e verteta dhe gabimi ne filozofi

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga Sweety el, 11 Jun 2011.

 1. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  Nje pershrim i shkurter ne forme eseje i se vertetse dhe gabimit ne filozofi.Mardheniet mes tyre
   
 2. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

  Ndodh qe te bejme gabime kudo,dhe ne filozofi ndonjehere i ngaterrojne gjerat ose qellimet e studimit te kesaj filozofie.Sic e the dhe vete filozofia eshte ajo shkence qe studion dallimin mes te mires dhe te keqes,por nuk gabojne vetrem studiuesit e saj,por gabojme dhe ne qe e lexojme dhe i marrim per djera koti kur ne realitet mund te na nevojiten.Filozofia mund te thote dhe te verteten por ne nuk e besojme se mendojme se na duket vetja me vlera dhe nuk i marrim per baze.
   

Shpërndajeni këtë faqe