eurovision 2005

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga zog, 28 Mar 2005.

 1. Princesha

  Princesha Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  Un them se ne krahasim me vjet, vjet ishim shume me mire, na ka perfaqesu ma mire Anjeza, e Ledina vetem pamjen kishte...kurgja me i fjal.

  Un them ma mire te kishte dal me kangen "ma ke prish gjumin e nates", do kishte dal 1000 her me bukur me kyt kang, edhe do e kishin pushtu skenen me muzike, ti kishin vendos edhe nji grup kercimi persmarit, ti hedhshin pertok tan publikun /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 2. ELVIS KELMENDI

  ELVIS KELMENDI Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  Sa me emocjonojne keto fjal moj Rozi....
   
 3. balforum

  balforum Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  Ska gje me mire pamjen,se bota na di per race turku,evgjiter. /pf/images/graemlins/wink.gif
  Kenget e bukura do vijne me vone kur te kemi ekonomi me te forte.
   
 4. Oltion Rrumbullaku

  Oltion Rrumbullaku Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  Gjumi i nates do kish qene kenge tull, po ca ti bosh qe Ledina nuk ja dika mo vleren gjumit. Kush e len me flejt gjum aman...
   
 5. Isabelle

  Isabelle Valoris scriptorum

  Re: eurovision 2005

  Kenga ishte skandal. Ne na ka shterruar ndjenja dhe romanticiteti ka vite tashme. Kishim ngel per nji kenge me ti-ri-ri-ti-ti-titititititit...ta ! Si nuk ju vjen turp iher ! Me mire te cojne Luan Zhegun me Alo, Alo, Alo-ne...
   
 6. Dolores

  Dolores Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  Pse nuk ishin Da Bombe kenga e Luanit me te Kozma Dushit athere " Eja o shku yne" dolen edhe me vidio si ke MTV /pf/images/graemlins/laugh.gif ...ahh kohe te lumtura :goofy:
   
 7. Isabelle

  Isabelle Valoris scriptorum

  Re: eurovision 2005

  :lol:

  Te degjosh versionin e ri te kenges (e interpreton Aleks Siza Gjoka /pf/images/graemlins/laugh.gif ) knoqesh. Une jam tall perhere me Alo-Alo-Alo(ne). This time u dorezova pa kushte.

  Kenge e thelle moj "... po une do t'shkoj dhe po t'mos vish/se mua koha me kerkon/s'mund ta kuptosh ti dashurine/ vec ne qytetet me neooooooooon/...

  T'ka lezet shpirti ore...
   
 8. Dolores

  Dolores Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  :lol: :lol:

  rri aman se me kto vargje me vjen te derdh shpirtin ktu /pf/images/graemlins/laugh.gif ...kaq emocine me japin...s ka me ndenja ne muzik vetem a$$ :smash:
   
 9. makiavelo

  makiavelo Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  jam dakort hehehe!!!!!!
   
 10. Princesha

  Princesha Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  eh gjynah per ledinen /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 11. zana_e_malit

  zana_e_malit Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  Une nuk e kam pare eurovizionin por nje shoqja ime kroate me tha te nesermen:bravo shqiperia, u prezantua shume mire ne eurovizion.Ishte nje goce shume e bukur bjonde qe kendonte anglisht.
  Me thene te drejten me erdhi shume mire:)
   
 12. Odea

  Odea Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  Per mendimin tim kenga nuk ishte keq, ishte thjesht zeri i saj qe ia ulte vlerat. Luku mendoj se ishte i nivelit te larte, gjithashtu dhe koreografia po ca me bo kur kengetarja ska pikerisht ate gje qe i kerkohet te kete te jete e larte ne ate lloj konkursi, zonin e bukur.
  E degjova si ne shqip ashtu dhe ne anglisht kengen dhe oh my god sa keq e kendonte. Jam habit me dobesine e zerit qe edhe krenohet duke thene qe ka maru liceun artistik. Me ben te mendoj se si e ka mor ate te shkrete lice...lol

  Gjithesesi, mendoj se duhet te kishim marre pak me shume pike, pak na dhane vallai.

  Odea
   
 13. Kondrapedali

  Kondrapedali Kondrapedali

  Re: eurovision 2005

  Tu hap .... gojën e ka marrë :devil: .
   
 14. Oltion Rrumbullaku

  Oltion Rrumbullaku Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  Se besoj se e kam majt gojen hap gjith kohes qe ne lice, po kushedi sa veteve u ka shku mennja...
  Eshte e mire dreqi, po ate tekst sduhet ta pranonte ta kendonte. Nuk u kuptu hic. Pergjithesisht hiq tekstit nuk la shije te keqe, por per te fituar pike sa Anjeza, duhet lene shije e mire....
   
 15. ELVIS KELMENDI

  ELVIS KELMENDI Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  Shqiperia nuk duhet ne asnjemenyre te prezantohet ne evenimente nderkombetare me produkte kulturale
  te influences se ndyre turke!!!!!

  E shikoni apo jo Serbine-Malin E Zi!!!!!
  Une mendoj qe muzika ashtu si c'do art tjeter
  duhet te shprehi vlerat e nje kombi, por ketu ne kemi nje kontradikte historie, sepse kultura e kombit shqiptar i perket tradites dhe familjes europiane dhe jo kultures dhe rrymes se ndyre turko-aziatike!!!! turp per shqiperine!!
  Serbia -Mali i Zi i tregojne botes qe akoma ka kulture dhe muzike ballkanase!!! te nxjerrim mesim!!
   
 16. Hey Joe

  Hey Joe Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  Trap.
   
 17. zog

  zog Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  nji dhe konga e ledines naten e festivalit live :

  [​IMG]


  kliko mbi foto !
   
 18. zog

  zog Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  ketu nje format ne real player per ata me lidhje interneti te ngadalte.


  [​IMG]
   
 19. renald

  renald Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  Kenga e Ledines ishte shume e bukur por interpretimi i saj ne anglisht ishte skandal fare. :eek:
   
 20. fairy

  fairy Primus registratum

  Re: eurovision 2005

  Mua me pelqen shume kenga ne shqip, ne anglisht nuk shkon fare ne fakt, eshte ndoshta lloji i kenges dhe i ritmit qe e kerkon shqipen. Gjithsesi eshte e gezueshme si kenge, kenge dasme tamam.
   

Shpërndajeni këtë faqe