E bukura,cfare eshte per ju?

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga Brigo, 15 Sep 2012.

 1. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Sme hyn ne xhep bukuria fizike dua ate zemres shpirtit... Per mu atp kane rendesi
   
 2. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Gje qe te mrekullon. Por mund te behet edhe pa te. Pra nuk eshte gjithcka. Nje zemer e bukur eshte nje pasuri e vertete.
   
 3. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Rendesia qendron necate qe kam thene kur te qeshin syte edhe shpirti lumturohet...
   
 4. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  nje cilesi
   
 5. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Bukuria eshte si sheh dhe ndjen, nganjehere fjalet ste duhen
   
  Erditi likes this.
 6. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  nje vajze e buzeqeshur eshte e bukura e personalizuar.
   
 7. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Eee buzeqeshin edhe ata pa karakter dhe ciniket biles zgerdhihen, po kjo si ben te bukur
   
  Erditi likes this.
 8. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

 9. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  e bukura gjithmon eshte e bukur.
  per mu dhe besoj edhe per te tjeret,
  e bukur eshte kur jem pran nje personi qe jakemi fale zemren ( atijë-asaj ).
   
  joetisti_ likes this.
 10. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  ebukur eshtw per syte ei dhe jo se cthote publiku po cndjen zwmra ime
   
  Erditi likes this.
 11. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  e bukura, eshte nje enigme
   
 12. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  jo ska enigma ne ket mes per mua eshte ajo qe me ploteson dhe syte zemra shpirti e adhurojne
   
 13. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Nje grua e bukur i pelqen syrit, nje e mire i pelqen zemres; njera eshte stoli, tjetra thesar.
   
 14. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  per mua e bukura nga e mira skane dallim ... e kam thene me pelqen bukuria shpirterore
   
  Erditi likes this.
 15. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Per te qene perfekte i duhej vetem nje difekt.
   
 16. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  pervmua ajo ca i pelqen zemres.skadifekte
   
  Erditi likes this.
 17. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Kur e shoh ne nje pikture, me pelqen. Kur e shoh te nje femer, me mrekullon.
   
 18. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  ku shof njeriun qe dua sjam as nje qiell as ne tokw universi nuk egziston
   
  Erditi likes this.
 19. Erditi

  Erditi Forumium maestatis

  Ajo qe shoqeron shitin ne mjes e zbukuruar me pak rigon. shoqerohet me vere te kuqe
   
  Hektor12 likes this.
 20. dr love

  dr love Locus omnem

  E bukura jam une
   
  gurax and Hektor12 like this.

Shpërndajeni këtë faqe