Femrat vdesin per sex dhe prap bejne sikur s'duan!

Diskutime tek 'Eros' filluar nga genti, 30 Nov 2002.

 1. Re: Femrat vdesin per sex dhe prap bejne sikur s'duan!

  Jo nuk jane pasojat e sex-it por e thashe me kuptimin qe rri aty para se eshte edhe biblio aty dhe dala pi ndonje cigare.

  Edda nuk do isht keq ta pinim ndonje cigare,si thua Ti?
   
 2. DARIO

  DARIO Primus registratum

  Re: Femrat vdesin per sex dhe prap bejne sikur s'duan!

  BULL SHIT MEN EVRY TIME THE GIRL MOST SED 2 HOURES BEFORE END JUST NOW U CAN F..
   
 3. moonlight

  moonlight Primus registratum

  Re: Femrat vdesin per sex dhe prap bejne sikur s'duan!

  lol 'vdesin per sex' thot! eh, sa ju mungon 'te shprehurit' juve!
  Po mire, xhino, thuaj njehere 'making love' se mbase ka femra e Femra ketej rrotull.
   
 4. edda

  edda Primus registratum

  Re: Femrat vdesin per sex dhe prap bejne sikur s'duan!

  x une se pi cigaren biles dhe tymi i tyre me jep shume bezdi
   
 5. GOODFELLOW

  GOODFELLOW Primus registratum

  Re: Femrat vdesin per sex dhe prap bejne sikur s'duan!

  ne e dim qe duan, por pyetja eshte pse bejn sikur zduan ball per ball.
   
 6. GOODFELLOW

  GOODFELLOW Primus registratum

  Re: Femrat vdesin per sex dhe prap bejne sikur s'duan!

  megjithse....un kot u pergjigja ashtu se tflas per veten se paskam ven re kete gje /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 7. Ema

  Ema Goddes

  Re: Femrat vdesin per sex dhe prap bejne sikur s'duan!

  Nuk lejohen femijet ketu se shohin endrra te keqija naten /pf/images/graemlins/smile.gif ! /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 8. olti_9-kobra

  olti_9-kobra Primus registratum

  Re: Femrat vdesin per sex dhe prap bejne sikur s'duan!

  :mad: :mad: Kush nga femrat guxon ta kundershtoje kete fakt kaq real,eshte e vertete me 100% ajo qe thot xhino,se e duan,por e duan fshehtas,kush do ti drejtohet zotit,dhe ta pyesi se cfare bente eva,apo adami,dhe per te arrire ne nje konkluzion te sakte,seksi nuk ka dale kot per budalljte,megjithate une kam nje mendim teper konciz.FEMRA ME E ZGJUAR KRAHASOET ME MASHKULLIN ME BUDALLA.NGA OLTI_9-KOBRA.
   
 9. DriniS

  DriniS Ecejak

  Re: Femrat vdesin per sex dhe prap bejne sikur s'duan!

  hajde diskriminim hajde... "lum" ajo qe do te te marri ty /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 10. Anasykaltra

  Anasykaltra Primus registratum

  Re: Femrat vdesin per sex dhe prap bejne sikur s'duan!

  Fillimisht postuar nga drini

  Hajde diskriminim hajde "lum ajo qe do te te marri ty"

  -lene fare Drino e shkreta thuaj...
  -po ti re olti pse na ke injoru aq keq burri qe eshte burre nuk ka frike nga femrat...ej mos harxho leket te botosh ndonje liber se do te te shkoje mundi kot se poezia ishte kot fare...hugs An!!! :sleep:
   
 11. Gigolo

  Gigolo Primus registratum

  Re: Femrat vdesin per sex dhe prap bejne sikur s'duan!

  Anasykaltra me seksin dhpjegohet dhe kushtetutat neper bote. Qe gocat vdesin per pak seks nuk do as me te voglin dyshim. Te e marrim nga gjeja me e thjeshte. Cfare eshte seksi? E ke vene re se kur ben seks (ose masturbohesh, i ndiefte shoqeria ata qe masturbohen) ka nje kimi. Organet jane me te lidhura dhe dhimbjet qe ke ne ndonje pjese te trupit harrohet dhimbja? Dhe drogat si morfina kete pune bejne. Ne shoqerine ku jetojme streset, dhimbjet me shume jane te ndieshme femrat prandaj mendoje si nje menyre e tille per te qetesuar dhimbjet.

  Ne spekter tjeter do ishte se ne rast se femrat nuk vdesin per seks mund te shpjegosh pse bejne seks? Pse ka lindur homoseksualizmi? Si deshire per te patur seks per subjektin qe po e leme pas dore ne deshiren e tyre.

  Ne nje spekter me te gjere eshte se ju vjen mire vajzave si dhe djemeve qe kane seks me to. Ne cfare kuptimi? Po te kishit patur seks vetem faktore irracionale ju ndalojne te kesh seks perdita faktore qe une i quajta irracionale por jane me te forte sa qe termi irracional eshte i pavlere. Bota ambienti eshte i rende dhe me shume e ndiejne gocat dhe seksi i heq vemendjen i ben boten e lumtur. Te gjithe ndihemi te lumtur kur bejme seks. Faktoret qe une me larte i quajta irracionale me dashje bejne qe femrat te mohojne realitetin qe i pengon per te patur seks gjithmone. A eshte realiteti i tille ndikues ne kuptimin pengues? Eshte keshtu qe vajzat vdesin per seks por realiteti me irracionalitetin e tij i pengon.

  Ne pergjithesi, femrat duke perjashtuar prostitutat (shoqeria vdes per to! i kemi xhan!) qe jane te detyruara nga te tjere ose te paafta ekonomikisht femrat qe bejne seks vazhdimisht jane me te gjalla me elegante me aktive. Ato e shohin boten me sy tjeter sepse kane arritur te shkeputen nga realiteti pasiv shume here dhe dine te dallojne. Shume here dhe jo 2-3 here sepse me dy here seks zor se dallon diferencen. Ose une genjej ose realiteti qe ju quani zhgenjyes jemi gabim ketu.

  Ne vecanti tema e diskutimit nuk perben dhe formon impulsin qe duhet te japi por vete ne qe perbejme realitetin e bejme pluhur racional ne kete rast mesazhin qe duhet te konvejoje nje fjali e tille tek femrat por dhe tek ne meshkujt. Gjerat lihen pas dore dhe si pasoje formohet irracionaliteti qe une permenda me lart. Funksionaliteti i te gjithave keqinterpretohet me norma me etikete jomorale por ata qe flasin per jomaralin jane vete po kaq te pamoralshem kur flasin dhe ndikojne psikologjikisht ndoshta dhe fizikisht per nocionin e te berit me shume seks si ushtare te zellshem te realitetit qe ne e shajme por ne shume raste jemi besnik per te formuar pikerisht nje realitet te tille.

  Nese lart cfare kam shkruar nuk le pershtypje si mund te pritet atehere beni radikalen qe cdo femer te mos kete seks asnjehere. Ne te kundert beni seks plot here dhe keni bekimin tim. Une nuk jam aq pervert sa te them se po ju shkoi rruga nga lagja ime te keni dhe seks me mua por do jete si kundershtim qe te mos ofrohet nje i tille. Kjo per arsyen se ne formojme shoqerine qe bejme realitetin zgjenjyes dhe si pjestar i kesaj shoqerie nuk dua te jap kontribut duke dale ndryshe.

  Nje postulat italisht qe kam lexuar thote "seks dhe vetem seks dhe buzeqesh sot sikur nuk ka te neserme"

  shenim: kjo veper te i bashkangjitet vellimeve te Froidit.
   
 12. Ema

  Ema Goddes

  Re: Femrat vdesin per sex dhe prap bejne sikur s'duan!

  Ca seksollogu qeke.
  Ik boj noi gjo n'praktike se e cave forumin me teori boshe! :smash:
   
 13. Gigolo

  Gigolo Primus registratum

  Re: Femrat vdesin per sex dhe prap bejne sikur s'duan!

  Nuk eshte per te care. Nuk them se nuk kemi me nafte qe te punojme me por eshte detyra ime si pjestar i shoqerise te ndihmoj shoqerine. Kjo behet duke care forumin dhe pjestaret. Nuk e di por mund te quhem i cmendur per ju por nuk mund te quhesh i cmendur sepse pelqen seksin. Per mua eshte benefitore qe te gjithe vajzat te praktikojne sa me shume seks ne kete menyre jo praktike por hapet me shume pune dhe vende pune.

  Seksi eshte argetim ne kuptimin jo terthoraz se sa drejtperdrejt te fjales duke e permendur shkarazi me te voglin qellim i drejtperdrejt ne te cilin jepet.
   
 14. Diavolessa

  Diavolessa Valoris scriptorum

  Re: Femrat vdesin per sex dhe prap bejne sikur s'duan!

  C'kupton me fjalen care :confused:
  Mendime enderra kemi te gjithe, kete s'e mohojme.
  Po mire se femrat po vdiskan per seks , (sipas mendimit tend) , e djemt jo?

  Kush ta ndjej le ta bej lal. Gjithsecili ka mendjen e vet.
   
 15. tutu

  tutu Primus registratum

  Re: Femrat vdesin per sex dhe prap bejne sikur s'duan!

  e mbajta veten deri ne momentin qe pashe shenimin per bashkangjitjen qe i duhet bere (krye)vepres tende me ate te Frojdit...looooool....tani, botkuptimi yt i permbledhur ne menyre aq lakonike "ride da punani" me shtyn te mendoj se mund te jete me mire qe te besh vetem ate, dmth ride it...megjithate, dhe veprat shkruaji se me kete prove qe pashe sot, parashikoj shtim jete ne menyre te ndjeshme (akoma po vdes gazi)
  Rrofsh dhe keep it up!
   
 16. Prozator

  Prozator Primus registratum

  Re: Femrat vdesin per sex dhe prap bejne sikur s'duan!

  Po më po, femnat kanë shumë qejf me bo seks. Nuk e kanë mohu asiherë. Vetëm kur e lëshojnë, e lëshojnë me tallon a thu se e kanë lëkurë shagrini ene u marohet sa herë t'ju çiket gropa magjike me të kundërtin. Ktu masanej neve na duket se ato s'kanë qejf. Ky o problemi i vërtetë mer çuna. Unë kshu menoj për vete, lale.
   
 17. olti_9-kobra

  olti_9-kobra Primus registratum

  Re: Femrat vdesin per sex dhe prap bejne sikur s'duan!

  eh sa e vertete eshte qe femrat vdesin per at muhabetin por e duan fshehtas,do ju them dicka,ajo nuk ishte e ndershme sic mendoj si me betohej dhe me derdhte lot ate qe atehere aq shume e doja sot as me sy nuk mundem ta shoh dot nuk me vjen keq per vajzerine e vjedhur se mund tja falja kete gabim po pse me ngulm ajo ma kishte fshehur dhe me betohej me aq pergjerimn. :smash: :smash: /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 18. Diavolessa

  Diavolessa Valoris scriptorum

  Re: Femrat vdesin per sex dhe prap bejne sikur s'duan!

  Trist story [​IMG]
   
 19. Gigolo

  Gigolo Primus registratum

  Re: Femrat vdesin per sex dhe prap bejne sikur s'duan!

  Hey shife ti po u hap seksi si me hanger buke dhe e shofim ne se sa jete te gjate do kene njerezit. Sot do e bej me ate. Neser do udhetoj ne librazhd te ja fus nje atje se me kane thene se jane te mira dhe te jep arsye per te jetuar me shume.

  Mos ju duket e cuditshme se asnjera nuk ka postuar ndonje foto nudo te sajen.
   
 20. terpervetezotimertegjithe

  terpervetezotimertegjithe Primus registratum

  Re: Femrat vdesin per sex dhe prap bejne sikur s'duan!

  une mendoj qe femra edhe ka edhe ska sipas henes qe ndodhet ne qiell por gjithsesi ti e dashur qe ke thene meshkujt qurren ahhhhhhhh moj zemla sa gabim qe je /pf/images/graemlins/wink.gif sepse mund te kesh ti te besh me ashtu meshkujsh po te garantoj qe sjane te gjithe njesoj se kur te te laget ty dhe te thote ndonjeri sdua atehere shif se kujt i dalin qurrat /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/tongue.gif /pf/images/graemlins/tongue.gif
  LEA prap je per tu vrare do vine dita po he /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe