FITON KEPUCEN E ARTE

Diskutime tek 'Sporti Shqiptar - Futboll, Atletike etj' filluar nga alpacino, 7 Jan 2004.

 1. alpacino

  alpacino Primus registratum

  FITON KEPUCEN E ARTE

  Kam nderin tju njoftoj fituesin e kepuces arte nje shokun tim te adoloshences ILIR çAUSHLLARIN (zbor ikam pas bo kur luante kunder meje :wink: ) komplimenti

  Çaushllari, "Këpuca e artë" në Belgjikë
  E hënë - 05.01.2004 - ora 13:50 - Ilir Çaushllari, ish-futbollisti i skuadrës së Tomorit në periudhën 1992-1995, u shpall fitues në Belgjikë, duke merituar "Këpucën e artë" për vitin 2003. Mësohet se Çaushllari është i pari futbollist shqiptar që fiton një trofe të tillë prestigjioz në vendet me futboll të zhvilluar.

  Mesfushori i talentuar i skuadrës së Tomorit, i formuar si futbollist në Berat, fillimisht me skuadrën e të rinjve dhe nga viti 1992 me të rriturit, ka plot pesë vjet që aktivizohet titullar me ekipet belge. Çaushllari u largua nga skuadra e Tomorit në vitin 1995, ku me ndërmjetësinë e shokut të tij, Kliton Bozgo, shkoi në Slloveni. Fillimisht u aktivizua me ekipin slloven Korotan-Preralje ku dha kontribut dhe u vlerësua si talent me të ardhme. Në vitin 1997 aktivizohet me ekipin Rudar, i cili u klasifikua në vendin e tretë. Talenti i futbollistit shqiptar do të joshte menaxherët që punonin për klubet belge, ndaj në vitet 1998?2000 Çaushllari do të vishte fanellën e ekipit Gent, në atë kohë kampion i Belgjikës. Më pas, beratasi do të kontribuonte për ekipet belge Geel, Ingel?Munster dhe New Zdezolder, ekip që për sezonin 2002/2003 zuri vendin e tretë në kampionatin belg. Në këtë kampionat, Ilir Çaushllari cilësohet futbollisti më i mirë i kampionatit dhe fiton "Këpucën e artë", duke u bërë kështu lojtari i parë shqiptar që fiton një çmim kaq prestigjioz. Në kampionatin e ri, Çaushllari luan me ekipin Desel Sport, që renditet në vendin e tretë për kategorinë e dytë. Çaushllari, si gjithmonë, luan mesfushor dhe deri tani është autor i katër golave.
  [sporti shqiptar]

   
 2. blendiys

  blendiys Primus registratum

  Re: FITON KEPUCEN E ARTE

  Mesa di une Kepuca e Arte akoma nuk eshte dhene,njihen pretendentet e ketij cmimi por akoma nuk ka dale nje fitues.Ja dhe kush jane Top-Favoritet e ketij cmimi.
  1)Aruna
  2)Baseggio
  3)Kompany
  4)Verlinden
  5)Clement
  6)Simons
  7)Mendoza
  8)Ceh
  9)Roussel
  10Emile M' Penza
  11)Moreira.
  Dhe per me teper ne historine 50 vjecare te ketij trofeu,vetem 7 emra te huaj kane arritur ta rrembejne kete trofe,dhe per ironi te fatit asnje Shqipetar.
  1)Johan Boskamp-1975 (Hollande)
  2)Robbie Resenbrink-1976 (Hollande)
  3)Per Zetterberg-1993 (Suedi)
  4)Paul Okon-1995 (Australi)
  5)perseri Per Zetterberg-1997 (Suedi)
  6)Branko Strupar-1998 (Kroaci)
  7)Jan Koller-2000 (Ceki)
   
 3. alpacino

  alpacino Primus registratum

 4. blendiys

  blendiys Primus registratum

  Re: FITON KEPUCEN E ARTE

  Al,nuk e di se ku i merr infot gazeta futbolli,por nje gje eshte me se e sigurte:
  Qe ndarja e cmimeve per Kepucen e Arte behet te Merkuren dhe qe pretendentet tashme jane shpallur (me lart)
  Edhe historikun e fituesve te cmimit Kepuca e Arte per te huaj e ke me lart,linku:
  http://goudenschoen.belbone.be/
  P.S,egziston nje ekip Zolder ne Belgjike por New Zdezolder,nuk e di!
   
 5. blendiys

  blendiys Primus registratum

  Re: FITON KEPUCEN E ARTE

  Ja dhe fituesi i vertete i cmimit "Kepuca e Arte"
  Aruna Dindane u shpall mbreme ne Brugge fituesi i 50-te i cmimit Kepuca e Arte.
  Lojtari i Anderlehtit me origjine Ivoriane arriti te siguronte 494 pike duke lene me pas,Bassegio me 116 pike dhe Mbo Mpenza 109.
  Pershendetje.
   
 6. Re: FITON KEPUCEN E ARTE

  Po mire si nuk eshte thirrur asnjehere ne kombetare ky cuni nqs kenka kaq i mire???
   
 7. alpacino

  alpacino Primus registratum

  Re: FITON KEPUCEN E ARTE

  o blendo me interesante eshte se jo vetem futbolli.com,por dhe sporti shqiptar,gati te gjitha gazetetat shqiptare,patjeter behet fjale per kategorine e dyte atehere,pasi iliri pas genk, kaloi tek nje squadere kategorise 2 me lart te kam postu dhe faqen e gazetes qe une e mora kete artikull
   
 8. Guest

  Re: FITON KEPUCEN E ARTE

  Blendi me fal po per çfare kepuce te arte behet fjale se nuk po e kuptoj te lutem.

  FALEMINDERIT
   
 9. blendiys

  blendiys Primus registratum

  Re: FITON KEPUCEN E ARTE

  Behete fjale per kepucen e arte Belge ne futboll (Indiano)!!
  Al,mua me habit fakti qe gazeta apo futbolli.com botojne lajme pa ditur burimin dhe sigueshmerine e tij!
  Nuk e di nese ekziston nje trofe i tille per kategorine e dyte,nese eshte e vertete do te me behej shume qefi!
   
 10. DFV

  DFV Primus registratum

  Re: FITON KEPUCEN E ARTE

  Fillon faza e trete e kampionatit shqiptar te
  FUTBOLLIT
  Rezultatet e javes sa pare grupit A_1
  Lushnja - Tirana 1-1
  Partizani-Vllaznia 0-1
  Dinamo - Besa 3-2
  Teuta - Shkumbini 1-2
  Elbasani-flamurtari3-o
   
 11. vllaznia 2001

  vllaznia 2001 Primus registratum

  Re: FITON KEPUCEN E ARTE

  Ne Shqiperi e fitoj VIORESIN SINANI i VLLAZNIS me 36 gola
   

Shpërndajeni këtë faqe