Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

Diskutime tek 'Ekonomia & Biznesi Shqiptar' filluar nga dimir, 19 Jul 2006.

 1. ^^MIA^^

  ^^MIA^^ Forumium maestatis

  Re: Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

  Mos e teproni me kto gjera.

  Dimir une personalisht jam shume skeptike per keto unversitetet private.Marrin lek per asgje dhe ne fund diplomohesh per dicka qe se di as vete.Te thashe perpiqu te mesosh dhe kaq..
   
 2. forwardi

  forwardi Primus registratum

  Re: Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Te thashe perpiqu te mesosh dhe kaq..

  [/ QUOTE ]

  kam përshtypjen se që mund të përpiqet për të mësuar e dinte dhe vetë, nuk është se po i jepni ndonjë ndihmë shumë të madhe me këshillat tuaja po nejse...
   
 3. Santiago

  Santiago Primus registratum

  Re: Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

  ej keni marr nji cik si kot....
  kam pershtypjen se Dimiri ishte shume i sinqerte ne ate qe tha dhe besoj se ju ka repektuar qe ne fillim te kerkeses se tij per ta ndihmuar me ndonje mendim....
  Keshtu qe nuk mendoj se ishte rasti me be gallate......
  Dimir sinqerisht te them....ulu pak dhe ke per ta pare qe kontabiliteti nuk eshte gogol....
   
 4. ^^MIA^^

  ^^MIA^^ Forumium maestatis

  Re: Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Te thashe perpiqu te mesosh dhe kaq..

  [/ QUOTE ]

  kam përshtypjen se që mund të përpiqet për të mësuar e dinte dhe vetë, nuk është se po i jepni ndonjë ndihmë shumë të madhe me këshillat tuaja po nejse...

  [/ QUOTE ]

  Nese e dinte dhe vete atehere ti japi forca e te kuptoje qe me aq sa ka mesuar sja del dot e te perpiqet me teper.Kjo eshte ajo qe i thashe une.Ai mund te dije shume gjera i dashur forward por fakti qe ketu pyet apo kerkon nje mendim,ne jemi plotesisht te gatshem tja japim se i kemi dhe pa lek pale. /pf/images/graemlins/angel.gif
   
 5. Santiago

  Santiago Primus registratum

  Re: Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

  o forvardo.....
  na thuj i her cere nihme do i japesh tina....????
  se kshu me fol parimisht osht e kollajcme por me nihmu me gjojna konkrete osht qeter gjo.....
  kot psh...pse nuk i thu Dimirit tina q'i hajde mtako se maj men ca gjojna nga kontabiliteti dhe dro po tthem noi gjo t'hajrit????? /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 6. ^^MIA^^

  ^^MIA^^ Forumium maestatis

  Re: Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

  Po ja po te vesh ti ca teza te zgjidhme te kontabilitetit te financat.info sdo kishte qene keq,kjo do kishte qene goxha ndihme per Dimirin me shoke.
   
 7. Santiago

  Santiago Primus registratum

  Re: Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

  nuk osht ide e keqe....
  problemi eshte se unk e di tamam se cfare ka nevoje Dimirir dhe nuk di nese i vlejne Dimirit ato tezt e vjetra qe kam une....
   
 8. forwardi

  forwardi Primus registratum

  Re: Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

  po ti nxirri njehere, te shikojme ke apo ske me verte se mesa di une teza te asaj lende spara kane qarkulluar ndonjehere. /pf/images/graemlins/booki.gif
   
 9. Santiago

  Santiago Primus registratum

  Re: Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

  Z. forvard
  mos mvin nsfide se e nxorra nji q'i sot.....
   
 10. hajtsefolim

  hajtsefolim Forumium praecox

  Re: Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

  Cila eshte teza qe duhet?
   
 11. hajtsefolim

  hajtsefolim Forumium praecox

  Re: Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Lol, kur eshte ber Ekonomiku fakultet i veshtire per tu mar iher ........mjafton te ulesh icik by'en dhe te lexosh
  Pastaj ku ka mbet shqiptar qe kerkon te kete diplome dhe se ka mar.....fallco apo real /pf/images/graemlins/smile.gif

  [/ QUOTE ]

  A cna can koken ti me shoqe e shoke, ulu sa te dush kur te gjith e kerkojne ket fakultet do jet me i veshtir nga te tjeret...
   
 12. dimir

  dimir Forumium praecox

  Re: Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

  Sinqerisht faleminderit!
  Gjate gjithe kohes qe lexoja mesazhet kisha nje buzeqeshje ne fytyre.
  Vertete mendoni se nuk mund te marre nje kontabilitet apo cfardo provimi tjeter ne ekonomik!?
  Une vertete nuk jam shtruar te lexoj shume, hiq kontabilitetin qe vertete e ka tepruar z. Sotiraq Dhamo, por dhe ate mund te marre.
  Problemi qe kisha shtruar eshte i nje forme krejt tjeter.
  Une u tmerrova nga ato qe po degjoja, e dini se do fillojne te dalin Juriste, Prokurore, Gjykates nga keto fakultete bastarde.
  Po te vini re makinat e parkuara para ketyre fakulteteve do vini re makina lluksoze, po ti analizojme studentet nje pjese e mire jane hajdute, kriminele dhe te kategorive me skandaloze.
  Pra neser une dhe ju do te jemi ne duar te ketyre njerezve.!
  Pra ky eshte problemi im!
  Si guxon ministria e arsimit qe jep licenca per te diplomuar kete kategori njerezish.
  Faleminderit per opinionet!
   
 13. Santiago

  Santiago Primus registratum

  Re: Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

  nje vend ne ballkan ka pasur nje problem te tille....(rumani me duket)
  pas liberalizimit te universiteteve mbine me dhjetra universitete qe thjesht sa fabrikonin diploma.....
  Problemi ne kete vend u mbylll me nje dekret qe nxorri jashte loje.....
   
 14. nejse

  nejse Primus registratum

  Re: Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

  Ky problem eshte evident ne Shqiperi. Marrin diploma koti dhe hajde ti fusesh ne pune . " Mos e lodh trurin ", vetem paguaj ca para dhe je ne rregull me nje diplome pa pike vlere.
   
 15. ^^MIA^^

  ^^MIA^^ Forumium maestatis

  Re: Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

  Kjo qe thua ti clear eshte pas bere dikur,tani nuk eshte dhe aq e thjeshte te marresh nje diplome pa pike vlere.Ste merr njeri ne pune me keto diplomat koti,ndaj shif nje here mire sa rendesi po i jepet universitetit dhe per pasoje edhe diplomes.
   
 16. ^^MIA^^

  ^^MIA^^ Forumium maestatis

  Re: Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Sinqerisht faleminderit!
  Problemi qe kisha shtruar eshte i nje forme krejt tjeter.
  Une u tmerrova nga ato qe po degjoja, e dini se do fillojne te dalin Juriste, Prokurore, Gjykates nga keto fakultete bastarde.
  Po te vini re makinat e parkuara para ketyre fakulteteve do vini re makina lluksoze, po ti analizojme studentet nje pjese e mire jane hajdute, kriminele dhe te kategorive me skandaloze.
  Pra neser une dhe ju do te jemi ne duar te ketyre njerezve.!
  Pra ky eshte problemi im!

  [/ QUOTE ]

  Se pari i pranojme falenderimet.
  Se dyti,avash i cik me keto fakultetet bastarde sepse po behet llaf per institucion,per nje nga ato institucione qe shume te tjereve ju ka dhene buke te hane.
  Se treti,cke me makinat luksoze ti mor jahu,sna intereson fare kush i ka e kush i ble e kush i parko.Edhe une mund te kem makine luksoze,kjo gje stregon gje fare.Se sme ben mua nje kriminele,hajdute,apo sme ben mua nje person e denigroje shkollen.Ec tashi se ke nis me ja fut cik kot keto shkrimet e fundit.Skane te bejne fare se sa fakultetet mbarohen.Sot eshte mbijetese,po pate b*th te forta mbijeto ,po spate do vi nje tjeter qe ka me shume leke,pozite,influenc ,miq e plot menyra te tjera mbijetese qe do te ta fusi sa krahu. Pse ca kujto ti,se nje qe do futet ne pune do shofi ca makine ke ti,Ja ku ta them une qe jo.Ai ka per tpa sa do e ulesh ti menderen te punosh,si shkon me koleget,si komunikon,sa vullnet e deshire ke per tpunuar etj etj.Secili ka rriskun e vet.Ai krimineli qe thua ti e ka rriskun e vet ,qe me thene te drejten as ja kam zili hic.Keto gjera Dimir,skane te bejne fare me permisimin e reformimin e FE-se.
   
 17. dimir

  dimir Forumium praecox

  Re: Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

  Lips, ju nuk duhet te keqkuptoni qellimin e shkrimit tim.
  Nese une shkoj dhe mbaroj nje fakultet juridik tek nje privat dhe une jam hajdut, kriminel, kontrabandist dhe mbi te gjitha injorant, kur ti te vish tek mua..
  Dhe une do te jem, Gjykates, Prokuror, Avokat apo Noter do te kuptosh se si eshte puna.
  Pra kjo lloj diplome do te fus ne burg ty, do te bej korrupsion dhe imoralitet.
  Nese dikush ka makine luksoze, nuk ka asgje te keqe, por nese ky dikushi eshte kriminel, mafioz dhe merr dhe nje karton dhe behet jurist ketu lind nje problem i madh.
  Nese ju neser do te beheni pedagoge te ekonomiku dhe do te keni nje problem me ligjin (problemet me ligjin jane te shumellojeshme, nje e drejte e jotja e mohuar etj.. etj..) do te vish tek mua (qe kam blere diplomen, meqe nuk po i marre dot provimet te ekonomiku, pasi une kam nje biznes dhe 10.000 euro diploma s'me kushton gje) pastaj kur te paraqitesh tek prokuroria folim bashke.
  lol/pf/images/graemlins/angel.gif/pf/images/graemlins/angel.gif/pf/images/graemlins/angel.gif/pf/images/graemlins/angel.gif/pf/images/graemlins/angel.gif
  Nuk duhet ta marresh per keq kete situate qe krijova, por une kisha hallin qe nga shiu (ekonomikut) rashe ne bresherin e (fakulteteve private).
  Gjithe te mirat!
   
 18. LABI_EU

  LABI_EU Primus registratum

  Re: Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

  a ka ndonje ketu qe ka mbaruar Ekonomikun ne tiran ne degen Administrim biznesi(profili administrim publik) sepse desha te di se beht mbrjtja e temes per dipllomen
  flm
   
 19. ^^MIA^^

  ^^MIA^^ Forumium maestatis

  Re: Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

  Alto per Administrim Biznesi ka qe kane mbaruar,po jo ne ate profil.Per cfare je i interesuar konkretisht?
   
 20. ^^MIA^^

  ^^MIA^^ Forumium maestatis

  Re: Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

  Mendoni se Fakulteti i Ekonomise duhet te kthehet ne Universitet? Cte mirash e c'pasoja do te kish nje vendim i tille? Kush eshte sipas jush pala interesuese e ktij fakti dhe cfare interesash ka pas kesaj? Ju ftoj ne bisede.. /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/wink.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe