Filmat me te fundit qe keni pare (84)

Diskutime tek 'Kinemaja dhe Teatri' filluar nga oneo, 5 Nov 2002.

 1. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Amy (2015)
   
 2. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  nje film, pak fantazi-shkence, ku nuk i lejojne femra e meshkuj te kene kontakte seksuale dhe qe e cilesojne si te prekur nga nje virus ate qe i vinte "oreksi" dhe i propozojne kure, dhe vajzen e mbetur shtatzene e vrasin... E kam pare tani afer, por kush ia di titullin? Une gjithmone s'i ve re titujt :)
   
  kacurrelsja... likes this.
 3. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  The Discovery (2017)
  Shumë i bukur :)
   
  kacurrelsja... likes this.
 4. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  frequencies (2013)
   
  TinkerBell likes this.
 5. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  S'e kam pare. Te ta marre pak titullin borxh e te ta kthej prape sa ta shohe dhe une, Tinker? :)
   
  TinkerBell likes this.
 6. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Ohh patjetër, merre dhe mos e kthej fare pastaj, mjafton që të të pëlqej :)

  P.s nuk të tregoj fare si është e çfarë është, duhet t'a shikosh vetë.
   
  joetisti_ likes this.
 7. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  He dhe ti!, me trego ndonje gje te vogel :), se s'e kam pare akoma.

  Do te shoh sot, me shume gjase (por mbase edhe e shtyj per neser :p): The Discovery.
   
  TinkerBell likes this.
 8. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Hiç thash :p
  Hë, e fillove ose ?
   
  joetisti_ likes this.
 9. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  E fillova. E lashe aty kur ata te dy vodhen nje kufome nga spitali.
  Ide e bukur regjisoriale. Sikur vertet te kishte fakte, sikur dikush te kthehej nga bota e pertejme dhe te fliste realisht per nje jete shume me te mire andej, do te "tundoheshe" ta vrisje veten, Tinker? :p
  Une po, por po te kisha nje vdekje te embel :D Ose mbase dhe jo, s'e di :p

  Ndonje gje te vogel, ma zbulon? :) Se sot s'e shoh dot vazhdimin, me vjen gjume :p

  (si pergjigje per temen)
  Jam duke vazhduar me The Discovery.
   
 10. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Derisa ta përfundosh, nuk do komentojmë fare filmin :p
  Harroje dmth.
   
  joetisti_ likes this.
 11. SyZeza

  SyZeza Grupi i të moçmëve!

 12. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Van Damme i mujt te xhithe ne fund..


  IDIOT film.
   
 13. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Sepse e di qe po fole pak, padiskutim dicka do te zbulohet, e? :) E vertete, por ti zbulon kendshem dhe nuk prish asnjehere kureshtjen per ta vazhduar filmin. Dicka!!!!!
  Por, mua nje gje me beri pershtypje. Ajo e kishte vendosur te vetevritej, pse s'iu dha ketij burrit kur paten ate dialogun ne udhetimin bashke? Zakonisht, kur je ne fund te jetes, prishen (me dashje) te gjitha planet. Dhe kerkon t'i marresh atyre casteve, me te miren dhe me te shumten. Madje me te pamendueshmen... Ti si e mendon?

  (tema)
  Ne shqip e kishte: Stuhija e fundit. (s'po e gjeja linkun e vashtimit te filmit ne fjale, The Discovery, dhe i rashe shkurt :))
   
 14. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Ohhh jooo, nuk është fare ashtu si duket, nuk ndodh vërtetë ashtu!
  Ndryshojnë gjërat! Filmi ka ideologji ateiste, flet më shumë për subkoshiencën.
  Se do të vras :p s'dua të tregoj gjë.
   
  joetisti_ likes this.
 15. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Sidoqofte, paksa tregove me kete shpjegim :) Ta them vertet, une kur marr ndonje te dhene nga ti, pastaj per vazhdimin e filmit jam me komod, me pelqen me shume :)
  Me vrit, por a je e bindur se filmi ka vertetesi dhe une do te shkoj ne nje bote me te mire? :p

  Sot, patjeter do ta shoh vazhdimin...
   
  TinkerBell likes this.
 16. kacurrelsja...

  kacurrelsja... Forumium maestatis

  Filmat shqiptare me pelqejne shume dhe shikoj vazhdimisht dje pashe 14 vjec dhender ....
   
 17. Aki

  Aki Paint It Black

  Guardians of the Galaxy 2
   
 18. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Hë më në fund :p
  Ke një javë të tërë që po e shikon.
   
 19. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  vertet nje jave! Mua tani po me vjen turp sepse thashe qe do ta shoh dje, dhe nuk e pashe :p
  Do ta shohim bashke sonte? :)
   
 20. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Kokoshkat do i bësh ti!
  Dhe nuk lejohet asesi të të marri gjumi! Nëse pranon, jemi në rregull.
  xP
   
  joetisti_ likes this.

Shpërndajeni këtë faqe