E bukura,cfare eshte per ju?

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga Brigo, 15 Sep 2012.

 1. Balahk

  Balahk Locus omnem

  nuk jane top modelet ato qe perfaqesojn bukurin.me mire do ishte te thoje miss :p
   
 2. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  e bukura per mua eshte thjesht paster bukur ajo cka i pelqen syrit tim
   
 3. bobo

  bobo marksist-enverist

  cdo gje qe shof me sy mbyllur.!
   
  Mystique likes this.
 4. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  E bukura ajo qe me pelqen mua
   
  Balahk likes this.
 5. Pazzini

  Pazzini Valoris scriptorum

  ahh e bukra te bene qe te folesh noten me vete lol
   
 6. Landi78

  Landi78 Forumium maestatis

 7. guestman

  guestman Forumium maestatis

  e bukura eshte si ujku :D
   
  Hektor12 likes this.
 8. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Kaq e eger qenka :p
   
 9. Alazne

  Alazne Forumium maestatis

  Per mua....cdo gje qe me terheq vemendjen...
   
  Linux likes this.
 10. Linux

  Linux think different

  dhe per mua :p
   
 11. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Cdo gje qe te kenaq syrin
   
  Hektor12 likes this.
 12. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Ajo qe sheh vertet ka ihere te genjen por per mua me mire me nje genjeshter qe kenaq syrin tim se dicka te shtirur dhe siperfaqsore ....
   
  Balahk likes this.
 13. Balahk

  Balahk Locus omnem

  E bukur nuk mund te thuhet vetem per ate qe shikohet,por edhe per ate qe degjohet,ndjehet.me nje fjale e bukura eshte komplekse ne shume drejtime.
   
  Hektor12 likes this.
 14. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Me duhet ajo shpirterore bukuria fizike ne shume raste sperputhet me ate fizike
   
 15. Hope

  Hope dans ton coeur

  Bukuria eshte ajo cilesi qe kane gjerat ose njerezit qe ne momentin kur e dallon, te ben ty te ndihesh i mrekullur, i clodhur, i dashuruar, i mahnitur, i gjalle, i sheruar nga semundje dhe ankthe, i guximshem, i afte, i lumtur, etj.
   
  Balahk and Alazne like this.
 16. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Jo cdo gje qe sheh ne siperfaqe, ne dukje te bukur ka ate qe konsiderohet e bukur per mua , impulset momentale jane thjesht momentale ... zgjat me shume ajo qe per mua ngelet e bukur ...
   
  Balahk likes this.
 17. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Asgje
   
 18. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  thjesht e Bukur dhe asgje me teper.
   
 19. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Pamja e gjerave ndryshon sipas emocioneve; e keshtu ne shohim magji dhe bukuri ne to, por, ne realitet, magjia dhe bukuria jane brenda nesh.
   
  Balahk likes this.
 20. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  E bukura per syte e mi e shpirtin tim eshte gjithcka per mua ... lerini pallavrat jo keshtu e jo ashtu ska perkufizim
   

Shpërndajeni këtë faqe