ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

Diskutime tek 'Thashetheme, etj. etj.' filluar nga I love new york, 10 Apr 2003.

 1. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  e pamundur, nuk e bej dot /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Une dijsha qe egzistote nji hajdut qe vidhte hurma, pa e hapa kete temen e endrrave /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Me lej tashi se jom t'u mledh vedin se dola e njoftme me Izzyn :devil:
   
 2. fairy

  fairy Primus registratum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  Kete here endrren s'e kam pare une, por nje shoqja ime, mgjth kishte te bente me mua sepse une mbaj gjithmone ne doren e djathte, tek gishti i mesit nje unaze floriri me nje zemer qe eshte gjysem e mbushur me gur e gjysem bosh. Kjo shoqja ime pa ne enderr qe kete unaze e kishte po ne vendin ku e mbaj edhe une, nje burre plak rreth te 70-ave dhe u cudit shume. Ne fakt edhe mua me beri shume pershtypje. :confused:
   
 3. personazh

  personazh Valoris scriptorum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  mas ksaj cuces shife i her ket timen:

  kom pa veten ne enderr sikur me kishin ra floket, e m'kishin ngel ca cullufe vene-vene te lyme me xhel.
   
 4. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  Fairy of the woods, nuk shpejgohen endrrat e dikujt tjeter edhe pse ti mund te kesh qene aty :shrug:
  gjithsesi ajo ka nje siklet, shoqja jote pune nje lidhjeje po kaq mund te them
   
 5. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  Duto me kaq info sa me ke dhone them vetem se do merzitesh per dicka, mban nje siklet nuk e di pse... gjithe me endrra te sikletshme ju sot mo /pf/images/graemlins/frown.gif
   
 6. i'll_wait_4_U_in_Heaven

  i'll_wait_4_U_in_Heaven Forumium praecox

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  Pashe ne ender qe rreth e rrotull kishte femra te veshura me fustane mbremje. Une u kerkoja te mi kthenin keto fustane se mi kishin marre mua. U thoja ky eshte i imi, edhe ky tjetri e keshtu me rradhe.

  Pak a shume e di se c'do te thote por do te doja mendimin tend

  faleminderit,
  I-aspire
   
 7. TranofiljA

  TranofiljA Primus registratum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  Une kam pare nje enderr shume te cuditshme. Pashe sikur kishte ardhur Bill Klinton ne Kosove dhe po jepte nje konference shtypi. Ne gjysem te fjalimit ai ndalon dhe fillon te kendoje "Hou Çike Çike!"

  Truni gjo e vogel qeka :rolleyes:
   
 8. Genta

  Genta Primus registratum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  Helene shikoj gjithmone ne enderr qen te eger. Qeni do te me kafshoje, ndonjehere me kafshon fustanin, une iki me vrap dhe qeni me ndjek nga mbrapa. Shikoj dhe endrra me bubureca (une insektet i urrej). Tmerrohem naten dhe me del gjumi. Kam pyetur dhe me thone qe ke shume armiq, njerez ziliqare qe te duan te keqen. Une nuk besoj te kem shume armiq.
  Ti si thua?
   
 9. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  ke nje pasiguri ne vetvete per dicka, mbase nje pune e re ose nje projekt i ri ose ndonje sfide ne shkolle apo gjekundi me ndonje person qe spara e ke shume qejf.
  mbase ne inkoshience thelle thelle mnedon per dicka qe ti do shume te realizohet por mendon qe per momentin nuk ka zgjidhje pozitive. :shrug:
  kaq mund te them per momentin
   
 10. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  hmmmm Trano se shpejti merr nje lajm te mire ti nga qeveria, dokumet, dicka legale, certifikate, sth of this kind /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 11. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  hmmm ose ke ndone hasem, ndonje person (nuk eshte e thene te kesh shume ne numer) qe merr formen e ketyre kreaturave te keqija qe te gjemojne kudo ose ose dicka e vjeter nga femijeria qe mund te kete patur lidhje me insektet ose ndonje eksperience qe ty te ka mbetur shume ne memorje kur ke qene e vogel, vazhdon te paraqitet ne forma te ndryshme.
  gjithsesi ti kerkon dicka, sikur je ne pritje per nje gje qe nuk te vjen, sikur dicka t'a ka bllokuar...
  gjithsesi varet dhe nga momenti nuk eshte e thene te jete gjithmone keshtu /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 12. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  me kane pare ne anderr ne kete forme Helen:

  Sikur isha ne Amerike dhe vendosa te kthehem, mirepo personi qe me pa ne anderr iku ma pare.
  Pastja filloi nje lufte. U ba nje rremuje dhe kishte njerez qe shtinin me pushke.
  Pastaj pa nje avion qe ra e u ba copa copa. Njerez te djegur..., nje gjysem koke...

  Cfare do me than sipas teje :confused:
   
 13. abs

  abs nuk e di...

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  kurse un pash ne enderr sikur isha me motren dhe nje shoqe te sajen, ne nje vend te panjohur, medemek un po kerkojsha vend me fjet se isha konvikore e re /pf/images/graemlins/laugh.gif dhe kto te dyja me thane te futesha ne nje ndertese aty afer, pasi ato e nifshin, dhe se do gjeja vend...
  hyra atje dhe te gjitha dhomat/krevatat ishin te zena :cry: kur dal jasht ato te dyja kishin ikur dhe me kishin len ne kte vend te panjohur vetem :smash:
  menjehere vjen vellai im, me tatitata dmth me drita ndez dhe me mori me vehte, ooooooooh sa u gezova. /pf/images/graemlins/smile.gif

  :rolleyes:

  Helenè...car don me than...a thu po mi fut kush kam ne nje kpuc... :idea: /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 14. personazh

  personazh Valoris scriptorum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  Helene, poplli te do ktu! /pf/images/graemlins/laugh.gif


  kam pare ne enderr sikur isha ne nje vend, si tip periferi qyteti. ishte vend i shenjte ama, ku ndodheshin dy ndertesa te njenjta. njera ndertese njekateshe dhe tjetra pallat. kjo njekateshja sikur pluskonte ne ajer, nja nje pellembe nga toka. me nje fjale nuk mbeshtetej ne toke, po sikur ish nje force qe e mbante pezull. ne hapsiren e krijuar shihja nje si tip grope a hapsire ne toke, e cila ishte e thelle e dukej si pa fund. mesa ndjeja, misticizmi i kesaj nderteses vinte nga kjo gropa.

  ndertesa tjeter ishte pallat, siç e thashe, po nga kto pallatet tipike shqiptare, 5 kaç me tulla te kuqe, e me apartamente te vegjel. tek nje nga apartamentet ishte nje nga fallxhoret qe te shohin te ardhmen. apartamenti ishte i mbushur plot me njerez dhe perballe tyre tavolina me kte fallxhoren e dy ndihmeset e veta. tentoj te ulem tek tavolina por kishte shume njerez e nuk arrita ti flisja fare. por ama, mora vesh qe fallaxhorja te thoshte te ardhmen duke i dhene monedha per çdo kerkese qe kishe. fus doren ne xhep dhe nxjerr rreth 4 euro metalike qe me gjendeshin. bashke me to nxjerr dhe ca cent, nje nga te cilat me bie nga dora, rrotullohet ne dysheme e shkon e perplaset me nje nga kembet e nje tavoline pak me tutje. prane tavolines ishte nje karrige, dhe nen te nje mace e zeze e cila sapo pa monedhen te perplasej me kemben e tavolines tentoi ta kapte me puter.

  mbaj mend qe kam pare midis ktyre dy skenave, fytyren e nje goce qe njof. ishte nje fotografi, tek e cila kish dale si tip fotomodeleje. me floke te mbledhura bukur siper kokes, por jo bisht, po si tip krife /pf/images/graemlins/laugh.gif , kapje moderrne mo. kish dale ne profil, biles me shume sesa profil, e fytyra i shkelqente dhe kish ngjyre bojkafe te shndritshme. dukej sikur kish bere plazh, po ngjyrimi me i theksuar nga fotoja profesionale. gjeja e çuditshme ishte nje leter e ngjitur ne kornize ku shkruhej "me gjen nga 02:30 ne 07:00".

  /pf/images/graemlins/wink.gif :wave:
   
 15. e fejuara Zeqos

  e fejuara Zeqos Primus registratum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  Une shoh shpesh te emen e Zeqos ne maje te thanes qe me bertet-:ik ti nuk e meriton djalin tim,lere te qete,largohu nga ai.Une qaj qaj dhe i lutem te me pranoje dhe ne momentin qe ajo behet gati te me pergjigjet me del gjumi :confused: Do tju lutesha te me ndihmonit per kuptimin e endrres.Flm /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 16. Isabelle

  Isabelle Valoris scriptorum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  Hajduto !!!

  No more filma per te mdhenj mas ores 20.00 te darkes per ty !!!
  Ti corodite, veten, forumin dhe familjen.

  /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 17. personazh

  personazh Valoris scriptorum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  /pf/images/graemlins/laugh.gif

  i shof edhe ne bardh e zi ose ne ngjyre te mjalti kto une Zabo....stil i vjeter /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 18. Le_Routard

  Le_Routard Forumium maestatis

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  Nrro filmin e Nazj Hajduti se nuk i puno perkthysi i endrave Helenes me ata te vjetrit /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 19. personazh

  personazh Valoris scriptorum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  mistrecave si puna jote dhe e Zabelles nuk ja shpjego Helena ondrren edhe me qene e stampume ne papirus /pf/images/graemlins/laugh.gif

  ps: do postoj gjithnji te kjo teme, qe t'ngelet emri im e te ndjelli Helenen /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 20. Diavolessa

  Diavolessa Valoris scriptorum

  Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

  Marre nga tema ca ju pelqe ke nicku qe keni zgjedh /pf/images/graemlins/laugh.gif


  Mu ke nicku i Nazhit me terhek la polpa dei cachi /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Levozhgen s'em terhek ama /pf/images/graemlins/laugh.gif Kurse bishti po /pf/images/graemlins/wink.gif behet si kruajtese dhembesh pastaj /pf/images/graemlins/smile.gif

  pS: S'kom faj qe enderroj vec ushqimin /pf/images/graemlins/laugh.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe