Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

Diskutime tek 'Kinemaja dhe Teatri' filluar nga Petroninsja, 17 Nov 2002.

 1. merc

  merc Forumium praecox

  Re: Filmi i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  Edhe Neo kshu thoshte para se te provonte Matrix...:)
  E ke provu ti???
   
 2. Homer

  Homer Primus registratum

  Re: Filmi me i thelle nga pikpamja psikologjike.... eshte?

  Filmat qe per mendimin tim te marrin ment por me nje fund eksploziv jane kto ;

  Revolver
  Slevin Lucky Number
  Usual Suspect
  Seven
  The 6th sense
  Unbreakable
  The silence of the lambs
  Fight Club
  Saw / Cube / Matrix

  Peace /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/wink.gif
   
  Almaa'95 likes this.
 3. Aki

  Aki Paint It Black

  Silence of the Lambs eshte nje nder filmat me te thelle psikologjik...tjeter qe me kujtohet eshte Mystic River
  dhe nje qe kam pare keto kohe qe me ka lene pershtypje shume ka qene Pan's Labyrinth, jasht mase i bukur
   
 4. odeon

  odeon Forumium maestatis

  Pianisti
   
 5. Mirabel

  Mirabel Locus omnem

  Lista e shindlerit....ta copeton thellesine psikologjike!
   
 6. Aki

  Aki Paint It Black

  Ah te bukura dhe keto :)
  Poashtu....Eternal sunshine of the spotless mind
   
 7. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Ai filmi italian,me dy vellezerit,qe njeri vdes ne pishin,ai eshte filmi me domethens dhe i bukur qe kam pare
   
 8. Aki

  Aki Paint It Black

  Quills, nje film mbi jeten e Marquis de Sade, njeriu qe i dha emrin fjales sadizem
   

Shpërndajeni këtë faqe