Ekzistenca e PAFUNDESISE!!!!!!!!!!!!!

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga ilirjan, 29 Jun 2004.

 1. mepo

  mepo Primus registratum

  R
  ealisht kemi gjera te pafundme... si prsh numrat ,universi nuk ka fund,nga ana subjektive kemi ndjenja qe nuk njohin kufinj. Dhe gjithcka qe nuk eshte e fundme eshte e pafundme. Rrjedhimisht ekziston pafundesia
   
  Hektor12 and Al-Punk like this.
 2. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Nuk shpjegohet. Kemi kufizim ne kete pike. Po te shkosh me imagjinate per te "pare" pafundesine, te vjen mendja verdalle. :rolleyes:
   
 3. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Pafundesi shpoirterore apo fizike kjo eshte dilema ... ne ka zgjidhje te folet jo caprazce ...
   
 4. alportv

  alportv Primus registratum

   
 5. alportv

  alportv Primus registratum

  edhe pas cdo shkaterimi(nderplanetar )mbetet dicka ashtu si kunder mbetet dicka pas vdekjes se dikujt, eshte kjo mbetje e cila sillet verdalle neunivers prej kushe di se sa kohesh dhe qe ne tokesoret vetem sa kemi filluar ta mendojme por ende ta kuptojme
   
 6. alportv

  alportv Primus registratum

  nuk do me vinte keq te me quanin ateist ne se do te thoja qe ''te gjithe zotat e kane nje zot'' universin !
   
  Hektor12 likes this.

Shpërndajeni këtë faqe