Femrat më të bukura në botë

Diskutime tek 'Moda' filluar nga TinkerBell, 29 Jun 2017.

 1. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Po :)
   
 2. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Jennifer Connelly

  Jennifer Connelly biography.jpg


  a46da46e59c4a554b7415a201d24e2be--jennifer-connelly-black-magic.jpg
   
  gurax, Airbourne and Lisa like this.
 3. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Aishwarya Rai

  23Aishwarya-Rai-Bachchan-1.jpg


  0bd7cc8e5df0f7dc26bf187b1c416892.jpg
   
  Andrea_1 and Passion- Al like this.
 4. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Jane ato....RUSE dhe as nuk diskutohet.
  Tung.
  Russian-girls-Wild-cat-photo-hv_dp20773397.jpg
   
  Passion- Al and gurax like this.
 5. Anabell

  Anabell Forumium maestatis

  Latinet mendoj se jane rrace e bukur , si meshkujt dhe femrat ...

  Airborne kto shalbardhat shume te bardha jan :p
   
  Airbourne likes this.
 6. Artin

  Artin Papirus rex

   
 7. Artin

  Artin Papirus rex

  Me sa shikoj, tema flet per emrat e njohur nga bota e muzikes, filmave dhe modes. Mirepo se jane te njohura si emra, nuk do te thote se jane me te bukurat ne bote. Keto jane ato qe na reklamojne. Ka për shembull modele/mise te panjohura si emra, te cilat jane me te bukura se keto te njohurat.

  Me emra te perveçem nuk mund te flasim dot, por te flasim ne pergjithesi, per mendimin tim evropianet jane me te bukurat ne bote.
  Amerikanet ne pergjithesi jane te shendosha e te deformuara, per shkak te ushqimit qe hane.

  Por edhe nga vete evropianet, me te bukura jane ato te Evropes Lindore dhe Ballkanit.
  Mendoj se kjo vjen ngaqe ushqimet i kane me te mira e me biologjike se ato te Evropes Perndimore.

  Keto te konkurseve te bukurise kuptohet qe jane te zgjedhura, po sa per ilustrim, meqe tema eshte per femra te bukura, ..

  ...
   
  Last edited: 8 Jul 2017
 8. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  @Artin , tema në fakt ka të bëj me të bukurën, pa marr parasysh janë ose jo famoze :)
  Mjafton që syri yt ta shikoj ashtu..

  Tema: Miranda Kerr

  miranda18.jpg

  5dac1f0e93f30f5c8f2d8429141b85cd--tucson-miranda-kerr-style.jpg
   
 9. Artin

  Artin Papirus rex

  Një pyetje për ty: ti vlerëson më shumë bukurinë e fytyrës apo të trupit?
  E di që e mira është t'i ketë të dyja, por nëse do të duhej t'i jepje përparësi njërës, cilën do të zgjidhje?
   
 10. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Sa për fizikun, të dyja :)
  Nuk do quhej bukuri e kompletuar, nëse do kishte fytyrën si tek shtriga e Borëbardhës, dhe e kundërta, fytyrë e bukur dhe trupi si bufe.
  Bukuria pastaj është kaq relative..

  Ja përshembull, çfarë quan të bukur ti ?
   
 11. Artin

  Artin Papirus rex

  Për anën fizike po flasim.
  Kuptohet se të dyja duhen. Nuk them që fytyrën ta ketë të shëmtuar e trupin të bukur, por cilës i japim më përparësi.
  Fytyra është pasqyrim i karakterit dhe shpirtit të njeriut, por gjithashtu edhe trupi është tregues i shumë gjërave, përfshirë edhe këto të dyja.

  Ç'është e bukur për mua?
  Për mua e bukur është mesatarja, se e bukura shumë, të verbon :D

  Pra unë jam për një fytyrë me bukuri mesatare dhe një trup mesatar, por ketu po tregoj nje sekret... :p

  Mua më pëlqejnë trupat elegantë dhe që kanë një farë hapësire mes këmbëve... këto më duken shumë femërore.
  Ashtu si vajzave mund t'u pelqejnë meshkujt me shpatulla të gjera, apo krahë me muskuj, mua më pëlqejnë femrat që kanë hapesirë mes këmbëve.
  Në anglisht kjo quhet "thigh gap"...

  Po e ilustroj dhe me foto se ç'dua të them, sepse fotot flasin me mire se fjalët...

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  gurax and TinkerBell like this.
 12. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Përparësi, personalisht pa dyshim fytyrës. Nuk mund të vazhdosh më shumë, qoftë muhabet qoftë vetëm një atraksion, kur ai/ ajo që shikon ka fytyrë të shëmtuar..
  Pastaj, vështirë që gjen ndonjë femër, ngaqë po flasim për femrat, me një fytyrë të bukur dhe trup shumë të shëmtuar (ekziston balanci gjithmonë).

  P.s Beyonce qenka goca jote :p
   
  Artin likes this.
 13. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Shume e VERTETE...nuk MOHOHET(temperamenti i TYRE) por ja qe me pelqejne...FEMRAT RUSE.
  Kendveshtrim...pa hyre ne te thella.
   
 14. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  FEMRAT RUSE te GJENERATES TIME kane te njejtin....MENTALITET.
  Perjshto kushtet...
  Russian-girls-Knowledge-is-power-photo-hv_dp6405548.jpg
   
  Passion- Al, gurax and Anabell like this.
 15. Artin

  Artin Papirus rex

  Candice Swanepoel, modelja nga Afrika e Jugut.
  Prindërit e saj janë me prejardhje holandeze.

   
 16. Anabell

  Anabell Forumium maestatis

  [​IMG]
   
  MrCool likes this.
 17. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  KJO...dhe nuk ka qene ruse.
  Koha per gjume.
  Shnet.
  tumblr_mz1i87ud1I1r8zf24o1_1280.jpg
   
  Passion- Al, TinkerBell and Anabell like this.
 18. Vilsoni

  Vilsoni Kur Edukata Hesht Injoranca Mendon Se e La Pa Fjal

  Spaskeni shije fare kjo Megan Fox esht super per mua per kete do beja uren pa dur xD
   

  Attached Files:

 19. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Melanie Laurent

  [​IMG]

  [​IMG]

  Dhe nje heqje kapeleje ndaj Quentin Tarantino qe e ka paraqitur tek "Ingoulrious Basterds" me kengen e David Bowie ne sfond, "Cat People / Putting Out Fire with Gasoline"

   
  Anabell likes this.
 20. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Francesca Chillemi

  chillemi4.jpg

  Francesca-Chillemi-abito-Cannella-2.jpg
   
  Andrea_1, Airbourne and thedoctor like this.

Shpërndajeni këtë faqe