E bukura,cfare eshte per ju?

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga Brigo, 15 Sep 2012.

 1. Erditi

  Erditi Forumium maestatis

  sa kan fillu me fluturu grate ... vari k... u mungon
   
  Balahk and Hektor12 like this.
 2. dr love

  dr love Locus omnem

  po pra grat e shkreta..
   
  Hektor12 and Erditi like this.
 3. Erditi

  Erditi Forumium maestatis

  E pra pse sje njona ka ato ti. e di se cje
   
  Hektor12 likes this.
 4. dr love

  dr love Locus omnem

  ta dish ti se c'jam une...djalli vete jam
  edhe une e di se cje ti
   
  Hektor12 and Erditi like this.
 5. Erditi

  Erditi Forumium maestatis

  shume te rren mendja po kurkush je mejr oj teze
   
  Hektor12 likes this.
 6. dr love

  dr love Locus omnem

  po ti cke..ke inat se me rre menja mu ?
   
  Hektor12 likes this.
 7. Erditi

  Erditi Forumium maestatis

  jo skam inat bej petlla per vete. pastaj ti e din vete se sje si thua eee shitja doktorve knej ate
   
  Hektor12 likes this.
 8. Amour

  Amour Valoris scriptorum


  Sot shume pika te bukurise qe ti ke pershkruar, nuk merren per baze. Me shume dhe mbi te gjitha shifet bukuria e jashteme dhe asgje tjeter, sot nje femer intelektuale, e pjekur, e ditur dhe e zgjuar, quhet budallacke dhe e pasuksesshme ne dashuri, apo pune etj etj .. nje shembull qe me ka pikasur: neper CV per te kerkuar pune e kane bere foton te jete e detyrueshme, kur me pare merreshin per baze kriteret e jetes profesionale te personit pa pare fytyfen e tij/saj kush ishte, sot ndodh e kunderta shofin fytyren per te bere nje takim pune ..
  Per mua personalisht bukuria ndodhet ne brendesine e njeriut, ne dijet e tij, inteligjencen, llogjiken dhe aftesite qe ka !!
   
  PaEmer, Balahk and Hektor12 like this.
 9. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Teorikisht mbase edhe praktikisht mire thua po sdihet dhe merret memend cfare behet...
   
 10. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Elemet jo shume i rendesishem e i domosdoshem, flase gjithmone per bukurine e jashtme. Ndersa ate te brendshme e quaj elementin kryesor tek nje person
   
  Hektor12 likes this.
 11. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Ska per mua asnje lidhje bukuria fizike me te bukuren ne shpirt ...
   
 12. mepo

  mepo Primus registratum

  bukuria eshte subjektive...jo detyrisht ajo qe te ngjan e bukur ty,duhet te me duket e bukur edhe mua.
   
  Hektor12 likes this.
 13. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Pikerisht kjo eshte dicka e bukur per syrin tim ngelet e bukur per mua
   
 14. Lumicoka1

  Lumicoka1 Primus registratum

   
 15. Lumicoka1

  Lumicoka1 Primus registratum

  Ebukura ,nuk eshte ajo qe eshte e bukur,por,Ajo qe me pelqen vetem mua
   
 16. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Gjysma e bukurisë së njeriut është fjala, prandaj flisni ëmbël se nuk ju kushton asgjë...!
   
 17. Balahk

  Balahk Locus omnem

  sipas kesaj qe keni shkr.mendoj se jeni tmerresisht e bukur :)
   
 18. Balahk

  Balahk Locus omnem

  nqs i nj
  nqs njeriu ka nje shpirt te bukur,i bukur te duket edhe nga jasht
   
  PaEmer and Hektor12 like this.
 19. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  E bukura per mua dicka, dikush qe ka mbet diku, e njejte ne shpirtin tim, ne zemren time dhe syte mi, nuk nderron sa te kem fryme ...
   
  Balahk likes this.
 20. Amour

  Amour Valoris scriptorum

  Top modele mo :p (shaka)
   
  Balahk likes this.

Shpërndajeni këtë faqe