E gjeni dot...?

Diskutime tek 'Mistere, Konspirime, Kuriozitete' filluar nga enealbir, 27 Aug 2003.

 1. enealbir

  enealbir Primus registratum

  E gjeni dot...?

  Meqe jemi ne zonen e gjeagjezave, po ju them nje:

  Perse s'ka gjeli duar?
   
 2. mistrec-sarande

  mistrec-sarande Primus registratum

  Re: E gjeni dote...?

  Sepse pula nuk ka gjokse per ti kapur gjeli. :tipsy: :goofy:
   
 3. Re: E gjeni dote...?

  Sepse nuk ka nevoje me i kap pulat /pf/images/graemlins/laugh.gif ,(ato i vijne vete)
   
 4. Sallaku

  Sallaku Primus registratum

  Re: E gjeni dote...?

  Po shiu a dine pse bien???
   
 5. mistrec-sarande

  mistrec-sarande Primus registratum

  Re: E gjeni dote...?

  si i ke mare ti shkallet prandaj. vjedhs shkallesh. :tipsy:
   
 6. Erison700

  Erison700 Forumium maestatis

  Re: E gjeni dote...?

  Sepse nuk ka brek pula tia heqi gjeli.


  Meqe ra fjala tek gjeli: Pse perplas gjeli krahet kur kendon?
   
 7. Anana

  Anana Primus registratum

  Re: E gjeni dote...?

  Se nuk ka shkalle te zbresi...ha, e vjeter kjo
   
 8. Anana

  Anana Primus registratum

  Re: E gjeni dote...?

  C'pyetje eshte kjo? Se mos ka pula qe te kete gjeli :eek:

  E per ta bere me inteligjente pergjigjen...s'njof ndonji swhpend me duar une...
   
 9. Sallaku

  Sallaku Primus registratum

  Re: E gjeni dote...?

  Sepse e di kengen permendesh
   
 10. Alanis

  Alanis Primus registratum

  Re: E gjeni dote...?

  Prinderit i japin djalit nga 25 mije lek per te blere nje radio qe kushton 50 mije lek. Shitesi e ul 5 mije lek cmimin e radios, pra djali e merr radion me 45 mije lek.( me leverdi ).Nga 5 mije lekeshi i mbetur i jep nga 1 mije lek te dy prinderve, pra i mbesin 3 mije leke. Tani ai i ka borxh prinderve nga 24 mije lek secilit.
  Llogaritje: 24( borxh babit) + 24(borxh mamit) = 48 mije lek

  48 mije lek + 3 mije lek ( te mbetura )= 51 mije lek :eek:
  Use your brain dhe gjeni pse 1 mije lek dalin teper. :book:
   
 11. Anana

  Anana Primus registratum

  Re: E gjeni dote...?

  C'na vure ne pune more Love

  Atij i ngelen 3 mije lek, nr. tek.

  Si rregull i pergjithshem, nr. cift + nr. cift (24 + 24=48) jep nr. cift dhe ngelet nr. cift per te shtuar qe te plotesohet 50. Ne na duhet nr. tek. Atehere ky veprim eshte gabim.

  Normalisht. pasi i ngelen 5 leke, duhej t'i jepte nga 2.5 secilit pra i ngelej nga 25 - 2.5 = 22.5 borxh secilit.

  Si perfundim llogaria e sakte eshte:

  22.5 + 22.5 + 5 = 50
   
 12. Erison700

  Erison700 Forumium maestatis

  Re: E gjeni dote...?

  Ncuq-ncuq
   
 13. Sallaku

  Sallaku Primus registratum

  Re: E gjeni dote...?

  Sepse duartrokit vete(i ben te dyja)
   
 14. enealbir

  enealbir Primus registratum

  Re: E gjeni dote...?

  Te lumte Xander e ke gjetur;

  At'ju them dhe nje gjeagjeze tjeter?

  Kur eshte kulmi i shikimit?
   
 15. enealbir

  enealbir Primus registratum

  Re: E gjeni dote...?

  Te lumte Xander e ke gjetur;

  At'ju them dhe nje gjeagjeze tjeter?

  Kur eshte kulmi i shikimit?
   
 16. Erison700

  Erison700 Forumium maestatis

  Re: E gjeni dote...?

  :lol: :lol: :lol: :thumbsup:
   
 17. Anana

  Anana Primus registratum

  Re: E gjeni dote...?

  Kur ne nje dhome sterre te zeze arrin te shohesh nje morr te zi ne koken e nje zezaku me floke te zeza

  ose kur arrin te shofesh culon e zezakut ne erresire
   
 18. Alanis

  Alanis Primus registratum

  Re: E gjeni dote...?

  Ok try this one
  Kulmi i varferise? :shrug:

  P.s. nje ndihme e vogel: - nuk eshte shqiperia.
   
 19. ana-b

  ana-b Primus registratum

  Re: E gjeni dote...?

  te besh amore (sex)me condom (prezervativ) te arnuar! :tipsy:
  PS:nuk ua keshilloj,keshtuqe kurseni!
   
 20. ana-b

  ana-b Primus registratum

  Re: E gjeni dote...?

  kush e gjen kete tjetren?
  ca behet nje kastravec kur bjen ne det?
  e provova kete vit ne plazhin piktoresk&pastertor te durrsit
   

Shpërndajeni këtë faqe