Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

Diskutime tek 'Kinemaja dhe Teatri' filluar nga Petroninsja, 17 Nov 2002.

 1. Petroninsja

  Petroninsja Primus registratum

  Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  Salom milet,
  Si mu gdhite njiher mire , gezohem /pf/images/graemlins/smile.gif
  Tani pyetje ose me mire nje sondazh te vogel, gjate historise se kinematografise boterore kemi hasur shume realizime artistike qe na kane pelqyer dhe mbi te gjitha kane zene nje vend ne vecante ne memorjen tone. Se kam fjalen per filmin me te bukur po per ate film qe ju ka lene me shume pershtypje nga motivet qe ka mbajtur ne thelb dhe cmesazh ka percjell tek ty si audience.
  Cilin konsideroni filmin me te thelle nga pikpamja psikologjike?

  Mund te fusni dhe kuota te ndryshme per ta percjelle me mire mendimin....
   
 2. enderr e njomet

  enderr e njomet Primus registratum

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  salom thote... ca je ti mi cifute e? /pf/images/graemlins/smile.gif
  un them filmi me i mire eshte SEVEN. Ndersa... Silence of the lambs asnjehere nuk duhet te shihet nen influencen e marjuanes /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 3. tutu

  tutu Primus registratum

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  Me ka pelqyer jashte mase "Damage".

  "Damaged people are dangerous. They know they can survive."
   
  Almaa'95 likes this.
 4. tirana

  tirana Primus registratum

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  The Idiots - Lars Von Trier

  E vetmja menyre per te qene vetja jote, pa asnje kushtezim apo influence nga bota qe te/na rrethon, eshte te jesh IDIOT!!
  Me ka pelqy qamet, ashtu si dhe filma te tjere te Von Trier, "The Kingdom" , "Breaking the Waves"!
   
 5. gjekec

  gjekec Primus registratum

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  Heren e pare apo te dyten qe po pija BAR /pf/images/graemlins/laugh.gif pashe "devil's advocate". Pretty deep for everyone /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 6. tirana

  tirana Primus registratum

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  E kena pa BAR mer lal se me bar edhe Shoku yne Tili te fut ne menime!!
   
 7. gjekec

  gjekec Primus registratum

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  edhe pa BAR i thell m'duket, pastaj varet cfar thellsish te duken te thella apo jo /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 8. Ian

  Ian amos

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  THE MATRIX

  AGENT SMITH

  My colleagues believe that I am

  wasting my time with you, but I

  believe you want to do the right

  thing. It is obvious that you are

  an intelligent man, Mr. Anderson,

  and that you are interested in the

  future. That is why I believe you

  are ready to put your past

  mistakes behind you and get on

  with your life.

  Neo tries to match his stare.

  AGENT SMITH

  We are willing to wipe the slate

  clean, to give you a fresh start

  and all we are asking in return is

  your cooperation in bringing a

  known terrorist to justice.

  Neo nods to himself.........
   
 9. i'll_wait_4_U_in_Heaven

  i'll_wait_4_U_in_Heaven Forumium praecox

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  PEr mua:

  Kill me later
   
 10. Blendi

  Blendi Primus registratum

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  The Shawshank Redemption
  Fear Can Hold You Prisoner, Hope Can Set You Free
  Kush s'e ka pare ta shofi.
   
 11. babyboy

  babyboy Primus registratum

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  LOL!!! vallaj, nen influencen e marijuanes edhe Jackass The Movie me eshte dukur teper i thelle nga ana psikologjike . . . bile me beri me qajte ne disa raste! :smash: :smash: :smash:
   
 12. Rrapatushja

  Rrapatushja Nelk@

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  Das Experiment, nje Indie german movie qe eshte shfaqur kete vjeshte. Perfection! /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 13. katana

  katana Primus registratum

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  a clockwork orange

  or the wall
   
 14. eM

  eM Paper Moon

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  Te silence of the lambs!!! sh dakort me ate qe e tha!

  The sixth sense
  Mua me pelqen! Ca se kane qejf po kush e mer vesh!

  eM
   
 15. eM

  eM Paper Moon

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  Mezi po pres te dali II
  Matrix eshte nje film i mahitshem! /pf/images/graemlins/smile.gif

  eM
   
 16. Petroninsja

  Petroninsja Primus registratum

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  Ndersa une do votoja per,
  "Good will hunting", film fantastik
  me ka pelqyer shume, kam dhe Benin aty qe ja morrsha te ligat si rrush eshte /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 17. Dua

  Dua Primus registratum

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  Do votoja per "The matrix" dhe drama "Beatiful mind".

  ....nga Dua
   
 18. roberto

  roberto Primus registratum

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  Me zor po pres per II edhe une.

  Mbas MATRIX----> American Beauty
   
 19. romeo

  romeo Forumium maestatis

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  The game :thumbsup:
   
 20. oktapodi

  oktapodi Primus registratum

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  Me nje dore kazmen dhe tjetren pushken,
  prodhim i socializmit,
  e vazhduar nga kelyshet e tij-sot.

  Eshte vertete nje film,qe nuk e ka harruar dhe nuk po e harron ndonjehere shqiptari.
  Per ideal t'partise ..................!
   

Shpërndajeni këtë faqe