Femrat pyesin - Meshkujt pergjigjen

Diskutime tek 'Koktej Diskutimesh' filluar nga S6T6N6, 7 Jun 2004.

 1. we_dont_play

  we_dont_play Primus registratum

  Re: Femrat pyesin ----------------|-- Meshkujt pergjigjen

  ste pelqeu?nuk mund ta gjykoj ate femer direkte ashtu pa e njohur fare! sepse ka raste qe me ka ndodhur edhe mua qe nje vajze te fle qe naten e pare por per ate vajze ishte hera e dyte qe bente sex! kshuqe smund te gjykohet tjetra
   
 2. Scorpion

  Scorpion Guest

  Re: Femrat pyesin ----------------|-- Meshkujt pergjigjen

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Nuk djeg une /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Si e konsideroni ju meshkujt nje femer qe fle qe naten e pare dmth qe ne takimin e pare me nje mashkull?

  [/ QUOTE ]

  Ca ka per te konsideru ketu Dahlia?

  Ia ndjen dhe thjesht, akoma me komplekse ju?

  Pse duhet me e gjyku, si naten e pare, si te dyten a te 15 njesoj eshte.
   
 3. dahlia

  dahlia Grupi i të çmëndurve!

  Re: Femrat pyesin ----------------|-- Meshkujt pergjigjen

  ohuuuu ju s'kuptoni fare,s'po flas per gjykime,doja thjesht te dija mendimin tuaj,po flas per dy njerez qe njihen qe kane afrimitet me njeri tjetrin, ka nje ndjenje ne mes qe nuk eshte kristalizuar akoma dhe qe kane dale te pijne nje gote bashke ,se ju doni çdo gje me detaje,a ndryshon mendimi qe keni per kete femer nese vjen me ju per te kaluar naten apo nuk ndryshon asgje per ju,konsiderata qe keni per te?
  Ok ika se po me prishni mengjesin e bukur qe pata /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/wave.gif
   
 4. we_dont_play

  we_dont_play Primus registratum

  Re: Femrat pyesin ----------------|-- Meshkujt pergjigjen

  mendimi per te!varet se e mire esht ne krevat hahahaha
   
 5. Re: Femrat pyesin ----------------|-- Meshkujt pergjigjen

  /pf/images/graemlins/laugh.gif Dahlia,shijoje mengjesin .. /pf/images/graemlins/wink.gif
  Ta bej dhe une nje pyetje shpejt e shpejt.. /pf/images/graemlins/tongue.gif
  C'mendoni per meshkujt kur i shikoni ne plazh ...Disa me qime ne gjoks dhe disa pa qime fare.. /pf/images/graemlins/shrug.gif Te jete ceshtje hormonesh..?
  Para disa ditesh po shikoja nje ndeshje boksi ...2 zezake te peshave te renda ,nuk kishin fare qime ne trup(nga mesi e lart), por me nje fizik te mrekullueshem.. /pf/images/graemlins/laugh.gif A thua se keta te jene me pak meshkuj se ata leshatoret..??
   
 6. dahlia

  dahlia Grupi i të çmëndurve!

  Re: Femrat pyesin ----------------|-- Meshkujt pergjigjen

  ahahahahaha
  Keto eshte me mire ti flasim koke me koke Moira jo ne sy te meshkujve... /pf/images/graemlins/grin.gif /pf/images/graemlins/grin.gif /pf/images/graemlins/wink.gif /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 7. Re: Femrat pyesin ----------------|-- Meshkujt pergjigjen

  /pf/images/graemlins/wink.gif Ok e dashur ,mund te ma cosh me PM opinionin tend .. /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 8. Blendi

  Blendi Primus registratum

  Re: Femrat pyesin ----------------|-- Meshkujt pergjigjen

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Nuk djeg une /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Si e konsideroni ju meshkujt nje femer qe fle qe naten e pare dmth qe ne takimin e pare me nje mashkull?

  [/ QUOTE ]

  Kjo varet e gjitha nga cfare ndodh naten e dyte dhe ne vazhdim.
   
 9. Re: Femrat pyesin ----------------|-- Meshkujt pergjigjen

  /pf/images/graemlins/laugh.gif E shikon o Dahlia ,keta e kane te veshtire ta kuptojne se dhe nuk mund te kete me nate te dyte e te trete... /pf/images/graemlins/devil.gif /pf/images/graemlins/lol.gif
   
 10. pinkparadise

  pinkparadise Forumium maestatis

  Re: Femrat pyesin ----------------|-- Meshkujt pergjigjen

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Nuk djeg une /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Si e konsideroni ju meshkujt nje femer qe fle qe naten e pare dmth qe ne takimin e pare me nje mashkull?

  [/ QUOTE ]

  e di ça, jam e sikurt qe diku ne koken e tyre te vogel me 2 neurone (qui se courrent apres), ata i bejne pyetjen vetes : a ka bere kjo femer te njejten gje me meshkuj te tjere???

  sepse nese kjo femer ju pelqen vertet, dhe se ajo ka shkuar me ate naten e pare, ketu nuk eshte problemi, problemi eshte egoja e tyre e vockel, qe i ben te mendoj, mir Un qe jam Un, po kjo e ka per zakon kete gje???apo thjeshte me mua.

  /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 11. marina s.

  marina s. Forumium maestatis

  RE: Meshkujt pergjgjen??? mos more....u bot ju!!!

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Tu itu Utu?

  po nut ishe Utu,nut pys una /pf/images/graemlins/laugh.gif

  [/ QUOTE ]

  Ujku erdhi prape, ca do pysje ti lali, ate pytjen qe ke bere me poshte?

  Cunat jane me te rezervuar jane te mire e modeste dhe nuk u pelqen te flasin per veten e tyre. /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Kane me shume emocion se gocat prandaj.

  [/ QUOTE ]
  Duke iu referuar fjalise se dyte:hiperbola eshte figure letrare qe ka te beje pak a shume me ekzagjerimet ne pershkrimin e nje fenomeni,dikujt a diçkaje /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Meshkujve nuk u pelqen te flasin per veten e tyre... se ç'kane nje lloj frike(???) qe i ben te mbajne nje guacke mbrojtese.Nese femrat(ne pergjithesi)jane dyshuese,meshkujt(ne pergjithesi) jane mosbesues.Megjithate,ata nuk perpiqen te fshihen kur shohin se dikush(sidomos nje femer)arrin te kuptoje,deri diku,se çfare tipi jane,çfare ndjejne apo çfare mund tu kaloje ne mend vetem me ato pak gjera qe ata thone per veten.Perkundrazi,japin te dhena te tjera;nuk u pelqen shume te shpjegohen,por u pelqen shume te kuptohen.


  Ky shkrim eshte replike edhe per çka Blendi ka thene me larte mbi supozimet /pf/images/graemlins/rolleyes.gif


  Scorpion,ne pergjigjen e tij,e mohoi(pra ma hodhi poshte pyetjen)

  Blendi i ra Kines

  Ujku kaloi nga Rusia(içik me afer)

  T'ju vije zor /pf/images/graemlins/laugh.gif vete pyeta,vete u pergjigja se te ishte per meshkujt? Ahà...u bot ju! /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 12. ujku81

  ujku81 Primus registratum

  Re: RE: Meshkujt pergjgjen??? mos more....u bot ju!!!

  Ti kujton se u talla une moj. Aty ku ke te qeshur mbrapa eshte shaka, fjalia e fundit eshte reale. Edhe sikleti emocion eshte. Meshkujt e kane siklet (jo tamam frike) te flasin per vete, ashtu sic e kane dhe femrat. Arsyeja ne te dyja rastet eshte frika nga reagimi i tjetrit.
  Poooooooooor nese nje femer fillon te flase per vete dhe thote budallalliqe eshte thjesht nje femer pak mendjelehte dhe pak llafazane, por qe ja vlen te rrish me te, dhe po e teproi i thua mirupafshim, ndersa nje mashkull qe kryen te njejtin veprim si me siper quhet trap dhe nuk i hapet me celulari ose i gjenden 100 justifikime.

  Ok Scepto /pf/images/graemlins/thumbsup.gif /pf/images/graemlins/goofy.gif
   
 13. marina s.

  marina s. Forumium maestatis

  Re: RE: Meshkujt pergjgjen??? mos more....u bot ju!!!

  Ajo fjalia e fundit eshte e vertete dhe nuk me duket se une e komentova.Sa per ate qe kam shkruar,nuk kam paragjykuar aspak,me vjen keq qe e ke marre keshtu.

  Gjithesesi kam te drejte apo jo?
   
 14. ujku81

  ujku81 Primus registratum

  Re: RE: Meshkujt pergjgjen??? mos more....u bot ju!!!

  Dahlia per pergjigjen e pyetjes tende, nje femer e tille quhet:
  1. "e lehte" perdoret nga meshkuj me nje mentalitet cik me te evouluar
  2. "baxhelle" perdoret nga meshkujt me perkedheli, sepse shkon per qejf motra
  3. "kurve" perdoret rendom ne gjuhen popullore.
   
 15. ujku81

  ujku81 Primus registratum

  Re: RE: Meshkujt pergjgjen??? mos more....u bot ju!!!

  Sceptic une nuk i marr asnjehere per ters gjerat dhe perpiqem te mos paragjykoj.
  Per punen e te drejtes referoju pergjigjes time me siper. /pf/images/graemlins/angel.gif /pf/images/graemlins/kiss.gif /pf/images/graemlins/wave.gif
   
 16. soni2

  soni2 Primus registratum

  Re: Femrat pyesin ----------------|-- Meshkujt pergjigjen

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Nuk djeg une /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Si e konsideroni ju meshkujt nje femer qe fle qe naten e pare dmth qe ne takimin e pare me nje mashkull?

  [/ QUOTE ]

  e di ça, jam e sikurt qe diku ne koken e tyre te vogel me 2 neurone (qui se courrent apres), ata i bejne pyetjen vetes : a ka bere kjo femer te njejten gje me meshkuj te tjere???

  sepse nese kjo femer ju pelqen vertet, dhe se ajo ka shkuar me ate naten e pare, ketu nuk eshte problemi, problemi eshte egoja e tyre e vockel, qe i ben te mendoj, mir Un qe jam Un, po kjo e ka per zakon kete gje???apo thjeshte me mua.

  /pf/images/graemlins/laugh.gif

  [/ QUOTE ]

  te mos zhgenjeheni çupa nuk jane te githe kshu one night stand eshte e mirepritur sepse nuk ke nevoje te mlabsh nje lidhje kur ke nje dhe ben shume gjera qe perdite zbehen!!!

  nuk jam fare i kompleksuar per m eteper kur nuk konsideroj une dhe une por nje konkurs shkaqesh dhe pasoja e mrekullueshme momenti eshte mbret i botes !!!

  prefernca te jete bjonde nuk ke nevoje ta martosh to have sex!!! /pf/images/graemlins/laugh.gif

  konsideraten qe kam per ato femra qe praktikojne one night stand /pf/images/graemlins/thumbsup.gifte pakten jane kosciente qe per nje nate mund te kete me intesitet sesa per nje jete te tera

  live the moment dear friend /pf/images/graemlins/cool.gif
   
 17. Blendi

  Blendi Primus registratum

  Re: Femrat pyesin ----------------|-- Meshkujt pergjigjen

  UNE NUK I RASH KINES. Ti pyet se si do mendoja per nje femer me te cilen flija qe naten e pare?

  Prandaj thash, varet se c'vazhdim ka historia. Po ta them shume ndershmerisht, per nje nuk mendoj fare se nuk e njoh as nuk e kam pare me, di vetem qe eshte ne Houston, Texas.

  Per nje tjeter mendoj se eshte tip, se ne fakt eshte, eshte braziljane dhe e shof ndonjehere. As ajo nuk mendon per mua, eshte e lire seksualisht, s'mban liste ajo.

  Nje tjeter e du fort se jemi miq te mire (etj).

  A bie konsiderata kur femra fle naten e pare? Pergjithesisht po, por ka edhe nga ato femra plot sharm qe te bejne te biesh brenda me to, mjafton nje nate. keto jane specie shume e rralle.

  Nuk e di si eshte ne Shqiperi se nuk kam dale andej, por ketu ne amerike keto gjera nuk jane aq te rralla. E kam fjalen kur merr nje goce nga klubi ne shtepi. Nuk them se jane rutine, por ndodhin.
   
 18. marina s.

  marina s. Forumium maestatis

  Re: Femrat pyesin ----------------|-- Meshkujt pergjigjen

  Blendi,ke ngaterruar pyetje /pf/images/graemlins/lol.gif nuk e kam bere une ate...

  Kur thashe qe i ke rene Kines(pra larg e larg),e kisha fjalen per pyetjen ne lidhje me faktin se pse djemve nuk u pelqen te flasin per veten.
   
 19. Blendi

  Blendi Primus registratum

  Re: Femrat pyesin ----------------|-- Meshkujt pergjigjen

  'k
   
 20. marina s.

  marina s. Forumium maestatis

  Re: Femrat pyesin ----------------|-- Meshkujt pergjigjen

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  'k

  [/ QUOTE ]

  dmth??? /pf/images/graemlins/confused.gif /pf/images/graemlins/shrug.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe