Duro vazhdon te shkelqeje

Diskutime tek 'Sporti Shqiptar - Futboll, Atletike etj' filluar nga harap, 4 Nov 2002.

 1. harap

  harap Guest

  Duro vazhdon te shkelqeje

  klodian duro edhe ekipi i tij vazhdojne nje ecuri te mire ne keto jave ne kampionatin turk.
  ne te gjitha ndeshjet Duro po ben nje paraqitje te shkelqyer me skuadren e malatyaspor e cila nuk ka pare ndonjehere ne historine e saj nje fillim sezoni kaq te mire.vlen te permendet edhe goli i Duros i cili u zgjodh Eurogoli i javes para ca javesh per ligat europiane.
  kurse futbollisti bushi vazhdon te kete problemet e tij me tranierin e trabzonsporit dhe nuk eshte aktivizuar ne ndeshjet e fundit.
   
 2. argent700

  argent700 Primus registratum

  Re: Duro vazhdon te shkelqeje

  Flamurtari - Vllaznia 1 - 0
  Erzeni - Dinamo 1 - 0
  Besa - SK Tirana 0 - 0
  Shkumbini - Apolonia 3 - 0
  Teuta - KS Elbasani 1 - 3
  Partizani - KS Lushnja 3 - 1
  Bylis - Beselidhja 2 - 0

  --------------------------------------------------------------------------------

  Renditja

  1. Tirana 6 5 1 0 11 - 1 16
  2. Shkumbini 6 4 1 1 10 - 3 13
  3. Partizani 6 4 1 1 8 - 5 13
  4. Flamurtari 6 3 1 2 7 - 5 10
  5. Vllaznia 6 3 1 2 7 - 6 10
  6. Elbasani 5 2 2 2 5 - 6 8
  7. Erzeni 5 2 1 3 5 - 9 7
  8. Beselidhja 5 2 0 4 9 - 7 6
  9. Bylis 5 1 3 2 6 - 7 6
  10. Lushnja 5 1 3 2 5 - 8 6
  -------------------------------------------------------
  11. Besa 5 1 3 2 4 - 7 6
  12. Dinamo 5 1 2 3 5 - 7 5
  13. Teuta 5 1 2 3 6 - 9 5
  14. Apolonia 5 1 1 4 4 - 11
  nga a_argent700@hotmail.com
   
 3. alti

  alti Primus registratum

  Re: Duro vazhdon te shkelqeje

  Edhe nje here tjeter K.DORO tregon aftesite e tij, te nje lojtari me nje te ardhem te sigurt ne nje nga klubet e medha europiane.NE javen e fundit te kampionatit turk(15 shkurt) Ai ka shenuar nje gol te shkelqyer nga 25 m larg dhe ky gol eshte cilesuar si me i bukuri i javes ne Turqi.Ai shenon golin e pare per ekipin e tij Malatyaspor kur ishin ne disavantzh 0-1.me pas Malatyaspor fiton 2-1 dhe ngjitet ne vendin e 6.
   
 4. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Duro vazhdon te shkelqeje

  Harap po deshe autograf me thuaj se jam rrit me te dhe mund te hyj mik. /pf/images/graemlins/tongue.gif
  E di cfare me pelqen te Klodi se pavaresisht nga arritjet mbetet i thjeshte!
  Fanse e tij qe e vogel! /pf/images/graemlins/smile.gif

  Ej meqe ra fjala dhe Albert Duro qe ka luajtur me Steao Bukureshtit eshte i mire. Jane te zotet shume si sportista!!!
  :cool:
   

Shpërndajeni këtë faqe