Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

Diskutime tek 'Kinemaja dhe Teatri' filluar nga Petroninsja, 17 Nov 2002.

 1. mostro

  mostro Putraku

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  Philadelphia-tom hanks. /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 2. arbi

  arbi Primus registratum

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  memento :thumbsup:
   
 3. Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  Eshte vertet shume filem i bukur, shume domethenes .
   
 4. Eni_883

  Eni_883 Primus registratum

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  Jam dakort me X-ray edh emua Kubi me ka lene me goje hapur. Nje film tjeter po ne ato vija eshte
  Pi (3.14159265358979323846264) me ka pelqyer jashte mase :thumbsup:
   
 5. Blendi

  Blendi Primus registratum

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  -Pi- eshte me te vertete film psikologjik qe te fut ne te thella, por nuk po marr vesh ca ketu qe sjellin filmat "action" si filma psikologjike.

  Muhabeti eshte se shume veta ngaterrojne filmat e arrire me filmat Psikologjike. Dikush kishte shkruar LEGENDS FO THE FALL - VENTO DI PASIONI, ok dakort, film shume i bukur dhe prekes por Psikologjik? Apo thjesht tregimtar/romantik?

  Filmi Psikologjik i arrire ka te pakten disa vecori per tu dalluar, eshte:
  -Pershtjellues
  -Mbron nje teze filozofike
  -Ka vetine te ndryshoje menyren se si i sheh gjerat

  Eshte si me librat, se kete bisede po beja me dike, nuk mund te ngaterrosh filozofine e Dinno Buxatit (Shkretetira e Tartarëve) me...psh rrefimet e Harold Robbins.

  [ 14. Shkurt 2003, 20:43: Mesazhi u ndryshua nga Blen[)i ]
   
 6. nira

  nira Primus registratum

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  Training day per mua eshte fantastik
  ato leksione qe i jep denzel washington ethan-it dhe ai veshtrim da lupo nga pasqyra e makines kills me literally

  "-Are you a wolf or a sheep??"

  gjithashtu me pelqen shuuuuuume, unconventional, original....hhhmmmmm
   
 7. mostro

  mostro Putraku

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  TReni niset ne 6:55.....
  nuk e di por ai 5min-tshi me thellon se tepermi.
  pse nuk u ka nis ne 7:05 /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 8. TranofiljA

  TranofiljA Primus registratum

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  Pervec π (-pi-) do shtoja dhe MOMENTO....
   
 9. Guest

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  lol eshte memento /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 10. TranofiljA

  TranofiljA Primus registratum

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  [​IMG]


  :mad: :mad:


  Shaka...me ishte fiksuar Momento..por dhe mund te jem gabim... /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 11. Blendi

  Blendi Primus registratum

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  Eshte Memento /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 12. Petroninsja

  Petroninsja Primus registratum

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  Life as a house.....
  Film fantastik, shikojeni ka shume domethenie...
   
 13. safe

  safe Primus registratum

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  Do te thoja KUBIN qe u permend eshte film fantastik nuk krahasohet me asnje tjeter. Si dhe "A beautiful mind" dhe ky nuk hidhet poshte.
   
 14. champaign girl

  champaign girl Primus registratum

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  [​IMG]
   
 15. Ela_001

  Ela_001 Primus registratum

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  Boys don't Cry.
  Usual Suspects.
  American History X.
  Girl Interrupted.
   
 16. romeo

  romeo Forumium maestatis

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  A.I Intelligenza artificiale
   
 17. Petroninsja

  Petroninsja Primus registratum

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  Isso ja vlen ta shohesh ate filmin, se me ka rene rasti po sme ka pelqyer titulli....
   
 18. Erison700

  Erison700 Forumium maestatis

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  Nicolas Cage te heq trunin tek filmi LEAVING LAS VEGAS. Me ate te lozuren e tij si alkosist...
  Pastaj eshte THE SIXTH SENS, 8MM, edhe filmi COLORS me Robert Duvall e Sean Penn.
  PRIMAL FEAR me Gere dhe Norton.
  ONE FLEW OVER THE CUCKOO'S NEST ket filmin e ka qare fare Jack Nicholson
   
 19. arbi

  arbi Primus registratum

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  [​IMG]
   
 20. hot

  hot Hotgirl

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  vallai me i thelle nga ana psikollogjike me eshte dukur nje film qe e kam pare para shume kohesh,
  ''katjushka'' e kishte emrin edhe tregonte per dramen qe i kishte ndodhur nje vajze,ruse me duket, ku nga sherbetore u detyrua te kthehej ne nje prostitute, gjithashtu film tjeter i thelle nga ana psikollogjike eshte ''lilja-4-ever''...ben fjale per nje vajze ruse,pune prostitutash me duket se vete personalisht se kam pa,etj etj /pf/images/graemlins/smile.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe