Filmi me romantik i te tera kohrave...?

Diskutime tek 'Kinemaja dhe Teatri' filluar nga Petroninsja, 27 Apr 2003.

 1. Petroninsja

  Petroninsja Primus registratum

  Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  Kush mendoni se eshte ....... :wub:
   
 2. PrInCiPiEl

  PrInCiPiEl Primus registratum

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  Wuthering Heights

  LORENS OLIVIE ne rolin kryesor.

  Me pak fjale :
  Teme dashurie me dramaticitet fenomenal !
  Film i shkelqyeshem !
  Nje prej filmave me te mire te te gjitha koherave .


  PS. Pershendetje Vogelushe /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 3. Petroninsja

  Petroninsja Primus registratum

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  Hey Xor /pf/images/graemlins/wink.gif Pershendetje...

  Ndersa per mendimin tim,
  "An affair to remember"...
  An oldy por fantastik, history dashurije qe me rrengjeth mishin sa here e shikoj dhe tek tuk ndonje pike loti shpeton.....
   
 4. gezim lame

  gezim lame Primus registratum

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  me kujtohet nje skene e filmit "sleepless in seattle" me tom hanks & meg ryan ku tom hanks dhe personazhi tjeter (s'ja di emrin) filluan te qanin per filmin "dirty dozen" (per ata ky ishe film romantik)

  filmat qe do i shihja disa here pa u merzitur jane e tipit:
  "bounty" "gallipoli".......
   
 5. Petroninsja

  Petroninsja Primus registratum

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  Ximi ne mos gaboj ishte Tom hanks, Meg Ryan dhe Rosie O'Donoll dhe filmi per te cilin po qanin ishte, " An affair to remember"... /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 6. gezim lame

  gezim lame Primus registratum

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 7. romeo

  romeo Forumium maestatis

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  personalisht me pelqen

  Pretty Woman
   
 8. hot

  hot Hotgirl

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  I like ''sweet november'' /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 9. PrInCiPiEl

  PrInCiPiEl Primus registratum

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  Shikojeni kete film bardh e zi dhe flasim pastaj /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 10. McByrek

  McByrek Primus registratum

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  Sweet November

  Nje krize e vertete. Dhe te mendosh qe ka qene nick-u im per ca kohe /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 11. Guest

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  une kam lindur ne november po sweet nuk jam! :tipsy:
   
 12. aurrel

  aurrel Primus registratum

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  Filma te bukur romantik ka shume,por un mendoj se nje film qe te :tipsy: :tipsy: duket me i bukur se nje tjeter,varet shume nga se si ndihesh ne ate moment....kur shikon nle film me te dashuren tende...cdo gje duket me e bukur ....eshte gjithmon pranvere....per mua eshte :"I ARISTOGATTI" Nje film vizatimor dhe fraza qe ma pelqeu me sheme eshte :"Io sono Romeo er meglio del Coloseo"
   
 13. Ema

  Ema Goddes

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  Pacienti anglez
   
 14. hot

  hot Hotgirl

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  ne ai i nolt esht..e kam pa me qindra here ene sme merzitet..film 1-sh fare..
  sidomos ke ajo pjesa me qente..hihihi /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 15. mostro

  mostro Putraku

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  Shume film romantik eshte,edhe mua me pelqen shume shume.
  SHAKESPEARE IN LOVE....romantik dhe shume poetik /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 16. mostro

  mostro Putraku

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  TOMKA DHE SHOKET E TIJE".Pjesa kur nazisti rreh keq celon,dhe dashnorja i ven dahon te krahu /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 17. inah

  inah Primus registratum

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  SERENDIPITY :wub: DHE SWEET NOVEMBER :wub:
   
 18. violi14

  violi14 Primus registratum

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  Qyteti i engjejve :cry:
   
 19. inah

  inah Primus registratum

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  edhe ky film nuk ngelet mbrapa. :wub: :wub: :cry:
   
 20. mostro

  mostro Putraku

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  DHEMBI I VERDHE /pf/images/graemlins/laugh.gif EDHE ZARI MAGJIK /pf/images/graemlins/laugh.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe