dr.dre apo eminem

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga JA boy, 7 Nov 2002.

 1. pipiricka

  pipiricka Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  eshte e vertete,dhe jo vetem kaq po po te degjosh ne kenge te ndryshme,ai e pranon hapur,dhe ne MTV(music awards)e ka falenderuar publikisht. :wave:
   
 2. a1

  a1 Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  nuk ke te beje fare me kete teme kjo !! DRE zbuloje EMI po kjo nuk do te thote se eshte me i mire si kengetar ,,,EMI eshte ai person qe pushtoje rap kulturen , eshte me i mire , nuk ka te dyte dhe smund te krahasohet me DRE se jane te ndryshem nuk kane lidhje me njeri tjetrin ,
   
 3. pipiricka

  pipiricka Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  ok a1,dakort jam dhe une me ty ai eshte me i miri dhe ka stilin e tij te vecante qe theu"tabute"qe ekzistonin mbi rapi-n dhe krijoi rrymen e tij "shady" tej e tej,dhe po narkotizon(ne kuptimin e mire te fjales)shume te rinj,me idene personale qe transmeton ne cdo kenge. /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 4. a1

  a1 Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  hey pipiricka e gjetem pra kushe eshte me i miri /pf/images/graemlins/wink.gif .. EMI une personalisht nuk e krahasoje as me 2PAC se ai kishte stile stjeter nuk e bere zeri te famshem por tekset qe krijonte dhe ishte gangsta sh it i vertete , kurse EMI eshte ndryshe dhe tek CD ENCORE ka bere nje pune te shkelqyer
   
 5. RediRock

  RediRock Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  a1 kerkoj falje. cd qe nxorri eminem encore eshte faktikisht double disk (nqs e mban mend argumentin qe kishim me siper). tani ai me fakte ka prekur cdo gur te rruges per te qene njeshi ne boten e hip hopit tani per tani.

  listen to nas, mendoj se do ta pelqesh. ka disa idera mjaft revolucionare qe na aplikojne edhe neve...
   
 6. Boby

  Boby Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  qe ta marr vesh une njehre.....
  te gjithe thone qe eminem eshte me i miri dhe te gjithe thone qe s'mund te krahasohet me 2PAC dhe Dr.Dre se jane te ndryshem.....kur thoni qe eshte me i miri me ke e krahasoni se s'po e mar vesh une....(tema eshte gjithmone Dr.Dre apo Eminem

  Encore eshte album shume fantastik.ne shume kenge producer dhe executiv producer i albumit eshte Dr.Dre....por perseri per mua mbetet me i mire dr.dre dhe The Chronic
   
 7. a1

  a1 Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  se mos une e dija qe do ta nxirrte double cd ... ti the qe duhet patjeter qe te nxjerri double qe te jete i pari , dhe ta plotesoje deshiren ,,, dhe besoje qe nuk ka per te arritur asnjeri tani per tani , mbase nga shekulli tjeter....po ndonje nga ato kenget e fundit te NAS i di titullin !!? mbase e gjeje ne internet
   
 8. karamel

  karamel Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  listen to DMX, them qe do ta pelqesh me shum se nas..
   
 9. a1

  a1 Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  o boby ne kemi dhene mendimet tona dhe nxorem si konkluzion qe me DR DRE nuk mund te krahasohet (si kengetar flasim) dhe tani me double CD ENCORE kaloje dhe 2PAC me pak fjale nuk krahasohet me asnjerin..kurse DR DRE ka historin e vete si producent , ku edhe ai atje eshte i pa arritshem (( i shkruajta keto qe te hyshe ne teme me mire ) se po flasim per kengetarin me te mire , jo per producentin
   
 10. Boby

  Boby Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  tani une e di qe flitet per kengetarin me te mire se mendimin tim e kam dhene ne fillim te temes....une e kam ble kte CD Encore dhe me sa shof eshte vetem nje CD dhe jo double CD...edhe nqs ju e paraqisni Encore si doule s'ma merr mendja se ja ka kaluar double CD te 2 Pac.Mos e kishit fjalen per All Eyez On Me?????' :confused:
  po shije shije eshte kjo dynja..po te kishim te gjithe te njejten shije sdo kishte as diskusione,apo jo /pf/images/graemlins/wink.gif hajt pra bofshit qef e mos u zini shume :smash:

  East or West
  Rap is the BEST
   
 11. RediRock

  RediRock Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  boby, sa kenge ka cd?
   
 12. Boby

  Boby Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  CD qe kam une ktu ka 20 kenge,ku e para eshte curtains up dhe e fundit Encore.ka dhe tre skit,nr.9,nr.12 dhe nr.19....pra ngelen 16 kenge.....
  pse ka anej nga ju me shume?????
   
 13. RediRock

  RediRock Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  20 tracks eshte double disk me cfaredolloj standarti qe ta matesh. prandaj te pyeta sa track kishte...
   
 14. a1

  a1 Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  pak rendesi kiane keto gjera more djema /pf/images/graemlins/wink.gif do vendosim ne kushe eshte me i miri apo te iki une /pf/images/graemlins/wink.gif
  EMINEM patjeter :rockband: :rockband: :rockband: :thumbsup:
   
 15. eis

  eis Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  Per nder asnjeni.
  Gjyshi jem edhe kendon ma bukur se ato.
  ROCK ma naqe vetem ROCK
  Hajt tung tesh /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 16. a1

  a1 Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  hahaha bravo shkodrane , me duket se edhe kjo votoje per dr dre haha
   
 17. korn83

  korn83 Forumium praecox

  Re: dr.dre apo eminem

  ne fillim eminemi me pelqente,por tani po verej nje fare mungese fantazie,pasi kenget jane te ngjashme.votoj per dr.dre...por duhet te them edhe qe raperat e tanishem nuk jane me ata te dikurshmit qe me pelqenin teper.prandaj edhe une durrsaku jam dakort me shkodranen,me mire rock,rap metal crossover,sesa hip-hop
   
 18. ados

  ados Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  Dr dre apo Eminem..Sigurisht dr dre, ai eshte the "godfather of hiphop". Eminem edhe nja 2 vjet dhe me vone asnjeri nuk do ta mbaje mend!!
   
 19. RediRock

  RediRock Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  UAU, me te vertete e ke qe dr. dre eshte godfather i hip hop apo eshte ndonje quote nga vibe awards. si qenka dr. dre the godfather of hip hop. cfare eshte russell simmons, cfare eshte jay master jay, cfare eshte biggie, cfare eshte paku, cfare vecorish ka si RAPPER me shume se LL Cool J dr. dre. si producent, dre eshte pothuajse i paprekshem. si kengetar???
   
 20. ados

  ados Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  be- more`s finest...dont say ******** , albumi i tij i pare(dr dre) eshte ne 1981 kur te tjeret skishin lindur akoma..dhe kishte rritme low bap!!..shko rritu nja 5 vjet te tjera dhe pastaj hajde e fol per muzik me mua..little c.o.c.k s.u.c.k.e.r..
   

Shpërndajeni këtë faqe