eurovision 2005

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga zog, 28 Mar 2005.

 1. Dolores

  Dolores Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  Hmm sapo pashe vidion...edhe pervec lookut...Anjeza ja dhjet kesaj 100 here...bobobo anglishtja e kesaj peribret te zotit...kaq keq kendoi edhe ne festival? :eek:
   
 2. Blendi

  Blendi Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  How 'bout Bazooms? Can we call 'em that?

  "Pliz dont be saT!"
   
 3. ladouce2005

  ladouce2005 Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  she sucks in english and sounds so "thate" /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 4. renea

  renea Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  Blendi, si ta kam? Na ka marre malli vlla. NUk e di c'eshte saT, por do qe me mire mos t'iu referohemi gjokseve qe s'jane tanet /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 5. Indulgence

  Indulgence Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  Keto jane vetem per zockun :kiss: :kiss: :kiss: Te shohim si do ti perdore... Ndoshta i zbutet kjo urrejtja patologjike per mua...
   
 6. ELVIS KELMENDI

  ELVIS KELMENDI Primus registratum

  Re: eurovision 2005

   
 7. irene

  irene Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  ...plake shtrige ... :lol: :lol: :lol: heu bre nanen !!!
   
 8. S6T6N6

  S6T6N6 Forumium maestatis

  Re: eurovision 2005

  ishte ngrejt kengtarja malteze dhe ishte shprehur se shqiperia dhe turqia kan bo politiken e grekut pasi cmim i i eurovizionit me takonte mua...
   
 9. @d@

  @d@ Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  Ciu, dikush nuk eshte i te njejtit mendimi me ty dhe klasifikohet o xheloz,o i stresuar... Pse kalon ne sharje personale? :idea: ta kam be me dor e me sy qe une po beja shaka , po ti prap o ledina o rash e vdiqa.. vdis pra!

  Per ca duhet te jem xheloze per ledinen iher? Per silikonin, hunden e sharruar :lol: apo qe s'eshte e zonja per profesionin qe ka zgjedhur? s'eshte faji im i dashur Zog qe jeta eshte treguar e padrejt me ty qe s'te ka hedh ne krah nje femer kinge, qe te mos rrije e te magjepses pas silikonit dhe hundes se L -se sic e thash dhe me pare :shrug:
  por mos harro se ledina ashtu si dhe te tjeret perfaqsojne ne skene nje shtet besoj se edhe ledina duhet ta kete kuptuar kete lol. Ndoshta nuk ishte faji i saj qe kendoj ne anglisht , ndoshta as qe menaxheret zihen, apo qe ledina s'di te kercej... po une dhash mendimin tim per ate qe ajo paraqiti..Tani po ta marrim ledinen ne detaje ne sigurisht qe do i gjejme edhe ndonje gje te mire .. p.sh komentimi e spikerit angles qe thua ti /pf/images/graemlins/laugh.gif por vete vlersimi tregon lartesin e saj ne kete eurovision.

  Fjalet e shumta jane fukarallik ka then ledina :tipsy: prandaj te pershendes me kengen: 'Sot Shkoj' /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Ps. Ledina, te kerkoj falje publike per lakimin e emrit po ciu e ka fajin :goofy:
   
 10. Pipi

  Pipi Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  UNE THASH TE COJME NJE NGA MALESORET E VERIUT OR PLAKE SHTRIGE!!! NUK E PATA FJALEN PER KLONIMET E TURQEVE-ANADOLLAKE!!!!

  RROFTE SERBIA
  ZHIVA SERBSKA REPUBLIKA [/QB][/QUOTE]

  o s'e le nam fare. po si mund te mbrohet me fanatizem deputimi i cilesise skarco i ledines. Apo ne s'na votoi Europa se na kane inat, se kanga ishte yll faree. :wink:
   
 11. epremte

  epremte Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  Elv B. meqe do, cojme Gjyste Vulaj te kerceje me breke ndonje valle trimerie, si perfaqesuese te maleve tona te larta e krenare si vete malesoret, ti tregoje Evropes ca domethene art...e s kane nga e lujne pastaj qelbesirat.. do na e japin se s ben!


  kot per kuriozitet, po serbia c hyn ne pilaf??
   
 12. Oltion Rrumbullaku

  Oltion Rrumbullaku Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  Ne qofte se Gjystja ia vlen pse jo...
  Kenga qe mund te shkoje ne Eurovision duhet te zgjidhet nga publike, por jo nepermjet RTSH. Vjet qe kur u tha qe do marre pjese Ledina, u tha gjithashtu qe do fitoje Ledina, se nuk osht zhulse ajo, me marr pjese kot.
  Ajo qe behet nga nje pjese e vendeve te Europes eshte qe kenget me te mira te vitit konkurrojne midis tyre per te zgjedhur fituesen me vota popullore, dhe keto le te jene kenge te publikuara edhe 7 muaj me pare, nqs e kane kaluar proven e popullaritetit jane te pershtatshme per EV. Kenga e Ledines u degjua vetem ne festival dhe nuk e mbante mend njeri. Biles edhe gjate kendimit ne Ev nuk u kuptua fare si tekst, imagjino si permbajtje... per nuse e lere me. Le qe kush mund ta imagjinoje Ledinen si nuse shqiptare iher...
  Popull, nese Zheji bie dakort qe ne mos ta zgjedhim te paret kengen qe ne Dhjetor (keshtu thuhet ne EV, Shqiperia eshte vendi i pare qe percakton kengen qe ne dhjetor, te tjeret fillojne nga shkurti, marsi te zgjedhin kengen) duke perfshire dhe konkurse te tjera muzikore, atehere vete populli me votim me sms mund te zgjedhe kengen me te bukur per festival, dhe nuk e besoj kurrsesi qe do te ishte kenga e Ledines...
  TE shohim cdo ndodhe ne 2006, nqs e mban RTSH do jete radha e Bleona Qeretit, nese je dikkush padiskutim me i/e suksesshem...
   
 13. Rrapatushja

  Rrapatushja Nelk@

  Re: eurovision 2005

  Heheheh a t'lutma shume anglishten mos ja shaj, se ka jetuar e ka bere modelen ne Londer dhe e ka praktikuar onglishten e ka qare. Pastaj 1 jave para se te fillonte festivali, ne vend qe te bente provat, ishte ne Ongli duke kenduar per refugjatet (which by the way is the only stage she should be allowed in). Oj! :lol:
  S'eshte faji i saj qe ju kanadezet se kuptoni onglishten mire :tipsy: /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 14. antares

  antares Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  Nuk kuptoj pse 3/4 e Europes duhet te kendojne ne anglisht!
  Turp per Gjermanet, Austriaket e Ruset (nuk po permend Arnautet ketu se dihet c'plehra jemi) qe duke patur perbukuri gjuhet e tyre me cicerojne ne anglisht!
  I lumte Izraelit (pavarsisht se c'mendoj per cifutet), Serbise, Turqise e Spanjes qe nuk rane ne kete batak.
  Ne festivalin europian vetem Anglia eshte llogjike te kendoje ne gjuhen e saj!
   
 15. zog

  zog Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  te kishin kenu serbet ne abglisht, do kishin zene vend me te mire. nga gjuha mileti e ngaterroi kengen e tyre me ate te vjetmen, kur ne fakt ne skene serbet e qane koreografine.

  per menimin tim ishin me lart nga greqia.

  ndersa malta me te vertet e meritonte kete vit. nejse, kush do videon e ledines, prodhim i RTSH por me kualitet me te mire (30 MB, dmth) nga ç'ishte ne net, e ka KETU
   
 16. Artemis

  Artemis Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  pu pu
   
 17. balforum

  balforum Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  Nejse cuna dhe goca boll e tallem gocen.Asaj hallall ja befte zoti se persa i perket asaj personalisht po e them me krenoi.E pashme ,bjonde por edhe zeri i bukur. :thumbsup:
  Me shume inat me vjen me organizatoret dhe kercimtaret.

  Vazhdo Ledina dhe mos e caj koken .Nga mot me mire. :wave:
   
 18. ELVIS KELMENDI

  ELVIS KELMENDI Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  Te pakten Gjystja u tregon europianeve qe kane mbetur akoma perfaqesues te races Ariane ne Shqiperi! Ndersa mulatet-anadollake klonime te turqeve e kane vendin ne azi ose ne kopsht zologjik!
   
 19. epremte

  epremte Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  E di ate barcaleten e asaj gares se 3 veteve qe do pinin nje kane me raki do benin dashuri me jevgen dhe do i jepnin doren arushes. Kur i erdhi rradha malesorit tha "Ku eshte jevga ti jap doren!!"

  E dija qe malesoret i kane fiksim arushat po qe te kishin krijuar edhe rrace te perbashket me to .. /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 20. ELVIS KELMENDI

  ELVIS KELMENDI Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  TI OR SHTRIGE E HILLUR PLAKE MUND TE THUASH C'FARE TE DUASH, SE GOJEN PER TE LEHUR DHE VJELLUR GJAK E KENI.

  MALESORET JANE ATA QE GJITHKUSH I NJEF MJAFT MIRE...PO PO MJAFT MIRE.
  SA PER ATE BARCALETEN UN NUK E DI POR GJIITHSESI BARCALETE ESHTE DHE JO NDONJE E VERTETE SIKUR SULLTANI J'UA MARRTE BIJAT JUVE DHE I SHVIRGJERONTE NEN BUCIMEN E TOPAVE!
  BILES KAM LEXUAR QE EDHE DJEMET I MERRTE DHE U'A TRIDHTE DHE PASTAJ I DERGONTE NE ...KAVAJE!

  NE JEMI PASARDHESIT E VERTETE TE ILIREVE!!
  JEVGJIT , DHE KLONIMET TURKO-ANADOLLAKE-MULATE NUK KANE TE BEJNE ASPAK ME RACEN ARIANE -ILIRE -ARBERORE!!!! TURP I BOTES , I EUROPES , I HISTORISE!!!!!
   

Shpërndajeni këtë faqe