Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

Diskutime tek 'Ekonomia & Biznesi Shqiptar' filluar nga dimir, 19 Jul 2006.

 1. ^^MIA^^

  ^^MIA^^ Forumium maestatis

  Re: Fakulteti Ekonomik duhet reformuar, por si?

  ehhhh sa i vjeter Ceku..gati gati se mbaj mend me pse e hoqen si qen nga ekonomiku.Pedagog me cinik se ai sbesoj se do me rastis te shoh ndonjehere.
   
 2. llapi sharf

  llapi sharf Guest

   
 3. egh

  egh Guest

   
 4. egh

  egh Guest

  Une kam degjuar per Universitetin e Durresit fjale shume te mira dhe per kete sigurisht qe meriten e ka Profesori i Nderuar Ceku. Med kete nivel shkrimi qe ke ti, o shoku im, ti nuk e meriton te jesh student ne ate universitet. Perpiqu te gjesh nje Universitet tjeter, se ti nuk vlen per asgje
   
 5. uau

  uau Guest

  O miqt e mi! FE nuk mund te reformohet me gocen e Dhori Kules (e cila pasi erdhi ne Universitet me kopjen e pyetjeve te konkursit nga babi i sa), sot eshte mbajtur pedagoge dhe une qe bej hyrje ne ekonomi me te e di se sa i vlen lekura. FE eshte kthyer ne nje vend ku pak provime i marrim pa paguar. Dhe kjo ka arsyen e vet me Rektor Universiteti nje person qe i ka marre gradat ne rrge partiake dhe qendron ne post duke ndrruar sa nje parti nje part tjeter nuk mund te kete reformim....
   
 6. ujku3

  ujku3 Guest

  Pasi shkaterroi Fakultetin e Ekonomise, per 3 vite shkaterroi edhe Universitetin e Tiranes. Besoj se Kontrolli i Shtetit (jo me kete Kryetar sepse po perfundon mandatin dhe kerkon te kthehet ne Universitet), por me ate qe do te vije pas do te kete pune ne Universitetin e Tiranes per te nxjerre shperdorimet marramendese te Dhori Kules. U vertetua se ai e deshte ate post vetem per perfitime personale dhe aspak per te punuar per Universitetin
   
 7. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Me thene te drejten, eshte fakt qe fakultetet jane degraduar fare. Kontrolli i shtetit neper fakultete dhe universitete eshte inegzistent, ose ekzistent "atje ku nxirret ndonje lek" dhe kjo jo vetem per fakultetin ekonomik por edhe per inxhinierite, per te cilet une kam me shume informacion. Eshte fakt i ditur qe ne inxhinierine e ndertimit dhe ne arkitekture psh, po nuk pate leke, nuk merr klasen. Tek arkitektura, nje pedagog iu pergjigj nje studenteje qe komentoi pa te keq mbi cmimet e larta ne treg te materialeve te nevojshme per ne shkolle: "Epo, ti goce, kjo nuk eshte shkolle per ata qe nuk kane leke" dhe ne te njejten kohe hodhi nje shikim kuptimplote nga klasa.
   
 8. dorime

  dorime Guest

   
 9. lixhu

  lixhu Primus registratum

  Po mos u ankoni per sitemin 4+1 apo 3+2 ne 2007 mbasi mbaroi sezoni i pare u vendos se ca sitemi ishte.
  Pastaj per Maqon aman ca na e kujtoni Malvina dhe Diddy, Po Maqo vetem nje matematik ka po kujtoni ate departamentin e katit 6 :ftoft:
  Studentet qe kane hyr ne vitin 2008 kane qene me sistemin 3+2, brezi i fundit qe ka qene me 4+1 ka hyr ne 2007.
   
 10. silvi.silvi.silvi

  silvi.silvi.silvi Forumium praecox

  JU LUTEM KUSH MUND TE ME NDIHMOJE ME NJE TEME DIPLOME PER MARKETING DICKA INTERESANTE SE KAM DIPLOMIMIN TANI AFER
  PO LEJ ADRESEN E EMAILIT silvi.silvi.silvi@hotmail.com
  faleminderit
   

Shpërndajeni këtë faqe