E bukura,cfare eshte per ju?

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga Brigo, 15 Sep 2012.

 1. katsune

  katsune cherry blossom

  nje shpirt i cilter dhe te gjitha shprehjet e tij...
   
  Hektor12, joetisti_ and Balahk like this.
 2. KrimiN'Aksion

  KrimiN'Aksion Forumium maestatis

  Ajo qe eshte vetvetja
   
  joetisti_ and Mirabel like this.
 3. Mirabel

  Mirabel Locus omnem

  Per mua e bukura nuk eshte e dukshme as e prekshme....ajo eshte thelle brenda nesh
   
  joetisti_, Balahk and KrimiN'Aksion like this.
 4. Balahk

  Balahk Locus omnem

  E bujura eshte:ajo ndjesia embel qe krijihet brenda teje
   
 5. odeon

  odeon Forumium maestatis

  Kur eshte e vertete.
   
  joetisti_, Balahk and Mirabel like this.
 6. Balahk

  Balahk Locus omnem

  E bukur eshte kur nderthuret e jashtmja me te brendeshmen.
   
  Hektor12 and joetisti_ like this.
 7. Ameliè

  Ameliè Forumium maestatis

  Hmmm buzeqeshja.
  Kur dikush ka nje buzeqeshje te bukur...ndaj lani dhembet mizerje!
   
  gurax and joetisti_ like this.
 8. hareid

  hareid Papirus rex

  Nga njera ane e bukura eshte dicka qe ia vlen ta kerkosh, ta kesh, ta admirosh....kurse nga ana tjeter ajo ( e bukura) eshte nje iluzion i mendjes, eshte relative dhe ndryshon nga nje person ne nje tjeter. Ajo cfare eshte psh per mua e bukur per ndonje tjeter mund te jete e shemtuar......
   
  joetisti_ and Balahk like this.
 9. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  une i laj. I laj aq shpesh sa edhe krimbave u jane zbardhur :D

  'e mira' eshte per mua e bukur.
   
  Ameliè likes this.

Shpërndajeni këtë faqe