E pa shjpegushme dhe e mjerushme!

Diskutime tek 'Dhoma #Shqiperia' filluar nga SmS, 9 Sep 2017.

 1. SmS

  SmS Forumium praecox

  Jemi ne chat per qejfet dhe kenaqesit tona apo jemi ne chat per qejfet dhe kenaqesite momentale te Operatorit ne fjale?
  Realisht kam mbetur pa fjale nga ky nivel i shfaqur nga keto 2 Operatore por ky i dyti me se shumti!
  Jemi usera te vjeter ne kete server e jo problematik Hyjme dhe pershendetemi e bejem shaka batuta biseda ne main/pv me te gjithe...
  Vjen nje Operator apo dy Operator qe realisht nuk i njoh kurr me keto nicka dhe prishin imazhin tone? Jo more jo... Kerkoj ndeshkim per kete Operatorin BomBon Nese akoma ka staff!!!
  Logset me poshte flasin vete..
  Kanali #shqiperia

  00:03] <@BomBon> Po ky
  [00:03] * Joins: tonny-usa (Mibbit@ED707801.9CEB41F2.29CDFCA2.IP)
  [00:03] <+Albana_El> !kiss bombon
  [00:03] <+Aki> Sky_ si mi, po njeriu sakrifikon per mua
  [00:03] * Quits: toldi (Mibbit@C5DA5099.C0BD757D.F2B0CD48.IP) (Ping timeout: 380 seconds)
  [00:03] * Quits: bi (JavaUser@B34001ED.62DDEC00.3E211BC9.IP) (Client exited)
  [00:03] * Quits: Lio-33 (JavaUser@Albnetwork-ADA5F8E9.adsl-dyn.isp.belgacom.be) (Ping timeout: 385 seconds)
  [00:03] <+Aki> ti jeten jep per mua jo me nudes
  [00:03] * Joins: Moti-hr (Mibbit@Albnetwork-B381BF54.dip0.t-ipconnect.de)
  [00:03] * Quits: vella_dhe_moter (Mibbit@BF014A50.DB4F2B82.3742E151.IP) (Mirupafshim!)
  [00:03] * Quits: ami (Mibbit@F83918C7.71F01679.C82887BB.IP) (Mirupafshim!)
  [00:03] * IronMan is now known as DarKSouL
  [00:03] <@VIRUSI> .cn BomBoni
  [00:03] * Exile sets mode: +b BomBoni!*@*
  [00:03] * You were kicked by Exile (Nderro Nickname)
  [00:03] * You were kicked by Exile (Nderro Nickname)
  [00:03] * Attempting to rejoin channel #Shqiperia
  [00:03] * Unable to join channel (address is banned)
  [00:19] * Unable to join channel (address is banned)
  [00:20] * Unable to join channel (address is banned)

  Vijojm ne kanalin #Ndihme

  [00:04] * Now talking in #ndihme
  [00:04] * Topic is 'Mire Se Erdhet Ne Kanalin #ndihme Ku Mund Te Drejtoni Pyetje Mbi Bane Ne Kanal, Mode, Komanda /cs /ms /ns Prisni T`ju Jepet +v Dhe Pastaj Drejtoni Pyetjet Tuaja. Per ankesa, probleme e kerkesa aksesi drejtohuni tek http://forumi.shqiperia.com/'
  [00:04] * Set by Timi on Thu Aug 07 19:25:41
  [00:04] -Ndihme- [#ndihme] Kanali "zyrtar" Ndihmues i Rrjetit. Beni pyetjen ne lidhje me dhomat dhe komandat. Ankesat tuaja te cdo llojit Si Dhe Kerkesat per aop ne Kanalin Shqiperia Postoni forum http://forumi.shqiperia.com/ Dhe Do Meren Parasysh Nga Stafi Sop.
  [00:04] <@Botus> BomBoni ka ban ne adresen: BomBoni!*@* vendosur para 38 sekondash
  Ultimo is ~IFUNDIT@C1F8DD53.DB4F2B82.3742E151.IP * ULTIM0
  Ultimo on #shoqeria #ndihme #Shqiperia
  Ultimo using Shijaku.Albnetwork.net Nje Rrjet, Nje Komb! / One Network, One Nation!
  Ultimo has been idle 6mins 43secs, signed on Fri Sep 08 23:39:57
  Ultimo End of /WHOIS list.
  [00:05] * IronMan is now known as AntMan
  [00:05] * Joins: VIRUSI (TIRONA@Tironc.Lind.Nuk.Bohesh)
  [00:05] * Ndihme sets mode: +o VIRUSI
  [00:05] * VIRUSI sets mode: +v BomBoni
  [00:05] <+BomBoni> VIRUSI
  [00:05] <+BomBoni> Cpate derman?
  [00:05] <@VIRUSI> po BomBoni
  [00:05] <@VIRUSI> u bom shum re sikur sshko
  [00:06] <+BomBoni> Edhe?
  [00:06] <@VIRUSI> ndryshoje me
  [00:06] <@VIRUSI> edhe si edhe
  [00:06] <@VIRUSI> veje karaneli
  [00:06] <+BomBoni> Ca me intereson mua sa dhe si u bene?
  [00:06] <+BomBoni> Une kam 1 vit me kete nick
  [00:06] <+BomBoni> pse duhet ta nderroj?:)
  [00:06] <@VIRUSI> uuu
  [00:06] <@VIRUSI> si ka munci
  [00:06] <@VIRUSI> me thuj ca dobtani
  [00:07] <+BomBoni> VIRUSI
  [00:07] * Joins: Lilly (yess@585CA02F.1B31BC7D.76CBAD34.IP)
  [00:07] <@Botus> Lilly ka ban ne adresen: *!*yess@585CA02F.1B31BC7D.76CBAD34.IP vendosur para 10 sekondash
  [00:07] <+BomBoni> Fol me qarte qe te kuptoj
  [00:07] <@VIRUSI> !kb Lilly
  [00:07] * Ndihme sets mode: +b *!*@585CA02F.1B31BC7D.76CBAD34.IP
  [00:07] * Lilly was kicked by Ndihme (Requested (VIRUSI))
  [00:07] <+BomBoni> se spo te kuptoj realisht..
  [00:07] <@VIRUSI> oo djal ca do sakt
  [00:07] <+BomBoni> Dua qe te heqesh ban pika par
  [00:07] <@VIRUSI> ndrro nick e kaq
  [00:07] <@VIRUSI> ban ske
  [00:07] <+BomBoni> dhe pika dyt te mendohesh mire pse po e vendos ate ban.
  [00:07] <@VIRUSI> ooooo
  [00:08] <@VIRUSI> kick
  [00:08] <@VIRUSI> pse se ven amardino ti
  [00:08] <@VIRUSI> po bomboni
  [00:08] <@VIRUSI> ee
  [00:08] <@VIRUSI> aman re aman
  [00:09] <+BomBoni> VIRUSI
  [00:09] <+BomBoni> Je i pergjegjesh per ate qe zoteron ti ?
  [00:09] <@VIRUSI> or ti
  [00:09] <@BomBon> BomBoni
  [00:10] <+BomBoni> Ore jep pergjigje mu iher
  [00:10] <+BomBoni> je i pergjegjeshem per ate qe zoteron
  [00:10] <+BomBoni> ?
  [00:10] <@BomBon> BomBoni
  [00:10] <+BomBoni> Kush je ti qe del sot mbas nje viti me ben +b dhe ban nick mua
  [00:10] <+BomBoni> per nikun?
  [00:10] <+BomBoni> ku e merr kete te drejte?
  [00:10] <@BomBon> Ore zoteri
  [00:10] <+BomBoni> Apo sje i pergjegjshem per ate qe ke dhe ben?
  [00:10] <@BomBon> A po m'lexon?
  [00:10] <+BomBoni> BomBon Po fol?
  [00:11] <@BomBon> Tani erdhe per ti ber moral
  [00:11] <@BomBon> Qe pse qysh tek, per aop?
  [00:11] <+BomBoni> BomBon
  [00:11] <+BomBoni> Erdha me fol si njeri e me kerku nje shpjegim
  [00:11] <+BomBoni> Por me sa shof ky sqenka i pergjegjshem..
  [00:11] <@BomBon> Ja po ta jap un shpjegimin
  [00:11] * Joins: Wanderer (PoE@CSOps.Albnetwork.net)
  [00:11] <+BomBoni> Tani ti per ca hy ne kete mes
  [00:11] * Ndihme sets mode: +o Wanderer
  [00:11] <@BomBon> Ban qe te vuri ai u hoq
  [00:11] <+BomBoni> Se as ty spo te kuptoj une?
  [00:11] <@BomBon> Edhe ta rrivendosa un.
  [00:12] <@BomBon> Prandaj hyj ne ket mes
  [00:12] <+BomBoni> Ti do me detyrosh mua me ca te hy apo ca?
  [00:12] <@BomBon> Po nuk esht problemi im qe skupton ti
  [00:12] <+BomBoni> Ti do vendosesh ca nicku do mbaj une?!
  [00:12] <@BomBon> Mer frym
  [00:12] <@BomBon> Mere me qetesi
  [00:13] <+BomBoni> Pyetja eshte e thjeshte
  [00:13] <@BomBon> Dhe nese do te flasesh vetem ti atehere bej monolog me veten
  [00:13] <+BomBoni> Ti do vendosesh me ca niku do hy une
  [00:13] <@BomBon> Atehere bej pyetje
  [00:13] <@BomBon> Dhe prit pergjigje.
  [00:13] <+BomBoni> pa keto tipet e te zjutit i bejme ndryshe ne bashk
  [00:13] <+BomBoni> si bejme ketu
  [00:13] <@BomBon> Ore
  [00:13] <@BomBon> Formuloje pyetjen
  [00:13] <@BomBon> Ta mar vesh
  [00:13] <+BomBoni> Pyetjen e ke mese te qarte
  [00:13] <@BomBon> Mthuaj
  [00:13] <+BomBoni> [00:12] <+BomBoni> Ti do me detyrosh mua me ca te hy apo ca?
  [00:13] <+BomBoni> [00:12] <+BomBoni> Ti do vendosesh ca nicku do mbaj une?!
  [00:14] <@BomBon> E ke fjalen per nickun
  [00:14] <@BomBon> Po?
  [00:14] <+BomBoni> Pikerisht per kete erdha ketu
  [00:14] <@BomBon> Atehere
  [00:14] <@BomBon> Lexom
  [00:14] <+BomBoni> serdha se me mori malli te debatoj me ty :)
  [00:14] <@BomBon> Ok?
  [00:14] <+BomBoni> Shprehu
  [00:14] <+BomBoni> Te lexoj :)
  [00:14] <@BomBon> Jo jo un nuk debatoj me asnji
  [00:14] <@BomBon> Dhe e dyta sje femer qe te shprehem
  [00:14] <@BomBon> Por me thuaj ma shpjego.
  [00:15] <+BomBoni> Ska gje se te bej une ty te ndihesh si femer pa merak ;)
  [00:15] <@BomBon> Tani lexom cdo te them
  [00:15] <@BomBon> Apo do te percjell?
  [00:15] <+BomBoni> Po lexoj une por spo thua asgje ti..
  [00:15] * +BomBoni Pret..
  [00:16] <@BomBon> Ai nick ka konflikt interesi me nick e aop-it ne ket rast me mua
  [00:16] <@BomBon> Kshuqe
  [00:16] <+BomBoni> Nese ti do e kishe pasur kete nick para meje
  [00:16] <@BomBon> Si rrjedhoje duhet ta nderosh
  [00:16] * AntMan is now known as IronMan
  [00:16] <+BomBoni> atehere as sdo merrja mundimin te vija ketu
  [00:16] <+BomBoni> Por fakti se kete nick e kam pasur dhe e kam une
  [00:16] <@BomBon> Tani sjemi ne formula 1 kush del i pari mer kupen
  [00:16] <+BomBoni> Sme intereson ca je ti aop apo ster Aop
  [00:16] <@BomBon> Atehere i nderuar user
  [00:16] <@BomBon> Ban nik hiqet
  [00:16] <+BomBoni> ti je sherbetori im ne keete rast
  [00:16] <@BomBon> Esht nick i pa pershtatshem
  [00:17] <@BomBon> Un jam sherbetor i vetes
  [00:17] <@BomBon> Ty ste kam nplan
  [00:17] <+BomBoni> sepse ti je operator e une jam user e ti duhet te besh ate qe te takon si Operator/Aop
  [00:17] <@BomBon> Ban nuk hiqet!
  [00:17] <@BomBon> Kjo esht pergjigjia perfundimtare
  [00:17] <@BomBon> Kalo
  [00:17] <+BomBoni> Nuk hiqet?
  [00:17] <@BomBon> Me nick tjeter!
  [00:17] <@BomBon> Po!
  [00:17] <+BomBoni> Ok..
  [00:17] <@BomBon> Tjeter gje?
  [00:18] * Botus sets mode: -b *!*@585CA02F.1B31BC7D.76CBAD34.IP
  [00:18] <+BomBoni> Mbase ka ndonje sop me te pergjegjshem se ju si aop dhe e merr perciper kete ceshtje
  [00:18] <+BomBoni> Jo asgje flm
  [00:18] <@BomBon> Flm per kohen, chat tkendshem!
  [00:18] <+BomBoni> Kalofsh sa me kendshem
  [00:18] <@BomBon> !k BomBoni #Shqiperia
  [00:18] * You were kicked by Ndihme (#Shqiperia (BomBon))
  [00:18] * Attempting to rejoin channel #ndihme

  Ska Koment ky Operator duhet ndeshkuar (E riktheksoj nese ekziston akoma drejtesia qe ka pas karakterizuar kete server!)
   
 2. Miictel_777

  Miictel_777 Primus registratum

  Lol o zezak po cke mor me chatistet :p ti ke 10 vjet chat e boje akill permanent per i tshame tani i shkrun per i bann ne nick :p mir tka thon
   
 3. SmS

  SmS Forumium praecox

  Ik re ti Se pres pergjigje nga kopetentet per kete gje mos shkruj ofendime ketu budallaqe :mad:
   

Shpërndajeni këtë faqe