Filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese.

Diskutime tek 'Kinemaja dhe Teatri' filluar nga Renea88, 4 Nov 2004.

 1. Eni_883

  Eni_883 Primus registratum

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  Nje gjeneral kapet rob edhe libri eshte shume i bukur po filmi me bente gjithmone te doja te luaja te njejten loje me kalamajte e tjere kur shkoja ne fshat tek gjyshja.
   
 2. Alanis

  Alanis Primus registratum

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  Beni ecen vete...une kisha frike me shume se Beni /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 3. ALTIN

  ALTIN Primus registratum

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  Tomka dhe shoket e tij /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/grin.gif
   
 4. toro_loco

  toro_loco Forumium praecox

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  Njeriu me top nga shqiptaret
  & Aventurat e Hakelberri Finit
  nga te huajt.
   
 5. LUANESHA

  LUANESHA Primus registratum

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  zonja nga qyteti
   
 6. bizi

  bizi Forumium praecox

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  Perralle nga e kaluara, s'ka pas horror t'me frikesonte si ai film /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/grin.gif
   
 7. tola77

  tola77 Primus registratum

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  po pse o master kush te frikesone,Sotiri? apo Maliqi?  Filmat shqiptare per femije, u sa kishte, Mimoza llastica, Diana, shtigje lufte, Tomka dhe shoket e tij,shoku yne Tili, Beni ecen vete, he sa ka po qe spo ja u mbaj mend emrin e marteemira. /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/angry1.gif
   
 8. zoulou

  zoulou ElB@S@N

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  Filmi qe kam ne mendje dhe me ka prekur shume eshte "LULEKUQE MBI MURE" shume i bukur
   
 9. bizi

  bizi Forumium praecox

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  lene amon se rrenqethem kur e kujtoj
   
 10. Julianna

  Julianna Primus registratum

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  "Edhe Keshtu Edhe Ashtu" dhe "Perralle nga e Kaluara" jane dy filma qe mund ti shoh dhe rishoh me miiiiijjjraaa here :D.
   
 11. cufi_bardhit

  cufi_bardhit Primus registratum

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  te gjith keto qe ju permendni.
   
 12. superman

  superman Primus registratum

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  BENI ECEN VETE DHE SHTIGJET E LUFTES
   
 13. OhNoneOhlele

  OhNoneOhlele Primus registratum

  Re: filmat e femijerise qe ju kane lene mbrese

  kuh m'a gjene filmin "rruge te kaltra"?
   
 14. byli

  byli Guest

   
 15. byli

  byli Guest

   
 16. albgenius

  albgenius Primus registratum

  Dragon Ball
  Pokemon
  Olly e Benji
  Beni ecen vete etj etj
   
 17. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  'Tulipani i zi'. Film qe dua ta rishoh pas kaq shume kohesh. Alen Delon ishte ne maksimumin e tij dhe ngjarjet te benin per vete. Melodia e filmit u be sinjali me vershellime midis shokesh kur i therritnim per te dale. Vec te tjerash te gjithe filmat ishin shume te bukur dhe motivonin shpresat dhe endrrat e femijerise sone.
   
 18. spartak

  spartak Primus registratum

  pse nuk shfaqen filmat
   
  andi salaj likes this.
 19. mirdita

  mirdita Papirus rex

  Borbardha dhe 7 xhuxhat,
  Hirushja,
  Bukuroshja e fjetur,
  Bebi Bing,
  I vetem ne shtepii,etj
  nuk me kujtohet tjer ka shum qe ka qene shum te bukur.
   
 20. andi salaj

  andi salaj Primus registratum

  Jane te shumte filmat e femijerise qe me kane lene mbrese por mes tyre do te permendje "borbardhen me 7 xhuxhat" , Hirushja , etj ...:)
  Keto filma edhe sot i shikoj me shume dashuri sepse me ngjallin nje emocion te vecante dhe shkoj perseri ne ate boten e pafajshme femijenore .
   

Shpërndajeni këtë faqe