Fantazma, postieri i vdekjes që kërkon jetëmarrje

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga Vis Elbasani, 17 Mar 2005.

 1. ELVIS KELMENDI

  ELVIS KELMENDI Primus registratum

  Re: Fantazma, postieri i vdekjes që kërkon jetëmarrje

  Pershnetje!

  Mendoj qe gjithcka cfare shohim apo prekim , degjojme etj jane vec shenja origjinale pa kuptim dhe njerezit u japin kuptim , pra i dekodojne sipas qefit te tyre.
  Mbreme ketu ne Singapor dola ne breg te detit dhe pashe nje si tip komete ne qiell, Un logjikisht e di se cfar ishte (yll) por ne vetvete besoja qe eshte nje shenje presence te nje fenomeni imagjinar (fantazi)
   
 2. Vis Elbasani

  Vis Elbasani Forumium praecox

  Re: Fantazma, postieri i vdekjes që kërkon jetëmarrje

  Mando, te njejten verejtje si ate per mua mund ta kishim pare edhe pjesa e naharit, megjithate jo te gjithe mund ta lexojne gjuhen time me kenaqesi..
   

Shpërndajeni këtë faqe