ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

Diskutime tek 'Thashetheme, etj. etj.' filluar nga I love new york, 10 Apr 2003.

 1. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  ama ke fillu me pa nga kto ondrrat me sy hap ti cuno? :sleep: /pf/images/graemlins/laugh.gif :smash:
  s'e ke punen mire kam nigju :tipsy:
   
 2. TranofiljA

  TranofiljA Primus registratum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  1. Sallate Ruse!

  Kaq...ah po mundesisht te shoqeruar me nje gote vere t'kuqe /pf/images/graemlins/laugh.gif :thumbsup:
   
 3. personazh

  personazh Valoris scriptorum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  mjesi i her!

  ondrra e mromshme kjo:

  shof dy shoke te mi, sikur ishim afer nji pallati ne ndertim e siper, me skela anash. kta te dy seç kacavirreshin si majmuner neper hekura e neper litare qe m'habisnin e me tremnin njikohesisht. ashu siç ndodh pastaj ne çdo enderr, papritur skelat fillojne e shemben, sepse ai pushti qe i kish ngritur, i kishte vene keq bazamentet. por çuditerisht nuk gjendesha me perballe pallatit ne ndertim, por ne brendesi te nje alamet ndertese, tip kishe gjigande, shume e larte dhe e zymte ne pamje. shume njerez brenda qe mundoheshin ti shpetonin hekurave dhe derrsava qe binin pa pushim. ren'ja e ktyre te fundit ishte shume interesante, sepse kishin nje si tip sekuence te percaktuar, qe mjafton ta vije re sesi ishte dhe i shpetoje rrezikut. pas katrahures se madhe, dhe pasi kisha shpetuar nga xhonglimi i rastit, dal nga kjo si ndertese, dhe gjendem ne çati, dhe poshte dukeshin njerezit e mbledhur per'rreth. pamja nga çatia me ngjasonte me pamjen nga trageti kur sapo "parkohet" ne port te Durresit, e ne vend qe nga ndertesa te dilte pluhur, dilte nje sasi e madhe uji. kur arrij te zbres poshte, shoh time me larg, ne nje trotuar tjeter, por nuk arrij ta takoj dot, gje qe me merziti pa mase. skena ndryshon dhe gjendem ne nji stacion treni (me duket Milano), dhe bej ti hipi trenit.......

  dhe ktu mbaron rrjedha e kujteses.
   
 4. llapaqeni

  llapaqeni Primus registratum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  vallai une kom pa 1 onder te tmershme qe edhe sot kur e kujtoj me dalin djers te ftohta akull e me dridhen lesht e komve a thu se erdhi amerika me na pushtu /pf/images/graemlins/laugh.gif qe ti bi me llafe te shkurtra..shof ne onder sikur isha tu pi raki me qofte ke lokali i fredit perball polikumit me ca shoket e mi..kur cte shof vje 1 gadurre e zeze me nja 4 kacula ka mrapa e tu uleritur e tu sokellit a thu se ikte ne luft kunder katallanit..filloi tu me meallku e tu me shajt me sa kishte fuqi nga fjalori i pasur i gjuhes shqipe...me tha qe te mar persiper pergjegjesin e kalamojve se sipas asaj karalloqes ishin kelyshet e mi..me 100 lloqe ja musha menjenqe nuk isha une i jati por goni i zekes..e kur thash se shpetova se per shonc ma ngecen qoften e funit ne germaz..vjen 1 trum e modhe jevgjish te brrakes duke me kerku e duke em shajt se gjasme hajduti i hurmave i kishte vjedh hurmat e une si shoke qe e kom kom qen bashke me ate tu i vjedh,,i thash me frik te modhe se mos me pinin rakine ka inoti qe une hurmat i vjedh ke shkolla e partis e jo ne brrak se aty ka vec gjona te zeza..kur fillova tu lujt sa me kome dhe me duar me hapet me ma fut me shpull 1 gadurr i zi sterr a thu se i kishte pjerdh ndonjoni ne suarrat e ja kishte djeg filmin fare..me dle gjumi si lugat e cte shof ma shpull ma kishte fut 1 pall qe e kisha komshi se me kishte zon gjumi ne kome e isha tu fol kumlla ne qiell..kaq ishte per sot..
   
 5. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  interesante.........
  ti do besh nje tip rruge dhe do marresh i dore pare nga kjo rruga. ppo nuk do jete DEAL shume i kollajte, do luftosh ca, do te te munoje icik pr ama ne fund me sukses. :wave:
   
 6. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  o Trano vetem kaq kishe mi lal???
  t'a boj une i sallate ruse qe te lepish gishtat, apo nuk i hedh edhe icik sallam peperoni, veze te zjere dhe majoneze te bere vete.
  me veren cfare preferencash ke?????
  how'bout spanjolle, kiliane apo franceze
  vec mos me thuj qe preferenca jote eshte per italiane se disa te kuqe me japin dhimbje koke. te bardhat ok.
  he si te duket??????? :thumbsup:
   
 7. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  ti cuno e ke ket onderr se ke pa shume lajme kohet e fundit :smash: :book: /pf/images/graemlins/tongue.gif
  pa qeder. ondrra mjesi............
   
 8. mostro

  mostro Putraku

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  ne qershor te 2001 shikojsha vetem enderra me lufte.dhe shpesh i kisha thene munit se po parandjeja dicka si jo te mire qe bite ere te rond lufte......... /pf/images/graemlins/laugh.gif besomeni /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 9. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  e ca do me thene me kte ti?????? qe je gjasem psychic :book: :devil:
  na thuaj nai onderr qe ke pa, hajde :sleep:
   
 10. mostro

  mostro Putraku

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  kam pa nje enderr me tre bjonde /pf/images/graemlins/wink.gif po ne enderr me dolen motra /pf/images/graemlins/laugh.gif cfare te beja?? /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 11. llapaqeni

  llapaqeni Primus registratum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  rofsh cristalo qe me the kto llafe te mira se me rehatove komplet..ta boft zoti diten note..me fale desha me thon naten dite :goofy: :goofy:
   
 12. Le_Routard

  Le_Routard Forumium maestatis

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  Ti ndaje me shoqerin ti ndaje! Kopraci i dreqit! Kshu te ka msu vllai modh ty, me i majt te gjitha per vete e?

  /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 13. migena

  migena Primus registratum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  :thumbsup: Te lumte goja moj goce/djal e kane degjenuar shqipen fare nuk e di pse e bejne kaq te nyt nuk flasin njehere drejt vetem anash.Aman folni njehere tamam se nuk behet nami. /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 14. personazh

  personazh Valoris scriptorum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  seriozisht Crystalo?....se une shof shpesh kshu ondrra me rremuje te modhe, lufte, e ne pergjithsi kaos;

  llape, ho me t'paskam dal ne onderr me i tuf jevgj brrake e?...a qafir qafir, i ke pas dash jevgjit qamet ti :lol: /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 15. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  namin te beje gomar :smash: :devil:
  nj here te jepet rast i tille ne jete dmth. ne enderr. sa per ato, ed ine vete ato, e kane menu qe kane ardh deri aty /pf/images/graemlins/laugh.gif :tipsy:
   
 16. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  po boj sikur s'e kuptoj gabimin qe bere pa dashje. heren e pare mqs s'kena kofidence po e myll i sy. le te themi ishte lapsus.
  gjithsesi s'ka problem. any time.
   
 17. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  s'ka perse cuno
  keep on dreaming the good stuff
   
 18. TEDI

  TEDI Valoris scriptorum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  Ej kom pa N onderr sikur ishim UN MAndi Ema LLapaqeni Assasja ene Eliani n Lufte . Ene n Fund ne Fituam . Kush ma shpjego kte Ondrren . Nga noi u Plagosem un ene Assassja Plak se shpetum Mandin dhe Emen ...
   
 19. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  ti dhe assasja keni dal paq, dmth endrra eshte lare se keni pa gjak (kur u plagoset)
  ema me mandin kane nje dy siklete t'vogla qe do t'i kalojne, ene mundesisht do i fusin i telefon njoni tjetrin ene do bohen ma mire :smash: /pf/images/graemlins/laugh.gif :wub:
   
 20. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  ndersa une pashe ne enderr sikur putraku me gjithe majmunin gjemojshin assassin dhe tedin nga mbrapa dhe rane ne nje gremine po perfunduan ne fund te detit...............
  sec bone atje me sirenat nje zot e di :smash: :rockband: :devil:
   

Shpërndajeni këtë faqe