Filmi me romantik i te tera kohrave...?

Diskutime tek 'Kinemaja dhe Teatri' filluar nga Petroninsja, 27 Apr 2003.

 1. ados

  ados Primus registratum

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  dora e ngrohte /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 2. Komita2006

  Komita2006 Primus registratum

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  Gone with the Wind
  Splendor in the Grass
   
 3. ALTIN

  ALTIN Primus registratum

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  Skllavja Izaura
   
 4. olololol

  olololol Primus registratum

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  Dramatik&Romantik--Pergjithmone Xhulia /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 5. Mirsa

  Mirsa Primus registratum

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  Disperatamente Julia me ka pelqyer dhe mua, por sa per filmin me romantik i te tera kohrave, do thoja VIA COL VENTO apo CASABLANCA.
   
 6. Mono

  Mono Primus registratum

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  Finding Neverland
  A e ka pa njeri kete film mo!
  Per mua eshte me i bukuri dhe me romantiku! Nuk besoj te kete njeri qe e sheh dhe te mund te mbaje lotet ne ate film!
   
 7. tola77

  tola77 Primus registratum

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  VARET NGA KATEGORIA E NJEREZVE SE SI E CILESOJNE, PER MUA KA SHUME, DOKTOR ZHIVAGO,TARA(VIA COL VENTO), FJALE TE PATHENA KURRE(ME KEVIN KOSTNER), LOT NE SHI(ME SHARON STONE)
  GRAJA ME E BUKUR NE BOTE, LULET E MOLLES, L'ULTIMO BACIO,TRENI ORIENT-EXPRES, VITE TE ARTA, E SHUME TE TJERE QE ME KUJTOHEN SI SUBJEKTE POR QE TITUJT JANE FSHEHUR NE KUJTESE. (NE 91-92 KUR TVSH NDRYSHOI ORARIN DHE FILLONTE QE NE 9 NE MENGJES CDO TE MERKORE JEPTE FILMA ROMANTIKE NE KETE PERIUDHE U DHA DHE FILMI PERGJITHMONE XHULIA.
   
 8. VoGeLuShI

  VoGeLuShI Primus registratum

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Disperatamente Julia me ka pelqyer dhe mua, por sa per filmin me romantik i te tera kohrave, do thoja VIA COL VENTO apo CASABLANCA.

  [/ QUOTE ]

  via col vento /pf/images/graemlins/wub.gif

  edhe tre metri sopra il cielo (nga keta te rinjte) /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 9. zacharia11

  zacharia11 Primus registratum

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  sweet november - reeves - bullock
  city of angels - cage - ryan
   
 10. eniad

  eniad Forumium maestatis

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  sweet november - reeves - bullock


  [/ QUOTE ]

  Kam pershtypjen se aty luan Charlize Theron, jo Sandra Bullock /pf/images/graemlins/shrug.gif .
   
 11. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  you're right as most often /pf/images/graemlins/pickellonja.gif

  /pf/images/graemlins/kiss.gif
   
 12. zacharia11

  zacharia11 Primus registratum

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  sweet november - reeves - bullock


  [/ QUOTE ]

  Kam pershtypjen se aty luan Charlize Theron, jo Sandra Bullock /pf/images/graemlins/shrug.gif .

  [/ QUOTE ]

  yeah..... e ngaterrova me the lake house gjithsesi....youre right... /pf/images/graemlins/thumbsup.gif
   
 13. SyZeza

  SyZeza Grupi i të moçmëve!

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  Me shume se 1...

  The Notebook
  ---------------------------------

  Original Sin,etj
   
 14. Anana

  Anana Primus registratum

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  Uf ca filmi i veshtire eshte ky Notebook. Vajta ne videoshop te merrja ndonji komedi (mundesisht me zezake) per t'u clodhur edhe ai cuni te dyqani insistovi qe te merrja The Notebook.

  Hic fare nuk u clodha, me keq u lodha ku e pashe. S'e shof me...Po goxha film romantik eshte...
   
 15. mostro

  mostro Putraku

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  Amon maji lotet se mezi te kemi...ca surrati qe paska qon dhe ai cuni te dyqani qe paska insistu pa pike turpi...dhe me ke? me ty...

  Yllke he mi...c'thone romancat.
   
 16. SyZeza

  SyZeza Grupi i të moçmëve!

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Uf ca filmi i veshtire eshte ky Notebook.

  [/ QUOTE ]

  Cfare nenkupton me "i veshtire" ti?
  Mgjth per tu shlodhur te rekomandoj "White chicks" meqe e do me zezake.
   
 17. Anana

  Anana Primus registratum

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  Uf white chicks e kam pare nja 2 here e gjys. Tu mbajt barkun me dore:).

  Putraku nga je zhduk me? Ke ra n'amore? Romance leshi. Te puna, te puna:)
   
 18. Marsida

  Marsida Primus registratum

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  mua me ka pelqyer shume "The Fountain" i Darren Aronofsky, shume mbreselenes /pf/images/graemlins/cry.gif....film i ri ama, nuk e di sa nga ju e kane pare!!!
   
 19. merc

  merc Forumium praecox

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  Casablanca - me i miri i te gjitha koherave
   
 20. Ema

  Ema Goddes

  Re: Filmi me romantik i te tera kohrave...?

  Love in translation
   

Shpërndajeni këtë faqe