Dyqani Virtual Shqiptar,

Diskutime tek 'Shqipëria.com' filluar nga Al-Punk, 29 Nov 2002.

 1. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Dyqani Virtual Shqiptar,

  Ky Dyqan është ndërtuar për lehtësimin e kalimit të informacioneve të kulturës shqiptare tek të gjithë shqiptarët anembanë.
  Artikujt kryesore te castit jane Librat, CD Muzike, Videokasetat dhe Souveniret.
  Vleresoja shume librin e Stipcevic per Iliret, po me saduket shqiptaret vleresojne me shume nje liber jo aq impenjativ /pf/images/graemlins/smile.gif se shpejti dhe veprat e Kadarese.
   
 2. engjelli

  engjelli Forumium praecox

  Re: Dyqani Virtual Shqiptar,

  mandi po si punon ky??? :confused:
  Si blihen ato :confused:
  Per ate librin qe vlerson ti.... sdi ca te them se kam lexu /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 3. engjelli

  engjelli Forumium praecox

  Re: Dyqani Virtual Shqiptar,

  mandi.. dyqani virtual nuk eshte e tera ne shqip...
  une u rregjistrova anglisht
  (shyqyr qe dija anglisht se sdo dia te rregjistroesha looooool /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 4. Guest

  Re: Dyqani Virtual Shqiptar,

  o Mandi a ma ben nje kile domate e? Sa o Kilja?
   
 5. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Re: Dyqani Virtual Shqiptar,

  Fabi po te shohesh poshte ke dy flamuj.Nese klikon tek flamuri shqiptar je tek shqipja.
  Tek sektori i shqipes, vetem moduli i pageses nuk eshte i perkthyer. Pra casti qe paguan nuk eshte ne shqip. Te tjerat jane ne shqip
   
 6. Blendi

  Blendi Primus registratum

  Re: Dyqani Virtual Shqiptar,

  Mand nje pyetje/sugjerim.

  Tek librat, shiten vetem autoret Shqiptare? Nese po, do sugjeroja te viheshin ne dispozicion perkthimet ne Shqip te autoreve te huaj. Di te te them me siguri qe ketej interesi eshte i larte per te lexuar kedoqofte ne Shqip.
   
 7. Guest

  Re: Dyqani Virtual Shqiptar,

  po kaseta te grupit the dreams albumi i pare psh pse nuk shiten aty e kerkova po se gjeta :confused:
   
 8. enton

  enton Primus registratum

  Re: Dyqani Virtual Shqiptar,

  Mando libri qe une bleva ne dyqan erdhi. Gjithashtu faleminderit edhe per dhuraten, mbase eshte nje nder dhuratat me te kendeshme qe mora ne prag Krishtlindjesh.
  Mund te them se dergesa eshte kryer ne nje kohe mese normale 2 jave nga Shqiperia ne NY.

  Po te bej nje verejtje te vogel, bej ca adresa te gateshme te tuat, qe te mari nje forme akoma me te bukur dhe seriose pakoja. Megjithate bravo dhe te faleminderit, persa i perket librit uroj ta kesh lexuar dhe mos te duken budallalliqe ose fryt i fantazise pasi ka shume mese te verteta.

  Pershendetje Enton
   
 9. Tasi

  Tasi Primus registratum

  Re: Dyqani Virtual Shqiptar,

  /pf/images/graemlins/smile.gif
  Me dergo nje mesazh privat
   
 10. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Re: Dyqani Virtual Shqiptar,

  ok Blend do filloj te shtojme
   
 11. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Re: Dyqani Virtual Shqiptar,

  Matilda po te kerkosh do te gjesh nje CD The Dreams Forever.
  Nuk eshte se i kam ndjekur si grup dhe nuk di te te them ne eshte albumi i pare apo nje permbledhje e tyre...
  Megjithate do vazhdojme te shtojme materiale ne dyqan vazhdimisht dhe ndoshta gjej dhe ndonje gje tjeter nga Dreams (nese ata kane publikuar).
   
 12. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Re: Dyqani Virtual Shqiptar,

  Enton faleminderit per sugjerimin (edhe Blendi dhe cunat e tjere, se i shkruajme shpejt ca gjera dhe nuk i themi gjithcka qe duhet te themi duke menduar se na e kuptojne mirenjohjen).
  Jane dergesat e para dhe avash avash do rregullojme dhe paketimin qe te krijohet nje identitet i ketij dyqani dhe aty.

  Gjithashtu po kerkojme nje sherbim tjeter postar qe te jete dicka me i shpejte dhe ne te njejtat cmime qe ka Posta Shqiptare per Rekomandet.
   
 13. engjelli

  engjelli Forumium praecox

  Re: Dyqani Virtual Shqiptar,

  mando per te shtuar muzike me cd ose kaseta duhet te marresh nje DJ. qe te merret ai, se duke mos e pasur idenen se ca albumi eshte smund te shtosh muzike... /pf/images/graemlins/frown.gif
  /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 14. engjelli

  engjelli Forumium praecox

  Re: Dyqani Virtual Shqiptar,

  ose ndonjerin (shok) qe i njef grupet dhe kengtaret (bashke me albumet e tyre) /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 15. AlbiD

  AlbiD Primus registratum

  Re: Dyqani Virtual Shqiptar,

  Mando ver ca uniforma te partizanit /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 16. Emanuela

  Emanuela Forumium praecox

  Re: Dyqani Virtual Shqiptar,

  Mandi ver edhe ca bluza me foton e OASIS. /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 17. Adami

  Adami Guest

  Re: Dyqani Virtual Shqiptar,

  Flm atyre qe ngriten dyqanin virtual shqiptar.Porosita nje liber dhe me erdhi shume shpejt dhe cdo gje ashtu sic e mendoja.Thjeshte dhe perfekt.Keni me te vertete libra,kaseta,video etj etj ,qe ne ne diaspore do ti deshironim.Vazhdoni punen tuaj me kete dyqan dhe pasuroheni me me shume gjera te tjera dhe te ndryshme.
  .................................................. Me respekt Adami
   
 18. ONi

  ONi Forumium praecox

  Re: Dyqani Virtual Shqiptar,

  Shtoni me shume souveniret shqiptare.
   
 19. une_une

  une_une Primus registratum

  Re: Dyqani Virtual Shqiptar,

  Kerkese (asnjera nuk eshte e imja por e disave)

  1. Jemi te lodhur me VHS, shqipot ne amerike kane DVDPlayer dhe VHS(Video cassette players) nuk po i perdor njeri

  Mund te shtoni DVD Videos (keni per te pasur kerkesa te shumta nga USA)

  2. (po ju hedh nje kocke te shijshme para se te vijne te tjeret, mendoni si hebrenj o njerez) Po nga shqiptaret e USA e kane problem gjuhen Angleze. Anglishtja eshte e thjeshte por shqipot sikur nuk e kapin shpejt. I keni parasysh Essential's book (librat me te preferuar me pare) bejini me video cassette mesimin e gjuhes angleze
  dhe vijeni ne dyqan.

  DVD ne fillim.
   
 20. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Re: Dyqani Virtual Shqiptar,

  I kemi kerkuar dhe ne Shtepive Diskografike (qe ketu kane marre te drejtat dhe per shume videokaseta) qe te regjistrojne ne DVD po deri tani asgje pasi tregu i tyre derrmues eshte brenda shqiperise dhe ne rrethina.
  Nuk mundet qe shqiperia.com ti regjistroje vete ato DVD pasi do thyente te drejtat e autoresise.
  Per Librat Didaktike ne Anglisht flm per sugjerimin do vendosim se shpejti.
   

Shpërndajeni këtë faqe