Festivali evropian (Eurovizion) 2018

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga Artin, 12 May 2018.

 1. Artin

  Artin Papirus rex

  Po shoh festivalin, kështu që hapa dhe një temë.
   
 2. Artin

  Artin Papirus rex

  Nga këto që pashë deri tani, më bëri përshtypje kënga e Sllovenisë.
  Kishte disa vajza që kërcenin bukur, por kënga nuk ishte gjë...
   
 3. Artin

  Artin Papirus rex

  Kënga e Shqipërisë më pëlqeu! Dhe më kryesorja është se u kendua shqip.
  Si melodi nuk ishte e përkryer, por nuk ishte dhe e keqe.
  Muzika dhe paraqitja e grupit kishte nje karakter evropian... dhe e tille eshte Shqiperia.
  Uroj qe te gjitha kenget e festivaleve te ardhshme te kendohen shqip!
   
 4. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Perfaqesimi me MISERABEL...ZERO pike.
  Sipas meje...kqyrni QORRA,qfar eshte GREATE

  Phhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
   
 5. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  E pate Hungarine...ne SKENE???
  Rock!
   
 6. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Holland alles POINT.

  Ktij Zhulit ka trojet...- point.
   
 7. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Ale...FIERI...
   
 8. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Sa te kete IDIOTE allbanac...VOTONI ...NEDERLAND
  and
  Hungary
   
 9. Artin

  Artin Papirus rex

  Kjo bukuroshja paska buze seksi, por kendoka anglisht...
  Per mua eshte gabim!
  Çdo vend duhet te kendoje ne gjuhen e tij...
   
  Airbourne likes this.
 10. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Eugen Bushpepa ishte...ZERO.
  Nje KLLOUN pa ndjenje.
  Minus Point---Kurves maskule.
   
 11. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Fitoi IZRAELI.....
  Naten e mire.
   
 12. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Injorantet me flamur nuk i dine..
  Agreeeeeeeeeeeeeee
  Aleeeeeeeeeeeeeeee
   
 13. Aimilius

  Aimilius Forumium maestatis

  Eurovizioni e paska implementuar goxha politiken radikale majtiste dhe nomalisht, kemi protagoniste homot, lezbiket, tolerancen ektremiste, flamure te felliqur, diversiteti dhe perversiteti.
  Kesaj here fitoi body shaming, well done.
  E tha bukur njeri humbi antilopa (eleni)
  dhe fitoi lopa.
   
 14. Artin

  Artin Papirus rex

  Kenge kot ajo qe fitoi...
  Me sa duket ishte vendosur qe festivali i ardhshem te behej atje.
  Sidoqofte, Shqiperia u rendit mire dhe u votua, por meritonte vend me te larte.
   
 15. Aimilius

  Aimilius Forumium maestatis

  nuk dua te besoj se votimi ishte i manipuluar, pasi nuk eshte e thene te jete i tille.
  por propaganda, dhe lavazhoja e trurit beri te sajen dhe shoqeria ka nje tendence ne ate drejtim tani.
  nuk kishte shans qe nje kenge kaq banale si ajo te fitonte 10 vite para.
   
  Airbourne likes this.
 16. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Judet po behen 70 vjet....shtet.Ju mungonte krona.
  Ja u dhane.Ndersa sipas meje Shqiperia dhe aq e ka SHUME...si renditje.
   
 17. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  I ketij mendimi jam dhe vete....dhe mua me rezulton apo me del si FAKT qe sllavet paraqiten me gjuhen e tyre.Ndersa flamurtaret jane....MAJMUNA.
   
 18. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  N.q-se ke haber,shije dhe VESHE....

  Te gjitha KOMPLET pahcavuret ne euroSHURRE,,,,i VDISTE.
  Pa hyre ne humanizem...si KONCEPT.
   
 19. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Ta kthejme...PLLAKEN ne.....KENDVESHTRIM te....

  NDRYSHEM.
   
 20. Artin

  Artin Papirus rex

  Me sa kam parë, vetëm serbët këndojnë në gjuhën e tyre çdo vit, të tjerët e përziejnë engllisht...
   

Shpërndajeni këtë faqe