Faqet e Bardha Shqiptare,

Diskutime tek 'Shqipëria.com' filluar nga Al-Punk, 3 Nov 2002.

1. Al-Punk

Al-Punk Still here

Faqet e Bardha Shqiptare,

Djema,
    Do e keni pare si aplikim faqet e bardha shqiptare qe bashke me problemet e forumit u zhduk dhe databasi qe kishte rreth 200-250 usera.

Nuk e di ne ka miq te femijerise tuaj qe do donit te takonit apo te provonit nje mundesi ti kerkonit ne internet. Per shume kend qe eshte jashte shqiperise, ndoshta do i pelqente te gjente te tjere shqiptar prane zones ku ai banon.
    Fletet e Bardha Shqiptare jane krijuar pikerisht per kete qellim, qe te gjeni miqte tuaj te vjete dhe tu jepni nje mundesi atyre t'ju gjejne... si dhe te krijohet nje informacion per shperndarjen e shqiptareve ne bote.
    Ju lutem gjeni pak sekonda dhe regjistroni tek keto Flete te Bardha.

Gjithashtu dhe webmasterat qe do donin te perkrahnin kete projekt, jane te lutur te kontaktojnë per te biseduar per menyren e zgjidhjes teknike!

2. briiigi

briiigi Guest

Re: Faqet e Bardha Shqiptare,

mandi, ti je i regjistruar aty?

3. Emanuela

Emanuela Forumium praecox

Te gjeta une /pf/images/graemlins/tongue.gif /pf/images/graemlins/smile.gif

4. Al-Punk

Al-Punk Still here

pse nuk me gjete dot?

5. briiigi

briiigi Guest

me thene te drejten ste gjeta dot

6. briiigi

briiigi Guest

upppssss, done /pf/images/graemlins/smile.gif found ya ...

7. briiigi

briiigi Guest

done qe dje /pf/images/graemlins/smile.gif , doja vetem te ndiqja shembullin tend!

8. acobo2002

acobo2002 Primus registratum

opo mir e keni ju po ce te bejme ne qe nuk po na dalin visat.

9. une_une

une_une Primus registratum

a mund te shtoni nje LDAP directory srv qe te behet access direkt nga Outlook, Netscape mail composer si search directory etj etj.? Atehere mund dhe te ju sponsorizojne te tjeret. Keshtu me web mundoni njerezit kot.

10. une_une

Duke iu dhene LDAP access nepermjet nje password(qe e ben shton vete) qe shtohet ne te dhenat qe ka ky person(i padukshem ne public passwordi), personi mund te ndryshoje faqet e bardha personalisht nepermjet LDAP-it me ndryshimet qe do ai. Gjerat ne fillim komplikohen pastaj thjeshtezohen. Super fare do behet.

11. Al-Punk

Al-Punk Still here

Me aq sa pashe mund te ngre me lehtesi LDAP si sherbim ne server. Po shoh te kuptoj idene tende /pf/images/graemlins/smile.gif

Nese mund ta besh ate qe shkruan, ndihma mirepritet.

Sidoqetejete faleminderit per sugjerimin...

12. engjelli

engjelli Forumium praecox

o mandi po aty rregjistrohen vetem ata qe e njohin internetin dhe fletet e bardha...
    une p.sh se gjej do nje shokun tim te klases qe se ka idene e kompjuterit dhe internetit /pf/images/graemlins/frown.gif

13. une_une

Duhet te kete ne forum nga ata qe dine te e bejne kete qe une ngrita si ide duke dhene nje sugjerim.

14. Erison700

Erison700 Forumium maestatis

Pershendetje Mandi. Nuk e di nese dikush mund ta kete permendur (sepse te them te drejten po pertoj te lexoj te gjitha postimet) te njejtin problem qe kam hasur dhe une por megjithate po e shkruaj.

Dje doja te veja nje mikun tek fletet e bardha por kisha nje problem: Kur mbaroja gjithcka dhe shtypja butonin "ruaj ndryshimet" me dilte nje mesazh ku thuhej qe ditelindja nuk ishte e sakte edhe pse ditelindja qe kisha shkruar ishte mese e sakte. Kjo gje vazhdoi per shume here deri sa e lash fare. Dhe kjo gje me ka bere dhe mua vaki 7-8 muaj para kur une vete uregjistrova. Por nuk e di se si e kapi ne nje here kur po e riprovoja dhe i ruajta ndryshimet. Edhe pse nuk kisha shkruar asnje lloj numeri tek ditelindja.
    Si perfundim dua te them qe nese dikush provon te regjistrohet, do te hasi problem tek ditelindja.

15. Guest

e njejta gje dhe me mua

16. miyuki

miyuki Primus registratum

une s'pata probleme per vete,
    ja arrita qellimit shume lehte, /pf/images/graemlins/tongue.gif

17. Erison700

Erison700 Forumium maestatis

E juki edhe une te gjeta shum thjeshte...

Mbiemri : B.
    Emri : Rezarta

18. miyuki

po ti kush je nga kta ktu, Edisoni, Neimi apo Rudini???

19. miyuki

tani, Rudini e kishte dhene datlindjen,
    ti je ose Neimi ose Edisoni,
    he fol

20. Guest

Jam ai i dyti...

Shpërndajeni këtë faqe