Filozofi yt i preferuar

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga blabla, 25 Mar 2004.

 1. Cleopatra

  Cleopatra Forumium praecox

  Re: Filozofi yt i preferuar

  filozofi im i preferuar esht Ja Rule sepse ai ka then qe pergjigja e universit do zbulohet kur tgjith tkemi kurva dhe para

  per filozofi te tjera si kjo vizitoni

  Kjo eshte filozofi "niggas"Zezakesh...e eshte shume e vertet.
   
 2. Has

  Has Primus registratum

  Re: Filozofi yt i preferuar

  Rene Dekart
  dhe shprehja e tij e famshme:
  "Cogito ergo sum"-Un jam duke menduar dhe prandaj egzistoj.

  Ai krijon dyshimin ndaj cdo gjeje sa do e vertet qe mund te jet dhe vetem ather duke u nisur nga keto dyshime qe vin e zgjillen, nga "Dyshimet e qendrushme", arrin ne "Rindertimin e njohjes".

  Filozofi jete e persosur sidomos ne kohet e sotme.
   
 3. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

  Friedrich Wilhem Nietzche eshte filozofi me i madh i te gjitha koherave.
   
  Monroe, enajda and Sonia007 like this.
 4. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  filozofi im i preferuar eshte VOLTAIRE sepse beson tek zoti.
   
  mirdita likes this.
 5. lira12

  lira12 Primus registratum

  Zigmud Froid
   
  Sonia007 likes this.
 6. Hipocrati

  Hipocrati Hipocrati

  Hipokrati
   
 7. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  ¨Ah, gratë. Ato i bëjnë lartësitë më të larta dhe ultësirat më të sheshta.
  ¨Mashkulli i vërtetë do dy gjëra: rrezikun dhe lojën. Për këtë arsye ai do gruan, si lojën më të rrezikshme.

  <3 Fredrick Nietzsche <3
   
  Iliro Dardan likes this.
 8. abs

  abs nuk e di...

  .
   
  Sonia007 likes this.
 9. Wise

  Wise Valoris scriptorum

  Sokrati dhe Nietzsche..
   
  TinkerBell and Sonia007 like this.
 10. GodolE

  GodolE Primus registratum

  Vladimir Ilic Lenin
   
 11. enajda

  enajda Forumium praecox

  Albert Einstein
   
  Sonia007 likes this.
 12. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  Adolf Hitler
   
 13. Monroe

  Monroe Valoris scriptorum

  Pablo Escobar :D
  Ky isht kriminel, kurse "Shqiptaret" e quanin filozof
   
 14. Ciarli

  Ciarli Forumium praecox

  Sokrrati mbetet filozofi im i prreferruar, edhe pse popullore dhe i paafte per ta kuptuar skolastiken dhe filozofine e saj qe eshte nje levizje sociale ne thelb dhe sociologji e aplikuar qe mundohet te zgjidhe probleme te medha kulturore arriti tu thote atyre dokrra dhe ne ishim filozofet e vertete perpara se ta pinte helmin, pijen e hidhur.
   
 15. Seyfert

  Seyfert Valoris scriptorum

  Albert Einstein.
   
  TinkerBell likes this.
 16. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Philosophy qe do te thote shoku i mencurise. Sophie, emri i gjyshes time. Shoku i saj (i shoqi), gjyshi im Thoma Zoto!!
  Filozofet e mi me te medhenj pra jane gjyshja ime Sofi dhe i shoqi Thoma. ZOTO.
   
  Johana likes this.
 17. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Music is a moral law. It gives soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and charm and gaiety to life and to everything.

  ~Plato


  He who has a why to live can bear almost any how.

  ~Nietzsche
   
 18. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  THE GOD OF ABRAHAM!
   
  Johana likes this.

Shpërndajeni këtë faqe