*)

  [Chorus - Eminem] - w/ ad libs
  Doe ray me, you fly so latte da, don't blame me
  Cause you washed up, lost your spot
  I'm a stay on my side of my crusade
  Ja quit playin, knock it off you're not Tupac
  Don't hate me cause you hot and your not goin at me
  The only shot you got
  Ja quit playin knock it off you're not Tupac
  And get popped like all that shit you pop

  C'MON!

  [Verse 3 - Kuniva]
  Now we can skip past the mean mugs, get to the slugs
  'Til the grievance and the cryin and the intimate hugs
  We don't take you serious nigga, you shook
  You half of a halfway crook
  Get off X's **** go sing a hook nigga
  And you can't replace the late great one
  And when you gone you only gon' be the late fake one
  Nigga please, stick to the script
  Before the guns stick to the clip
  And Benzino you ain't shit but a *****
  Fuckin old *** ignorant innocent lookin senior citizen
  Built up slap you like Grandmas all sensitive
  Wait a minute hold on (what's up?)
  Is it me or do we look like a banana with braids and clothes on (*laughing*)
  A ***** "Made Man", now how you gonna connect
  With those short *** arms like a Tyrannosaurus Rex
  You niggaz could scream holla and curse
  Go ahead, respond and pull that pen and pad up outta your purse

  [Verse 4 - Proof]
  Slim didn't send Proof to get into +Wankstas+
  He told me to let loose and spit at the gangstas
  What up Gotti and this little war you pushed on
  Put your ear to the ground for stuckin your Bridgestones
  What's wrong? Didn't think we strong with real niggaz?
  Roll like a boss in the streets they still feel us
  It's real business, y'all ain't caught the concept (***** )
  When the talk get nonsense to walk in bomb threats
  Contacts was blown by Benzetta in The Source
  Threatin at the boss you gonna see me on your porch
  Now Irv got the nerve to try to serve on us
  But Detroit niggaz heard and they ain't scurred to bust

  [Verse 5 - Kon Artis]
  Yo, props to my nigga Bugz, punks like you get beat up
  Stomped unconscious and smacked with the heater
  This rap cookie monster get jabbed in the tonsils with dicks
  So much that he should be fixed with a vagina
  Who's behind ya?
  Cadillac Pac or the transvestite that dressed like a Lil' Kim fox
  Your chest like a little wooden box
  When I press tight on the trigger of this glock
  That's right all the little shit you got left to help you eat
  Your not Pac's souls, without laws we'll help you sleep
  You got shot in your video tryin to mock Pac
  You Mockaveli, get your own idea (*gunshots fired*)

  [Chorus]

  [Eminem - talking over the Chorus]
  Don't you never say my little girl's name in a song again
  Fuckin punk, ***** , *****
  I'll **** you up boy
  Never, never in your motherfuckin life
  Smack the shit out you little motherfuckin midget
  Hailie will whip your motherfuckin ***

  [Outro - Obie Trice - talking]
  Yeah, that's right motherfuckers
  Shady Records, what you know about?
  **** Benzino
  **** Ja Rule, nigga
  This is Obie Trice right here talkin to you motherfuckers
  Ja Rule punk ***
  Yeah, fuckin Soul 4 Real *** , nigga that's Soul 4 Real
  That's the nigga from Soul 4 Real
  Candy reign *** nigga
  He got a deal now he rappin
  He don't know what's ..
  Faggot *** motherfuckers
  Give money to all my real niggas man
  Obie Trice, D-12, G-Unit
  50 Cent, Hailie Jade (*echo*) (*laughing*)

  [Hailie]
  Daddy is Ja Rule taller than me?

  [Eminem]
  No honey you guys are the same size

  B-more, been around homie, but too bussy to drop a verse.

  c ya!
   
 12. a1

  a1 Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  jo plako e gjeta teksi eshte ai qe shkruajte po titulli i kenges eshte "HAILIE's REVENGE"
   
 13. X-GoodBoy

  X-GoodBoy Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  shiko albumin e eminemit - Straight From The Lab
   
 14. a1

  a1 Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  kjo kenge eshte tek "JA RULE DISS"
   
 15. pipiricka

  pipiricka Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  aman dhe ju tani mo cuna se kemi kohe pa shkuar ne disko,cna kujtoni?une tani kot per sport e them po degjoj "how come?"te eminem(d12)ne cd se TAR-kam kohe pa e degjuar. :wave:
  meqe ra fjala ju peshendes te gjitheve,se jam e re te af.
   
 16. X-GoodBoy

  X-GoodBoy Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  Welcome baby!
   
 17. pipiricka

  pipiricka Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  shume falemderit! :wave:
   
 18. terepervetezotipertegjith

  terepervetezotipertegjith Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  dr dreee ka sbualuar eminem kshu qe eshte e kote ti komfrontosh ne se e veni re gjitha punimet bashke i bejne /pf/images/graemlins/wink.gif per mua jan mit qe te dy
   
 19. X-GoodBoy

  X-GoodBoy Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  any time /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 20. X-GoodBoy

  X-GoodBoy Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  Dr. Dre ka zbuluar eminemin dhe kete e ka pranuar eminemi vet ne nje interviste ne MTV.
   

Shpërndajeni këtë faqe