Filozofi yt i preferuar

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga blabla, 25 Mar 2004.

 1. blabla

  blabla Primus registratum

  Filozofi yt i preferuar

  Doja te dija se cili filozof ju ka influencuar mo shum ne studimet tuaja dhe briefly pse?

  p.s. nje mjafton. nuk duam lista.
   
 2. blabla

  blabla Primus registratum

  Re: Filozofi yt i preferuar

  nobody has ever studied systematic philosophy???
  Apo keni ngju ka i fjali anej ktej edhe boni si philosoph te mbaruar, nga kto temat idiotike.

  :rolleyes:
   
 3. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Filozofi yt i preferuar

  Ti se pari shkruj shqip, se dyti jep mendimin tend e mos luaj rolin e profesorit ketu, lexo c'eshte shkruar neper tema me pare dhe me pas krijo ndonje pershtypje, qe prape te duhet ta argumentosh.

  Se treti shtjelloje mendimin pa predispozicione ofenduse!
   
 4. blabla

  blabla Primus registratum

  Re: Filozofi yt i preferuar

  Ketu nuk eshte forumi "alla c'te kalon ty ne mend te shkrush" Modero shprehite /pf/images/graemlins/wink.gif !!!
   
 5. Vis Elbasani

  Vis Elbasani Forumium praecox

  Re: Filozofi yt i preferuar

  Rrush, para se te na shaje temat, do te beje mire te lexoje ndonje nga keto, se gjume dime te fleme te gjithe, sic di edhe ti. Po te lexosh temat ketu do te kuptosh se cilet jane filozofet qe kane ndikuar jetet tona, deri ne grindje me te gjithe. /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 6. BonBebe

  BonBebe Primus registratum

  Re: Filozofi yt i preferuar

  Filozofi im i preferuar eshte Confucious. :goofy:
   
 7. arun

  arun Primus registratum

  Re: Filozofi yt i preferuar

  filozofi im i preferuar eshte shri shri anandamurti(indian)
   
 8. Futbollisti

  Futbollisti Forumium maestatis

  Re: Filozofi yt i preferuar

  Filozofi im i preferuar eshte babai im....
  Une
   
 9. kesi

  kesi Primus registratum

  Re: Filozofi yt i preferuar

  Sartri :wave:
   
 10. elton bega

  elton bega Primus registratum

  Re: Filozofi yt i preferuar

  filozofi im i preferuar eshte Kant Emmanuel
   
 11. Goca

  Goca Primus registratum

  Re: Filozofi yt i preferuar

  Ne gjimnaz, me pelqente shume menyra sesi Kanti fliste per universin dhe teoria e grimcave.
   
 12. Nella

  Nella Primus registratum

  Re: Filozofi yt i preferuar

  Søren Kierkegaard!
   
 13. mostro

  mostro Putraku

  Re: Filozofi yt i preferuar

  Zysh jeta e filozofis :thumbsup:
   
 14. S6T6N6

  S6T6N6 Forumium maestatis

  Re: Filozofi yt i preferuar

  Pa dyshim Platoni...

  [​IMG]
   
 15. babi

  babi Primus registratum

  Re: Filozofi yt i preferuar

  Per mua filozofet me te mire jane ata gjermane e midis gjermaneve ato qe kane pare me shume ne thellesi te se vertetes padyshim qe jane Arthur Schopenhauer dhe Friedrich Nietzsche, dhe mua personalisht ne filozofi me shume me intereson interpretimi i se vertetes.

  :book:
   
 16. ana karenina

  ana karenina Primus registratum

  Re: Filozofi yt i preferuar

  Po e rishkruaj temen sepse askush nuk po thote 'pse' preferon njerin apo tjetrin filozof :shrug: Mos u beni dembela /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 17. jimmy84

  jimmy84 Primus registratum

  Re: Filozofi yt i preferuar

  Sokrati,Konfuci,Seneka.
  Pse? Thjesht me pelqejne idete dhe theniet e tyre.Jane teper te thella.
  Po jap vetem nje thenie te Konfucit:
  Afroju atij qe e di qe di
  Mesoje ate qe e di qe nuk di
  Zgjoje ate qe nuk e di qe di
  Larg atij qe nuk e di qe nuk di

  Me i sakte se kaq nuk ka. /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 18. bobo

  bobo marksist-enverist

  Re: Filozofi yt i preferuar

  Mao, dmth, Ce Dun-i.(po ja pata shkrujt emrin tamam!?)-nejse..., ky mduket (mesa maj mend un!), ka nxjerr teorin e tri boteve.
   
 19. BonBebe

  BonBebe Primus registratum

  Re: Filozofi yt i preferuar

  FOLAGA CHE BATTE
  Friedrich Nietzsche is not a philosopher, he went against everything that philosophy and philosophers stand for.
   
 20. babi

  babi Primus registratum

  Re: Filozofi yt i preferuar

  Hi BonBebe,

  nese une e mendoj ashtu, kjo nuk do te thote qe kerkoj te me kundershtojne dhe te me bindin per te kunderten.
  Mendimi eshte personal, perderisa eshte mendim dhe jo imponim mendimi - gjithsesi do ta marr parasysh kendveshtrimin tend!

  Nuk e di nese flet dhe kupton shqip por ketu ne forum flitet vetem kjo gjuhe.

  :book:
   

Shpërndajeni këtë faqe