dr.dre apo eminem

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga JA boy, 7 Nov 2002.

 1. RediRock

  RediRock Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  meqe ti paske mesuar nje menyre si te shash pa u censuruar, shiko njehere kete menyren time...

  shut your f*cking face, unclef*cker,
  you don't know sh*t about music, you motherf*cker,
  dre qiti nje album, mbrapa ne 1981,
  por ai kurre nuk mund te preke, the notorious B.I.G,
  ai kurre nuk mund te preke te famshmit Run DMC,
  prandaj ai la rrepin, dhe sberi me ekstasi,
  do te hahesh me mua, per dituri muzikore,
  ta filloj une nga e para, ti fus by*thet ne "mesonjtore",
  ti fus k*qet ne goje, dhe k*arin ta var nga veshi,
  per cdo vrime qe te ka ngelur, si tritan shehu te hyn preshi,
  pra qetesohu pak, me keto komentet e zjarrta,
  mendohu dy here, para se te thuash fjale te "arta",
  se kumbllat te duken te embla, por pastaj te dalin te tharta,
  te shkep b*thesh idiot, ska koordinata qe te te gjejne tek harta,
  mamase mi bej te fala, njerkut thuaji te jete mire,
  shume shpejt ka*ruc i vogel, ketij forumi thuaji lamtumire...
   
 2. Boby

  Boby Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  UOUUUUUUUUUUUUUUUUUU

  shume rende nga fjalori,por........me pelqeu...me pelqeu vertet...me shume krijimi sesa te sharat ndaj atij antarit tjeter

  :thumbsup:

  a,sa per the goodfather of Hip Hop...
  "Thug till I die,just me n' ma ******* gun"
  kush e njeh e di kush eshte.
  peace
   
 3. mostro

  mostro Putraku

  Re: dr.dre apo eminem

  Hey u horras
  pa de gjoni rrupin tim
  se ju shkrij me banden time
  rrepi juj lesh me qime

  Nga rruga vijme ne
  dhe per rrepin bejme be yeah
  Tirona east coast
  a degjut ju mer kaqola

  Neve jemi te pa prekshem
  ju na lani ne makinat
  ne ju majm me buke yeah
  cock tock fock ik mer shock

  ne 2 pacun kina vlla
  ne e dim kush e ka vra
  po ai yll kurre nuk do te vdes
  se jeton ne zemrat tona yeah yeah hip-hop n'gop

  biggin e kena pat komshi
  cun i modh si fuçi yeah
  te gjith u mshefshin kur pirdhte ai
  kush e vrau do thoni ju
  ne mer palla e kush tjeter yeah yeah.

  dr dre osht njishi
  eminemi osht dyshi
  will smith osht treshi
  rod Stewart osht katçi.

  poture te gjona veshim ne
  kanatjere NY 03
  pistoletat me plum ke goja
  jo si ju qe boni gjoja..

  hajt tashi gjume flini
  se ka kalu ora 2pm
  jeta e rrugve nuk o per çerra
  mi and my brothers ju shkrim mer derra

  mos na prekni territorin
  se ja u sula Tur horrin
  qe 5 vjec ka honger thika
  ika se po me vje gjume
  yeah shorty muv jor azz in da hauze kuptohet.

  apapapapa sa me shko ky rrepi mu er amon...jom tu bo album..
   
 4. a1

  a1 Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  tani po e vazhdoje une kete kenge
  qe e la b-more's finest ne mes , ku ishte disa tipa te degjeneruar duke i keshilluar
  kete mund ta merrni si keshille prinderore dhe a1 nuk keni kurre per ta harruar
  hey muthaf*** mos shkruani cfare te doni
  se hip-hop'in nuk e gjelloni
  dhe lini te tjeret qe dine , se ju jeni thjesht femije te keq , qe nenat tuaja mua spermen ma ka vjedhe , prandaj ikni postoni te "pop muzika"
  se ne hip hop'i b-more's fitnes eshte dirigjent
  ose prisni te mbarojme ne
  dhe te nxjerrim kush eshte fitimtare
  DR DRE apo EMINEM ku deri tani ai eshte "num one"
  se perdryshe barkun kam per t'ju a care
  dhe k*** ne p*** te nenes tuaj kam per ta fut
  tani ti more shkerdh** ngihu ne kembe
  dhe i thuaj b-more's fitnes me fal
  se edhe une e kam bere me pare
  tani me duhet te iki , dhe ju uroje te gjithve
  GEZUAR 28 NENTORIN
   
 5. Coeur_Sauvage

  Coeur_Sauvage Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  whuts up aby my name is slim shadyy.enimen eshte ai qe mbush stadiumet ku do ku vete po duhet pak nje lloj pregatije qe te flasesh per ate ose me mir duhet te lajn gojen para ato qe kan per ti folur
   
 6. mostro

  mostro Putraku

  Re: dr.dre apo eminem

  E the mire,para se na njoni ktu flet per eminemin do beje mire te laje fort gishtat e komve se majaft mo gjith kjo er e keqe.Eminemi me hitin e tij te para funit "o patok o çamarrok" e mushi sallen e kopshit tone me nr 31 rrafsh..
   
 7. stellina_sister

  stellina_sister Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  me falni shoke dhe shoqe, po ky dr.dre kush esht :confused: se nuk e kam degju nojhere :rolleyes:
   
 8. a1

  a1 Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  DR DRE eshte producenti numer 1 plako , dhe duhet ta njoheshe dhe ti mos beje keshtu /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 9. RediRock

  RediRock Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  nqs nuk di kush eshte dre, pse shkruan ne nje teme per te,
  shko flit per "Taco Bell", chihuahua cke me te,
  albumi i eminemit, jashte mase i arrire,
  me pelqen lirika, stili i tij jashte mase i mire,
  albumi i Nas ama, fjale per te nuk kam,
  nje blunt te ndezur, dritat fikur, e degjoj i shtrire ne divan,
  ky djale eshte i paarritshem, lirikat e tij si kripe ne plage,
  11 albume akoma vazhdon, se ben me kete per page,
  boby faleminderit, sdoja tu beja banal,
  por me postimet e adosit, tema binte era kanal,
  jane bere qe te gjithe, me doktorata ne njohuri muzikore,
  kur sdine emra pervec tupakut, kujtojne se rap eshte "lulebore",
  kujtojne se colts jane shevrolete, kujtojne se magnumet jane kondoma,
  kujtojne se beretat jane kapele, kujtojne se i dine gjithe keto gjona,
  lirikat e tupakut, se mbaj mend kush i vuri,
  por godfather i rap, eshte titull i varur tek muri,
  ate titull se merr dot njeri, cdokush ka kontribuar,
  por rapi nuk filloi me tupakun, as me biggien, nuk ka mbaruar,
  rapi filloi para tyre, dhe vazhdon ta ngreje nivelin,
  kush ka degjuar jadakiss, me te vjetren me mos ngelim,
  sa per ados do ti jap nje zanore, nje "i" tek emri jot,
  qe tja bejme adios per nje ados, mos shkruaj me ketu idjot...
   
 10. a1

  a1 Primus registratum

  Re: dr.dre apo eminem

  dr dre apo eminem !?
  ados apo ndonje psikopat tjeter duhet te jene ne qender tek kjo teme!?
  une per vete EMINEM'it ja kam dhen
  por tani u bere peshmen dhe do largohem vare nga kjo teme
  se po na vijne disa kalamanje
  dhe po na thone qe hip-hop muziken e njohin me pare
  kur nuk e kane idene , nuk njohin asnje kenge
  por kane degjuar nga prinderit e vete qe 2 PAC ishte criminel
  dhe ketu po na thone qe e kane jetuar vete
  hey b-more's fitnes mos beje keshtu
  se edhe per ate injorantin kemi shume nevoje
  qe te kalojme kohen e lire duke qeshur ne ekran
  ai eshte thjesht nje 15 vjecar ku akoma mamaja breket nuk ja ka nderruar
  prandaj kjo teme po bije ere e shu*ruar
   

Shpërndajeni këtë faqe