Filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese.

Diskutime tek 'Kinemaja dhe Teatri' filluar nga Renea88, 4 Nov 2004.

 1. Renea88

  Renea88 Primus registratum

  Filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese.

  shigjeta e zeze
  semiramida e babilonise
  oskeola
  fisheku i fundit
  herkuli kunder tiraneve te babilonise
  spartaku
  biri i spartakut
  fanfan tulipani
  kush e ben ligjin
   
  Dreamer likes this.
 2. Nadia81

  Nadia81 Primus registratum

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  mimoza llastica
  beni ecen vete
  odisea(kisha shume frike ate ciklopin)
  legjenda e eneas
  ne ndjekje te fantomasit
  shoku yne tili
  tomka dhe shoket e tij
  ehu ka shume...
   
  Dreamer likes this.
 3. mi corazon

  mi corazon Forumium praecox

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  E ke dëgjuar Oskeolën, por s'e besoj ta mbash mend e për më shumë të të ketë lënë mbresa... /pf/images/graemlins/smile.gif

  Ti me Oskeolën, si unë me "4 tankistët" dhe "Në çdo kilometër" . /pf/images/graemlins/smile.gif

  Të shtoj disa të tjerë tani :

  Marko Viskonti
  Salambo
  Dy njerëz të një qyteti
  Babeta shkon në luftë
  Bujtina normande
  Një film me Zhan Mare-në dhe Aurorën,,,ia harrova titullin (lol)
  I Burgosuri dhe lopa ( Fernandeli)
  Pitkini ushtar dhe në spital .
  Edhe një film të Claudia Cardinales e kam tani ndër mend, por s'më kujtohet titulli. Si Shamikuqe,,,a dicka me komunizem,,,ah që s'më kujtohet ! Plasa....(lol)

  Ta them edhe "Kartushin",apo duket që po genjej? :lol:

  Nesër do iu them të tjerë, sa të me kujtohen...
   
 4. Renea88

  Renea88 Primus registratum

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  Oskeolen e maj men une se e kam pas qejf
  4 tankistet dhe ne cdo kilometer i hoqen se ishin filma revizioniste......
  po keta:
  fisheku i fundit me miklovanin e romanin
  pagesa e frikes
  Helena e trojes
  Fitore mbi Daleket
   
 5. antares

  antares Primus registratum

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  Mi korason! Me duket se do ta kesh fjalen per "E Dashura ime Libera"!
  Eh sa nostalgji per ata filma, ndoshta se atehere ishim te rinj dhe parja e nje filmi ishte nje eveniment i rendesishem i javes.....

  Kurrizo i Romes
  Ishulli Misterioz
   
 6. mostro

  mostro Putraku

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  NJeriu me top..
  pjesa kur Agushi hate zhize..
   
 7. Isabelle

  Isabelle Valoris scriptorum

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  :lol: :lol: :lol:
   
 8. ladouce2005

  ladouce2005 Primus registratum

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  ha gjize Agush, ha... :lol:


  :goofy: ike plaku Mereeee, me gjith tespie e tosumbac /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 9. mjola

  mjola Primus registratum

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  a di gje njeri se ku mund ta gjej une filmin
  Shigjeta e zeze se me pelqen shume
  ju lutem ne e dini me thoni
   
 10. antares

  antares Primus registratum

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  E ke ne internet, me emule bej nje kerkim, p.sh. "freccia nera serie 1968", do te te dalin nja 20-30 filma dhe do zgjedhesh te 7 serite.
  Pune te mbare......
   
 11. Giti

  Giti Primus registratum

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  mimoza llastica dhe beni ecen vet /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 12. maty

  maty Primus registratum

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  une vdisja per hirushen dhe b orebardhen ata filma te bere ne turqi mezi prisja te vinte e djela ....pyesja mamin per dit eshte e djele sot?
  /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 13. Iness

  Iness Primus registratum

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  Skllavja Izaura dhe Disperatamente Giulia. Sa qejf do kisha ti shihja perseri po nuk i kam gjetur gjekundi. Dini gje ju? Si e ka titullin origjinal Skllavja Izaura?
  Film tjeter qe e mbaj mend se me ka llahtarisur pa fund eshte Shtepia ne ishull. Keshtu me duket se quhej, i mbani mend kukullat dhe ate doren qe hapte perden.. :eek:
   
 14. korn83

  korn83 Forumium praecox

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  Nils Holgerson /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 15. ardita

  ardita Primus registratum

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  mua me kujtohet nje film me kukulla shqiptare "kozeta" me duket se quhej. e kam pare per here te pare kur kam qene 6 vjece dhe me ka ardhe aq keq si e trajtonin sa kam filluar te qaj dhe kam fik televizorin.
   
 16. durrsaku

  durrsaku Forumium maestatis

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  Pa dyshim gjithe filmat e TVSH-se me titra poshte se athere vetem ate kishim. Pervec ketyre qe jane permendur me lart me kujtohen ato filmat franceze me xhandaret qe ishin si tip serie ku luante i madhi Louis De Funes, gjithashtu edhe seriali gjerman "Alo Alo" qe me dhinte duke qesh /pf/images/graemlins/laugh.gif shto edhe Zotnia 420
   
 17. durrsaku

  durrsaku Forumium maestatis

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  Sot pas shume vitesh ripashe filmin Floket(Hair) i vitit '79 qe ben fjale per luften ne Vietnam, qe TVSH e jepte 1 here ne muaj bashke me Dirty Dancing 1 me Patrik Swayze dhe Jennifer Grey ne gjermanisht /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 18. durrsaku

  durrsaku Forumium maestatis

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  Ah se mu kujtua edhe Komisar Katani tek Oktapodhi /pf/images/graemlins/laugh.gif (La piovra)
   
 19. blendiys

  blendiys Primus registratum

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  Vajzat me kordele te kuqe.
  Ndoshta me ka bere pershtypje ngaqe ishte filmi i pare qe pashe me televizorin e sapo blere nga prinderit e mi,fale llotarive qe behej dikur ne nderrmarrje mes personelit.
   
  Dr. Shpetimi likes this.
 20. Pocja

  Pocja Primus registratum

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  Mimoza llastica /pf/images/graemlins/smile.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe